Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ozon Terapi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Ozon Terapi

Stres ve Kronik Yorgunlukta Ozon Tedavisi

Ozonlanmış kan dokulara daha çok oksijen taşımaya başlar. Bundan en çok faydalanan organımız ise beyindir. Zira beyin hücreleri bütün diğer hücrelerden daha çok enerji tüketirler. Bunu da ancak bol oksijenle yapabilirler. Bu yüzden, beynimiz her solukla aldığımız oksijenin dörtte birini tüketmektedir. Ağırlık olarak beynin vücudumuzun sadece yüzde ikibuçuğunu oluşturduğunu göz önünde bulundurursak, ne kadar büyük bir Ozonlanmış kan dokulara daha çok oksijen taşımaya başlar. Bundan en çok faydalanan organımız ise beyindir. Zira beyin hücreleri bütün diğer hücrelerden daha çok enerji tüketirler. Bunu da ancak bol oksijenle yapabilirler. Bu yüzden, beynimiz her solukla aldığımız oksijenin dörtte birini tüketmektedir. Ağırlık olarak beynin vücudumuzun sadece yüzde ikibuçuğunu oluşturduğunu göz önünde bulundurursak, ne kadar büyük bir oksijen tüketicisi kolayca tahmin edilebilir.

İşte bu yüzden, ozon etkisiyle yükselen kan oksijen düzeyleri vücudumuzda ilkin beyin hücrelerinin canlanmasını sağlar.
    •Beyin hücrelerinin faaliyetleri hızlanır, birbirleriyle iletişim kalitesi yükselir.
    •Beyin hücrelerinden “mutluluk hormonu” adı da verilen endorfinler salgılanır.

Ozonun kronik yorgunluk sendromundaki etkileri en bariz etkileri arasındadır:
    •Ozon, stres hormonu olarak adlandırılan adrenalinin yıkılmasını sağlar.
    •Kılcal damar dolaşımının iyileşmesi ile hücre ve dokularda enerji artar.
    •Hücrelerin oksijen yetersizliğinden dolayı aksayan faaliyetleri normale döner.
    •Uyarılan antioksidan faaliyetler sonucunda hücreler toksin atar.
    •Kaslarda yorgunluğa neden olan laktik asit birikmeleri giderilir, nedensiz kas ağrıları geçer.
    •Beyin hücrelerinin fonksiyonları iyileşmesi hafıza ve benzeri zihinsel faaliyetlerin düzelmesini sağlar, duygudurumu iyileşir, depresif duygular hafifler.

Ozon tedavisi sigara, alkol, uyuşturucu ve diğer bağımlılıklarda klasik tedavilere eklendiğinde yoksunluk reaksiyonlarını hafifletir, iştah düzelir, uyku normalleşir, yaygın kas ağrısı ve diğer belirtilerin şiddetinde azalma gerçekleşir.
    Panik atak, depresyon, anksiyete hastaları da ozonun etkilerinden fayda görürler.
    Yaşamak Güzeldir; Çünkü, Teker Teker Tüketilen Günlerin Ardından Ebedî Hayat Başlayacaktır!...

çok doğru söylüyorsun generation.
    birçok konuyu okuyup geçiyorum, yorum yazamıyorum. kelin merhemi olsa kendine sürer... ve aslında bu sitede bulunmak çok kötü etkiliyor beni, çok nadir giriyorum bu yüzden.

imkanı olanlara ozon terapiyi tavsiye ediyorum.
    gittiğim kliniğe gelenlerin çoğu şikayeti olmamasına rağmen hayat standartlarını yükseltmek için geliyorlardı.
    faydasını gerçekten gördüm, tedaviye ruhsal ve fiziksel şikayetlerim nedeniyle başladım.
    aslında yardımcı tedavidir, ama benim asıl tedavim oldu.
    Yaşamak Güzeldir; Çünkü, Teker Teker Tüketilen Günlerin Ardından Ebedî Hayat Başlayacaktır!...

Yorum

Ben de bu konuyu araştırdım, yalnız oldukça pahalı, seans sayısı kişiden kişiye ve hastalığa göre değişiyor.

Ozon Tedavisinin Kullanıldığı Hastalıklar

Ozon insanların sağlığını koruyan ve kaybedilen sağlığı geri kazandıran bir etken, klasik tıp yöntemlerinin dışında veya karşısında olan bir tedavi değildir. Tüm tedavi yöntemlerinin yanında veya soruna göre tek başına da uygulanabilmektedir.
      Damar hastalıkları ve dolaşım sorunları, Enfeksiyon Hastalıkları, yara tedavisi, hepatit AIDS gibi viral Hastalıklar, Multiple Skleroz çölyak gibi Otoimmun Hastalıklar, yaşlılığa bağlı unutkanlık, hafıza kaybı, gibi rahatsızlıklar, akciğer ve karaiğer hastalıkları, böbrek Hastalıkları, şeker Hastalığı, cilt hastalıkları, kanser hastalıkları, ortopedik rahatsılıklar, diş ve diş eti hastalıkları, bağırsak hastalıkları, kadın hastalıkları ve cinsel sorunların tedavisinde ozondan faydalanılmaktadır.
      Tedavi Yöntemleri

Tedavide kullanılan ozon gazı medikal ozon jeneratörlerinde saf oksijenden üretilir. Üretilen ozon tedavide daima oksijen ile karışım halinde kullanılır. Ozon tedavisi yöntemlerinin hepsi hastaya ozonu güvenilir ve zararsız bir şekilde vermeye yöneliktir. Tedaviyi uygulayan doktor, bilgileri ve deneyimleri ile hastası için uygun ve gerekli olan yöntemi seçmektedir. Ozon tedavisi hiçbir ilacın sahip olmadığı kadar geniş bir uygulama alanına sahiptir. Bu nedenle ozon tedavisi oldukça pratik ve yararlı bir tedavi yöntemi olarak başarı ile uygulanmaktadır.
      Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

evet, ne yazık ki maliyeti çok yüksek...
        bu yüzden kontrole gitmedim, ama artık gitmeyi düşünüyorum. hayatımdan çalıyorum çünkü.

ozonun birçok şeye faydası var, iyimser başlıcalarını yazmış.
        seans sayısı genelde 12'dir, yönteme göre değişir.
        şikayete göre uygulanış biçimi de farklıdır.

Yorum

İşleniyor...
        X