Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kan testi ile depresyon

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • kan testi ile depresyon

  Depresyona kan testi ile doğru ilaç

  İngiltere'de bilim insanları, doktorların depresyon hastalarına doğru ilacı vermesine yardımcı olacak bir kan testi geliştirdi.
  Doktorlar halen hasta için en iyi depresyon ilacını deneme yanılma yöntemiyle bulmaya çalışıyor.
  İlk ilaçlar çoğu zaman işe yaramıyor, tedavide zaman kaybı olabiliyor.

  Londra'daki Kings College Üniversitesi'nden araştırmacılar, bir kan tahlili ile en doğru tedaviyi belirlemenin mümkün olacağını söyledi.
  Buna göre tahlil sonucunda kanında iltihap bulunan depresyon hastalarına, tedavinin başından itibaren daha etkili ilaçlar verilmesi gerekli.

  Gerçek hayatta testin ne kadar işe yaradığını görmek için daha fazla sayıda hasta üzerinde denenmesi gerektiği belirtiliyor.

  Araştırmacılar şimdiye dek sadece 140 depresyon hastası üzerinde test yaptı.İltihap ilacın etkisini azaltıyor

  Neuropsychopharmacology Dergisi, yeni testin yıllar süren araştırmaların ürünü olduğunu belirtiyor.
  Araştırmada, kan tahlilinde iltihap (inflamasyon) belirtisi görülen hastalarda, SSRI ve trisiklik antidepresan şeklinde yaygın kullanılan klasik ilaçların etkili olmadığı tespit edildi.

  İltihabın vücudun strese karşı bir tepkisi olduğu ancak ilaç tedavisinin etkisini azalttığı sanılıyor.

  Araştırma ekibinin başında bulunan Prof Carmine Pariante hastaların üçte birinde bu türden iltihap belirtilerinin görülebileceğini, bu kişilerde hemen daha etkili ilaçların kullanılması gerektiğini belirtiyor.
  Depresyon ilaçları güvenli, ancak yan etkileri olan ilaçlar.
  Prof Pariante, "Gerekli olmadıkça hastaya çok sayıda ilaç vermek istemiyoruz, ama kendilerini en kısa zamanda daha iyi hissetmelerini de hedefliyoruz" dedi.

  Araştırmacılar, antidepresanla birlikte iltihap giderici ilaç kullanmanın işe yarayıp yaramadığını inceliyor.
  Fakat hastaların doktora danışmadan bu tür ilaçları kendi başına kullanmaması konusunda uyarıda bulunuyorlar.

  Uzmanlar ayrıca depresyonun sadece ilaçla tedavi edilmediğini, farklı kişilerde farklı tedavilerin uygulanabileceğini belirtiyor.
  Hastanın durumuna göre ilaç tedavisi, terapi ya da ikisi birden gerekli olabiliyor.  BBC
  Last edited by andblue; 07-06-2016, 10:59 PM.

 • #2
  Doğrudur. http://psikoloji.gen.tr/forum/duygu-durum-bozuklukları/bipolar-bozukluk/590061-kadın-erkek-ve-ruh-sağlığı linkinde de biraz değinmiştim. Boğazımızdaki bezlerin birinden başlar iltihap. Bu nedenle takayasu arteriti gibi tümüyle apse -ne iğrenç bir kelime...- olan hastalıklar %88 (sallıyorum biraz) kadınlarda gözükür. İltihap, bağışıklık sistemimizin çökmesine neden olur deyim yerindeyse. Bahsi geçen endokrinolojik bezlerimizi beslemenin yolu, günde 25 gram tuz ile 3 litre su yerine 10 litre su tüketmekte buldum. Benim sol dişimde potansiyel bir apse noktası var da tedavi ettirmelyim. Boğazım iltihaplandığında, oraya da geçe geçe antibiyotik bağımlısı olmaktan çekindim ve nihayet bu yöntemi buldum. Sadece sık sık tuvalete çıkarır arkadaşlar. Meyan kökü özü olan madde ilaç olarak satıldığından dolayı meyan kökü konsantresi veya meyan kökü gibi bitkisel veya besin takviyesi almakta yarar var. Meyan kökü çayı içiyorum, tadı nedense kolaya benziyor. Tuhaftır ki gine aynı bezi etkileyen bir şey. Takayasu arteriti ise, tansiyonsuzluk hastalığı, tuz ise tansiyondan uyutmayabilir, öyle ki karabasanlara davetiye çıkarır. Bence olay, meyan kökü ve tuz ve de bol su. Ben böyle takılıyorum. Artık uykulu olmak yok. İyi bir kür. Antidepresanlar nabzı ve tansiyonu düşürür. Düşürmeyenler ise halüsinojeniktir, bildiğim kadarı ile. Yani bildiğiniz uyuşturucu. Bence bütün taşlar yerine oturmuştur; kafam rahat.

  Bunun hakkında televizyonda, bu akşamleyin bir haber izlemiştim.

  Yorum

  İşleniyor...
  X