Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Her erkegin derdi Kayinvalide

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Her erkegin derdi Kayinvalide

Yine ben arkadaslar biraz doluyum kusuruma bakmayin Diger baslikda belirtmis oldugum gibi 2 aylik evliyim karimla aslinda iyi anlasiyorum tabiiki zorluklarda yasamiyor degiliz yalniz beni rahatsiz eden hususlar az degil bunlardan bir tanesi Karim ile kayinvalidem hemen hemen hergün günde 2 defa telefonda görüsüyorlar evi ariyor ben cikmiyorum direkt karimin cebini ariyor öyle konusuyor yada karim ariyor konusuyorlar ve bu bazen gecenin 12-1nde bile aramalari oluyor Ya anliyorum bütün gün kayinvalidem evde ama yalniz degilki neden zirt pirt bu telefonlasmalar oluyor anlamiyorum aklim almiyor hergün böyle önemli ne olabilir ki ve ayrica karim ailesine hic laf söylettirmiyor özellikle annesine onlarin bir isi icin kendini paralar durur mesela onlar tasinmakmi ister karim hemen gidip evlere bakar kayincom issiz mi hemen isyerlerine bakar yani anliyacaginiz biz ikimiz BIR olamamisiz madem o kadar annenle ailenle ilgilenecektin kalsydin orda diyesi geliyor insanin Benim annem ise hergün calistigi icin haftada en fazla 1sefer telefon görüsmesi yapiyoruz 10 dakka civarindadir bu. Sonrada yok sen cok annecisin yok anakuzusu olmussun Allah Allah insanin cildirasi geliyor Bana akil verin ne olur Kayinvalidem karimin aklini celmesinden korkuyorum beynine girip banave aileme karsi kiskirtmasindan korkuyorum ama öyle birsey olursa ne yapacagimi ona göre karar verecegim simdiden cok tesekkürler

Kayinvalideniz esinizin annesi. Kizinin uzulmesini isteyecegini sanmiyorum; bu acidan komplo teorileri uretmeniz esinize MUTLAKA yansiyacaktir, ve sonucta da iliskiniz esinizin annesi degil de sizin yarattiginiz gerginlikten dolayi zarar gorecektir. Sonucta size karsi alinan cephe, dusmanca ya da kaba davranis olmadigi surece; acikcasi esinizin gunde ne kadar sure annesi ile konustugu sizi ilgilendiren bir konu degil. Bunu ego tripleri haline getirmeyin..... evet sizinle evli, ama annesi ona yakin bir insan... belki en yakin insan. Kayinvalide ile gelisen sorunlar genelde dusmanca davranslardan, saygisizliktan kaynaklanir.... ama kronometre ile esinizin gunde ne kadar telefonda konustugunu olcmek konusunda sorun esinizin annesinde degil de sizin bakis acinizda.

Yorum

sayın narkotik.. bakış açınız oldukça oldukça "siz" odaklı.. odaksızlaşmaya gayret gösterebilirseniz,, kendiliğinizden rahatlıycaksınız..

birebir sizi ilgilendirmeyenlerden, dışınızdakilerden bu denli rahatsız olmanız cidden rahatsızlık verici..
      kendi adıma değiiil,, sizin adınıza,,
      siz, sizden rahatsızsınız.. ...dışınızdaki birşeylerden adeta problem arıyorsunuz.. yok birşey aslında..

kayınvalideniz sizi aramak isterse sizin cep telefonunuzu arar, eşinizi aramak isterse eşinizin cep telefonunu.. bunu dile getirme, keza düşüncenize getirme tınısını anlıyamadım..?
      siz,, neden sizi aramıyor,,diye mi düşünüyorsunuz acaba...? buna mı kırılıyorsunuz??

eşinizin annesi ile iletişimini,,
      kendi annenizle iletişiminiz ile orantılamanız çok çok çok alakasız,,
      yani ne alaka!! diyesi geliyor insanın..diyorum da.. ne alaka!!??

eşiniz ailesine yardımcı olmak istiyor.. ve sizde e o zaman onlar ile yaşasaydın,, şimdi gerçekten bu da ne alaka.. eşinizin annesinin taşınmasına yardımcı olmak istemesine,,
      kardeşine iş bulmak istemesine,, karışmanız!! siz dışı!! ..
      siz bunları düşünmekten rahatsızsınız narkotik.. bunların olağan durumlar olduğunu kabul edin lütfen..
      olağan olduğunu kabul ederseniz..kabul de edersiniz...

hem zaten henüz 2 aylık evliymişsiniz.. rahat olun.. bu denli hassas bakmayın.. kimisinin aile bağları kuvvetlidir, kimisinin az kuvvetlidir.. zamanla azalabilecektir görüşme yoğunluğu lakin,, siz buna karışmamalısınız..karışamazsınız da... "doğrudan size zarar vermediği sürece" ...
      ama işte benim düşüncelerime zarar veriyor,, diyecek olursanız,, diyemezsiniz,, derseniz,,
      bu sizi bağlar..eşinizi değil..
      kendi işinize bakın siz.. bırakın eşinizin peşini.. yaşam alanına saygı duyun eşinizin.. lütfen!! ..

Yorum

ahanda biraktim esimin pesini hadi hayirlisi aslinda düsündükce gercekten mantikli seyler yazmissiniz hicde bu acidan düsünmemistim birde böyle deniyeyim sagolun varoln dosrtlarim hizir gibi yardimimia kostunuz

Yorum

bir insanın yardımına ailesinden başka kim koşar??

annesi taşınırken,,yada kardeşi işsizken kim yardıma koşar???

bencilce düşünüyorsunuz...

ailesine laf söyletmiyor diyorsunuz..

siz onun ailesine laf söylemeyin..onunda sizin ailesine laf söylemesine izin vermeyin!!!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: jennn

siz onun ailesine laf söylemeyin..onunda sizin ailesine laf söylemesine izin vermeyin!!!
            bir insanin yardimina kim kosar diyorsunuz ailesinden baska bakin Sizler bir yazmamla yardimima kostunuz sagolun varolun Bazen belki bende sorun var diye düsünmüyor degilim sayenizde daha derin ve ince yerine kaba yüzey düsünmeye calisacagim bakalim ne olacak

Yorum

Heh heh sen yanlış yere başlık açmışsın, hanım üyelerden destek göremezsin tabii ki

Kızlar annelerine çok bağlı olurlar. Özellikle evliliğin başında pek çok şeyi yapmayı, evi idare etmeyi bilmezler. Bunları yıllardır yapan annelerine çok danışırlar. Hem de evini özler insan alışıncaya kadar. Şalteri yokki insanın nikah masasında imzayı atınca hemen geçmişini unutup kocasıyla aile olsun.

Şimdi burada eşini BİZ olamamakla suçluyorsun ama annesiyle konuşması sana da batıyor. Sen BİZ oldun mu dersin ?

Bazı sınırları iyi belirlemek lazım. Eşin tabii ki annesiyle konuşacak. Ama mesela gece 23 den sonra görüşme yapmamasını, yada ne bileyim yemeğin ortasındayken telefon gelip eşin yemekten kalkarsa lütfen yemeğimizi bitirelim sonra ara diyebilirsin. Bunlar basit nezaket kuralları. Ama bunların ötesinde eşine karışman pek doğru olmaz. Zamanla azalır konuşmalar, merak etme.
              Olduğumuz her şey düşüncelerimizin sonucudur
              -Buda-

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Zeth
                Heh heh sen yanlış yere başlık açmışsın, hanım üyelerden destek göremezsin tabii ki
                :lol:

Yorum

...

Orjinal yazı sahibi: jennn

bir bakıma doğru,bir bakımada yanlış bence iki aileninde evli çiftlere karışmaması gerekir hatta mümkün oldukça uzak durmaları gerekir sağlam bir yuva için bu benim şahsi düşüncem...seyleme ve söyletme, izin verme kelimesi bence yanlış özür dilerim biraz seni eleştirir gibi oldum ama...belkide ben yanlış düşünüyorumdur buda başka bir boyut tabiki...
                  ON YARGIYI YIKMAK,ATOMU PARÇALAMAKTAN DAHA ZORDUR

Yorum

zeth ve linkin kardeslerim hakli olabilirsiniz Zeth dogrusunu istersen ben biz olmak icin cok cabaliyorum Ben likten ciktim ama bu aralar aramiz iyi cünkü ben pek düsünmemeye ve üstüne gitmemeye daha fazla gösteriyorum

Yorum

Eşimde aynı kuruntuya sahipti.Halbuki annem beni ikna etti onunla evliliğe ve eşim ona çok saygısız davrandı şuan küsler.Ama annem hep seni mutlu edecek bir insan ondan çok iyi baba olur der.Nereden biliyorsun olumsuz konuşacağını?Hangi anne evladının yuvasına dokunur.Ha bu arada eşim annemden korktu hep ama asıl onun ailesi bizi ayıracaktı neredeyse :?.Bence kız anneleri daha olumlu oluyor.

Yorum

ya tamam bencilce düşünce açısından yüzeysel düşününce haklı olabilirsiniz ama bide bunu yaşamak var ben yaşıyorum ve narkotik i çok iyi anlıyorum...nişanlım ailesiyle ilgili bişeyde ikieli kanda olsa koşar..bunu yaparken bana verdiği sözleri bile unutur..aslında ben nişanlıma kızmıyorum ailesine annesine kızıyorum kocası var kardeşleri var birtane oğlu ve kızı daha var neden nişanlımı arıyor neden yani..

herşeyimizden haberdar neden?

adam akıllı plan yapıp biyerlere gidecek olsak 5 dk geçmeden farkediyorumki izin almak için annesini yarım saat ikna etmeye çalışıyor...

hani öyle önemli şeylerde değil...geziyoruz pat annesi arıyor eve gitmem lazım diyo nooldu hani .....ya gidiyoduk diyorum mesela...olmaz annem çağırıyor..
                        bi sorunmu var noolmuş diyorum tekrar yok hiçbi sorun yok evde olmasını istiyor ve o diyemiyor gelemem diye bazen itiraz ediyor ama çoğunlukla onun dediğini yapıyor...söyleyincede kızıyor...bunun nasıl bi psikoloji olduğunu biliyorum...yani aslında narkotik ince detaylar üzerinde durduğundan kendiiçinden geçenleri sanırım iyi ifade edememiş burda yazarken bende edemiyorum kolay bişey değil...his işte...rahatsız oluyo insan...

bide kayınvalidemler bizi hor görüyor...onlar gibi değiliz diye olmak zorundamıyız annem kesinlikle ne olursa olsun beni rahatsız edeceğini düşünür...ben birine söz verdim deyince çok önemli bi işi de olsa sen git der bana...yani eşinle ilgili değil....kayınvalidenin bencilliği...ipleri kendi einde oynatmak istiyor...herşeyinizden haberdar olmak istiyor... geçen nişanlımın telini ben açtımdaa hemen oğlumu ver bana dedi...insan bi nasılsın kızım falan der...bi alo derya enazından...beni arayacağı zamanda kızına arattırıyo soruyo soracağı şeyi...

benim çözümüm şu, sen yaparmısın bunu bilmem narkotik ama ben bunu buldum,

bende ailemi katıyorum... buluştuğumda annem çağırıyor gitmem lazım deyip gidiyorum...abimle telde konuşuorum onun yanındayken sürekli sıkılıyor...
                        gece kalmaya falan çağırıyo kızkardeşi ailem rahatsız olur diyorum...

nişanlım kuduruyo e noluyor...farketmeye başladı artık benim üzerime daha çok düşüyor...sözler verip duruyor...napiyim dişe diş başka yolları çok denedim olmadı...

Yorum

Kardesim seninle kadet arkadaşıyız. Ah benim kardesim. Benim esimde ayni. Annesine cok bagli. Evlendigimiz gundrn beri telefon elindr saatlerce. Eve bisey alioz pc kamerasindan gosterio evimde nerde ne var kayonvaldem benden iyi bilio bebisimiz oldu ailecek geldiler 2senelik evliyiz kayincom bastan beri bizimle kaliyordu kayinvaldemin sayesinde pesimizi birakmadi yeni evliyiz viz gelir bebek dogmadan bir ay oncede butun aile geldiler 7aydir bizdeler oladar biktimki. Beni anlayanilirmisin dostum soyle. Beni anlayabilirmisin.

Yorum

Bu kadin milleti sen evlendin artik ikidebir annecim annecim bu ne ya sana konusamazsin demioz hergun hergun saatlerce sirf annesi ile konusabilmek icin ozel hat aldi kayinvaldeme esim pazarda carsida ben onde sap sap geziyorum esim arkada elinde telefon ayiptir ayip hicmi dusunmuyor bu kadib yahu bu kiz artik evli biraz rahat birakayim kizim bak evlisin dozunu asirmayalim herseyin bi karari var kim ne derse desin. Dogru degil abicim. Madem anmenin kicindan ayrilamayacan daha ne b.k yemeye evlendin. Sdamin agzini bozar bunlar.

Yorum

İşleniyor...
                            X