Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hamileyken aldatılma

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Hamileyken aldatılma

  Hamileyken aldatılma

  Hamileyken aldatılan anne adayının ve karnındaki bebeğin psikolojik travma yaşama olasılığı nedir?

  Hamile bayanın değişen hormonları ile birlikte, bazı ruhsal rahatsızlıklara karşı hassas olduğunu unutmamak gerekir. Birçok kadın için pek de kolay geçmeyen hamilelik döneminde, çok çeşitli nedenlerle stres yaşanabilir. Bunlardan anne adayı için en zor olanı da hamilelik döneminde aldatıldığından şüphe etme veya aldatılmadır.

  Normal bir hamilelik sürecinde beklenen davranış, annenin bebekle ilgili hayaller kurması, sürekli onu düşünmesi, yani bir nevi bebeğini bu şekilde beslemesi beklenir. Aldatılan her kadının hayal kırıklığı elbet çok yoğundur. Özellikle sevdiği ve bebeğini taşımak istediği bir erkeğin aldatması ile karşılaşan bir kadın bu duyguyu çok daha şiddetli yaşar.

  ALDATILAN KADININ DAVRANIŞLARI

  Hamileyken aldatılan kadın, zihinsel olarak bebekten uzaklaştığı gibi diğer taraftan da yoğun bir çaresizlik ve öfke içerisinde hisseder kendini.

  Karar vermekte zorluk yaşadığı, çevresinden bu durumu gizlediği de düşünüldüğünde depresyonun birçok belirtisi görülebilir:

  •Bebeği doğurmaktan kaçınma,
  •Kendine zarar vermeyi düşünme,
  •Hamile kalmanın büyük bir hata olduğu fikri,
  •Kendini yalnız hissetme sık gelişen düşüncelerdendir.

  HAMİLELİKTE ALDATILMANIN FATURASI BEBEĞE KESİLİYOR!

  Eşe olan güvensiz tutum, ileride çocuğun babalık görevleri konusundaki düşüncelere de olumsuz bir şekilde yansır. Bu da çocuğun babası ile olması gereken sağlıklı ilişkiyi etkiler.

  Hamilelikte aldatılma ile karşılaşan bir kadın, doğum sonrasında depresyona girebilir. Bu durumda anne-bebek ilişkisindeki en önemli dönem olan ilk bir yılda çocuğu ile gerektiği kadar ilgilenemeyebilir.

  Psikolojik durumu iyi olmadığı için erken dönemde sütten kesilebilir. Annesinin psikolojik durumunu iyi gözlemleyen bebek de annesinden ayrılma korkusu, uyku ve beslenme problemleri yaşayabilir.

  Anneyizbiz
  I've been alone all along

 • #2
  Hep merak etmişimdir nasıl bir insan karısını hamileyken aldatabilir?

  Yorum


  • #3
   Orjinal yazı sahibi: kutup83 View Post
   Hep merak etmişimdir nasıl bir insan karısını hamileyken aldatabilir?
   Bence öyle bir "insan" tanımı yok...
   I've been alone all along

   Yorum


   • #4
    Hamileyken karşınızdaki insana daha bir dikkat etmek gerek...Bence en açık şekilde kişiliğin gösterildiği dönemlerden biri.O dönemde eşinin yanında olmayan,ona gerektiğinde sabır göstermeyen,üstüne aldatan birinden ne beklersiniz ki...

    Yorum


    • #5
     eş seçimi önemli o zaman.canım cicim olup, sonra "aaa ben aşık oldum hadi evlenelim " derse günümüz insanı aldatma ve aldatılma sonucunda boşanma da kaçınılmaz olur. Eğer bir erkek aldatacaksa bunu normal zamanda da yapar zaten o tiniyette bir insandır.
     bu durumda ileriyi düşünecek olan kadınlar. neye güvenerek hamile kalıyorsunuz ? erkeğiniz ne kadar güvenilir ? hamile kalırken iki kere düşünün.

     KuzuZade
     Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
     BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
     Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

     Yorum


     • #6
      tabiki öyledir karpuz değil ki seçerek alasın, ama o kadar basit bir hadise olarak algılanmaya başladı ki evlilik meselesi evlenmeden önce ki birliktelikleri gibi bir evlilik hayatı yaşayacaklarını sanıyor bir çoğu , öncelikle sorumluluk sahibi bir kişimi , toplum içinde nasıl davranıyor, ilgisi alakası nasıl ( çoğu insan canım cicim gibi süslü lafları ilgi sanıyor ama bu anlık sevgi gösterisinden başka bişey değil )
      aile yaşantısı nasıl arkadaş çevresi nasıl ? çoğu insan bunlara bakmıyor . biz evleneceğiz deyip birde evlilik öncesi ilişkiye girenler var .velhasılı işi şansa bırakıp evleniyoruz artık ... olan çocuğa oluyor .

      KuzuZade
      Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
      BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
      Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

      Yorum


      • #7
       hamilelik bambaşka bir olay, her kadının başına gelebilecek sorunları problemleri yaşarsınız (psikolojik olarak). hiç kafanıza birşey takmayın. ebeğinize sahip çıkın, o sizin canınızdan bir parça ve herşeyiniz. Allah öylesi erkeklerinde belasını versin diyesim var ama beddua okumamak lazım, Allah öylesi erkeklere öyle bir ders versin ki doğru yolu bir ana önce göstersin diyorum

       Yorum


       • #8
        daha çok üstüne düşmesi gerekirken aldatanlar da çıkıyor işte
        hamile giyim

        Yorum


        • #9
         hamileyken aldatan erkek ne eşine nede çocuğuna saygı duyuyodur
         Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
         sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

         Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

         Yorum

         İşleniyor...
         X