Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İstiyorum ama olmuyor.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

İstediğimiz ne yerine geliyor ki..
    Ben hasta bir adamım..

Yorum

bende hiç sevmezdim ders çalışmayı dersi hoca anlatırken kapardım sonrası yok ... sizede tavsiyem madem çalışmıyorsunuz dersi derste kapın gerisi sınavlarda belli olur ama işinizi şansa bırakmayın kendinize ders çalışmayı mecbur hissettirmeyin ders çalışırsam benim için iyi olur deyin kendinizi rahatlattığınız zaman iş kolaylaşır. çünkü bir çok insan bir işe zorlanmayı sevmez ister kendisi tarafından isterse bir başkası tarafından olaya böyle bakın... ders çalışırsam benim hayrıma olur .... ve ders çalışırsanız kazancınız neler olacak onları hayal edin sorunun çözümü kolaylaşacaktır.

KuzuZade
      Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
      BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
      Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Redewon View Post
        Arkadaşlar 2 senedir derslerim çok berbat. Her gün ders çalışmak istiyorum tamam diyorum başaracağım. Ama kitabı, defteri vs alıyorum okuyorum en fazla 15 dk. Acayip sıkılıyorum. Yani aynı zamanda çok istiyorum çalışıp başarılı olmak, aynı zamanda da sıkıntıdan patlıyorum. Ne olacak bu halim...
        Lise döneminde Son bir dersim kaldı edebiyat ve ben edebiyattan nefret ederim çok eskı zaman bu anlattıgım yanı 4-5 sene evvel o derside veremessem liseyi bile biteremiyıorum kurtartma sınavı olacak gun belırlendı neyse 1 hafta var ılk 3-4 gun calısdım flan sıkıldım kıtabı defterı parcalayasım geldı son 1 gun kaldıgında evden cıkdım bulundugum sitenin en altı sıgınak olarak Planlanan yer bizim orayı işte binadakı vatandaslar oturma yerı gbı yapmıslar oraya ındım defterı kıtabı aldım basladım okumaya okudum okudum anlamıyorum anladıgımı unutuyorum çalısmak ıstemıyorum sinir oldum öğlendi aşşa indigimde yaklasık 3 saat orada ağladım sinirden sadece ha aynı senin durum aslında o sınavı vermem gerekdıgını bılıyorum ama calısmak ıstemıyorum calısamda anlamıyorum neyse orda epey bir ağladım ve defterımın üzerindeki yazılar göz yaşlarımdan dolayı bir birine girmiş bir halde gördum dedım iyice battım notlarımda gitti sonra kitabı acdım gereklı konuların analizini yapdım özet cıkardım tekrar deftere ve birsey fark ettım o yazıları yazarken yaza yaza aklımda kaldıgını fark ettım konuların kendimde şaşırdım dedım bunasıl birsey ve o özetı gece saat 11 12 e kadar o kadar yazdım kı defterde yazacak sayfa kalmadı ertesın gun kalkıp sınava gıttıgımde yazıdıgım satıları aynı kitapdan okuyum yazdıgım gibi yazdım ve o sınvadan 95 aldım Sıvan sonucunu acıklayan hocam Mehmet biseydı soy adı unuttum mehmet hoca dedıkı Sen dedı kopyamı cekdın ? dedım hayır hocam ne kopyası oglum dedı Kitabı bire bir nerdeyse noktası virgülü aynı sekıl yazmıssın sen benım dersımde el bile kaldırmazdın bişey sordugumda demısdı böyle bir anı

Yanı demem o kı kendi anlama sitilini çöz kimi dinleyerek anlar kimi yazarak anlar kimi defalarca çalısır anlar hatta bir arkadasım vardı kitabı okur okur sesını telefona kaydederdı ve onu paso dinlerdi telefonundan kulaklıgı ile umarım bu yazılarımdan bir pay çıkarırsın

Yorum

bir eğitmen olarak sizlere tavsiyem kısa süreli uzun aralıklarla çalışın..fakat o kısa zamanı en verimli şekilde gecireceginize dair kendinize bir söz verin..hiç yoktan iyidir en azından o 15 ila 20 dk içinde okudukların ya da yazdıkların mıh gibi aklına çakılır..
          ayrıca metinlerin gerekli gördügünüzü sandıgınız yerlerinin altını cizmeyin..cünkü birbirine baglı cümlelerin noktası virgülüne kadar her kısmı degerlidir..gereksiz yeri olsa adam hepsini cümlelere dökmezdi zaten..ögretmenler böyle düşünür genelde..:P
          ...............

Yorum

Biz ögrenciler de çalışmadan acaba ne kadar basarılı olabiliriz mantıgıyla hareket edip gidebilecegimiz yere kadar gideriz, yumurta dayandıgında hiçbir şey için geç olmadıgına inanıp çalışmaya başlarız.Sınavı erteletmek için her türlü numarayı yapar ama yine çalışmayız Mesela yarın finalim var speaking dersinden.Hocamız Amerikan, sagolsun 35 soru verdi bu tarz sorular çıkacak dedi ama soruların hepsi açıklama gerektiriyor ve adam akıllı düşünmeden cevaplanacak sorular degil.Bu gece göz gezdirecegim ne soruyor falan baktıktan sonra yarın sınava girecegim.Sonumuz hayrola, üni. okumayı hiç istemedim ama babamın holdingi olmadıgından mecbur okuyoruz
            ALL COPS ARE BASTARDS !

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kirlicorap View Post
              Biz ögrenciler de çalışmadan acaba ne kadar basarılı olabiliriz mantıgıyla hareket edip gidebilecegimiz yere kadar gideriz, yumurta dayandıgında hiçbir şey için geç olmadıgına inanıp çalışmaya başlarız.Sınavı erteletmek için her türlü numarayı yapar ama yine çalışmayız Mesela yarın finalim var speaking dersinden.Hocamız Amerikan, sagolsun 35 soru verdi bu tarz sorular çıkacak dedi ama soruların hepsi açıklama gerektiriyor ve adam akıllı düşünmeden cevaplanacak sorular degil.Bu gece göz gezdirecegim ne soruyor falan baktıktan sonra yarın sınava girecegim.Sonumuz hayrola, üni. okumayı hiç istemedim ama babamın holdingi olmadıgından mecbur okuyoruz

biraz daha erken söyleseydin keske..sorulara yanıtlar yazardım senin için
              ...............

Yorum

soruları hala yanıtlama imkanım var ama sınav konusma seklinde olacak o yüzden o ana bırakıyorum kendimi.rahat rahat aklıma geleni söyleyecegim.yalnız hocanın yanında gözetmenler olacak orada sıkıntı var işte.Gözlüklü, kel ve göbekli bir adam gözlerini bana dikmişken nasıl akıcı bir şekilde ingilizce konusurum
                ALL COPS ARE BASTARDS !

Yorum

mümin sekmanın kişisel ataleti yenmek adlı kitabını oku

Yorum

Bende sevgilim olsun istiyorum ama olmuyor...

Yorum

soruları hala yanıtlama imkanım var ama sınav konusma seklinde olacak o yüzden o ana bırakıyorum kendimi.rahat rahat aklıma geleni söyleyecegim.yalnız hocanın yanında gözetmenler olacak orada sıkıntı var işte.Gözlüklü, kel ve göbekli bir adam gözlerini bana dikmişken nasıl akıcı bir şekilde ingilizce konusurum
                      aklına söyleyecek birşey gelmezse ya da heyecanlanırsan susup kalma and..or..on the other hand gibi baglaçlar kullan aklına gelir zaman kazanırsın hem..
                      heyecanlancak birşey yok onlar sadece senin ifade etme şekline bakıcak rahat ol
                      ...............

Yorum

Tesekkürler, bunları kullanıyorum ve kullanacagım da.Branşınız nedir ?
                        ALL COPS ARE BASTARDS !

Yorum

Tesekkürler, bunları kullanıyorum ve kullanacagım da.Branşınız nedir ?

ingilizce...
                          ...............

Yorum

Lise, ortaögretim ya da ögretim görevlisi ?
                            ALL COPS ARE BASTARDS !

Yorum

Senın yeteneğin başka bir daldadır bence mutlu olabileceğin illaki birşeyler vardır onlara yönel ders ders ders diye bişey yok
                              İşin en kötü yanıdaaa bıraktığınn yerdeyim...
                              hayat bana boş olmayan birşeyler söyleeee
                              anlamaz kii hiçbiriii hiç bişeyyy....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Redewon View Post
                                İstiyorum ama olmuyor....
                                Olmasına yetecek kadar istemiyor olabilir misin?
                                Aynasıdır insan insanın. . !

Yorum

İşleniyor...
                                X