Duyuru

Collapse
No announcement yet.

karar aşamasındayım ne yapmalıyım

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• karar aşamasındayım ne yapmalıyım

arkadaşlar 5-6 aydır tanıs-dıkların vasitasıyla y-tanıştığım ve şuan erkek arkadaşım olmuş bi sevgilim var, kendisi bir an önce evlenmek istio ama ben çok kararsızım ve korkuorum , neden mi diceksiniz doğru kişi mi emin değilim çok kıskanç bazen düşüncelerimizde anlaşamıoz beni deli edio. belki eskiki ilşkimin etkisindeyim hala biteli 1.5 yıl oldu ama ister istemez karşılaştırorum b-ve kendime çok kızıorum. bana çok değer verio çok sahiplenio, bi şeye üzülsem canım sıkılsa ben den daha çok üzülüo sıkılıo ama ben ne hissediorum tam anlamı ile bilemiorum yaşım bi bayan olarak 79 luyum 31 yaşama gircem kendi paramı kazanıorum ii bi işim ii bi görünüşüm var ama hislermi bilmek tanımak anlamında ise hiç bişey bilmior ve tanımıorum. ayrılınca çok üzülüorum ben tekrar devam ediorum, aradığım ne onuda bilmiorum ama böle bi sevgili ve önümde de çok önemli bi karar var ben ise sonrasında pişman olmak istemiorum, lütfen bi akıl verin nsk bi yol izlemeliyim

farfara@
    tabi yaş 31 gençliğinizin baharı değil, artık bayağı bir tecrübe edinmiş hayatın dikenli yollarında tek başınıza yürümeye alışmıssınız. Kendi paranız kazanyor kendi kendinize yetiyorsunuz. Normaldir karar verememeniz. Hatta evlenmeseniz bile olur bundan sonra dimi?
    Anladığım kadarıyla siz sevmiyorsunuz sadece karşınızdaki size iyi davranıyor ilgi gösteriyor diye ondan hoşlanıyorsunuz. Sevmediğniz biriyle evlenmek sizi ve onu üzecek şeylere yol açacaktır. Ama yok ben seviyorum diyorsanız o başka. Kendinize ve ona biraz zaman verin sabredin ondan ne istediğnizi ona neler verebileceğinizi tam anlamıyla onunla konuşun. Ne istediğinizi bilir ve sizden ne istendiğinin farkında olursanız çok daha sağlıklı kararlar verebilirsiniz. Ayrıca bu işler aceleye gelmez. Hayırlısı neyse o olsun sizin için....
    "Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz" (Tirmizi)

Yorum

Merhabalar farfara,öncelikle seni çok iyi anlıyorum.Eski ilişkini yenisiyle kıyaslama yapma, bu kez eskisini kıymete bindirir.O kişi seni haketmemişki yanında değil değilmi.Öncelikle bu fikri kafanda bir oluştur.Hem herkesin bir artıları ve eksileri olur.Yeni tanıştığın kişi ile şartlanarak görüştüğün için bir korku olmuş,evliliğe.Henüz hazır olmadığını düşünmen bu yüzden.Bu kadar süreçte peki ona karşı bir heyecan ve istek hissetmiyormusun?bunu sorgula içinde.Birde onsuz hayatını düşün?özlermisin,yokluğunu hissedermisin?..seni kıskanması iyi bişey aslında,seni sahiplenmiş bunu artık pek kolay kolay kimse yapmıyorda.Birde bu yaşdan sonra öyle kalbini yerinden oynatacak birini bekleme,aslında öyle biri hiç olmadı,sadece büyüdün ve gerçekleri görmeye başladın.Eskiden küçüktün ve herşey öle oluyor sanıyordun.Evlenmek için biraz daha bekle ve dediklerimi düşün..
      Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

seviyor muyum bilmiyorum ayrılmak istedi istemiosan ayrılalım tamam dedi ama ben vazgeçtim ayrılamadım, ayrılınca çok kötü oluyorum bu nedir sevgi mi

Yorum

Belkide ona alıştın ve alışkalık yaptı sence.Sevmenin yarısı alışkanlık derler..Peki bu süreçte başkalarıyla düşün kendini, o olmazsa başkasıyla yapabilirmisin peki?
          Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

İşleniyor...
          X