Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Babamın tutumu?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Babamın tutumu?

Arkadaşlar merhaba.

Annemle babam 20 yıllık evliler. Babam acayip derece sağlam bir insandır, acayip sevecendir. Çevresinde herkes sever ve sayar. Ama bu durum anneme gelince değişiyor. Normal şartlarda annemlede iyidir, ama aşırı derece babaannemlerin dolduruşuna geliyor bazenleri ve güç gösterisi veya kendini ezik hissetmemek için annemi eziyor. Bu durum kışın yani babannemlerden uzak şehir merkezinde otururken minumum oluyor ama yazın köydeki eve gittiğimizde hat saffaya yükseliyor.Annemde görüp görebileceğiniz en fedakar kadındır. Babam ve benim 1 dediğimizi 2 etmez, bütün işlerimize koşturur hergün babamın giydiği büyün kıyafetleri ütüler, yıkar yani canını ortaya koyar resmen.

Ama işte babam burda annem ne yaparsa yapsın üzerinde annemin, yaptığı ettiği her şeye karışıyor bağırıyor, şeytan kadın hayatımı bitirdin tarzında şeyler söylüyor. Ama aslında annemin yaptığı tamamen kendi kişiliğini ortaya koymak yani bir birey olduğunu göstermek sonuçta. ama babam etrafta akraba olduğu zaman annemin kendi karakterini ortaya koymasını istemiyor. Resmen horoz gibi kabarmaya başlıyor bağırıyor çağırıyor. Babaannem evin önleri kirliydi bugün der babam gelir ona trip atar. Yani annemi resmen köle gibi görüp insan yerine bile koymuyor. Babam anneme bağırıyor annem geri bağırınca dediğim gibi şeytan vb şeyler söylemeye başlıyor.Bunun üstüne trip atıp konuşmuyor 2 3 gün. Annem mesela aydından gelen teyzemin yanına ev toplanmamışken ve akşam düğün varken gidicem dedi. şuan konuşmuyorlar mesela. Halbuki annem yemeğini vs her şeyini hazırlamıştı. Anlayacağınız durum kötü. İkiside eğitimli insanlar, öğretmen ikisi de. Ama babam hissetmiyor annemi, kölesi olsun istiyor annem karşısına alıp konuşuyor ama boş. Düzelmiyor.

Ne yapıcaz şaşırdık hakikaten. Ne önerirsiniz arkadaşlar?

Bu davranışlarından kurtulması ve düzelmesi için dua etmekten başka yapacak bir şey yok..bende de aynı babadan var hatta ailesiyle sıfır iletişim içinde olan ve maalesef konuşabilme anlayabilme gibi bir yeteneği olmayan(en azından ailesine karşı) ve kendisine karşı hiçbir eleştiriye tahammülü olmadığı için son yıllarda olmasa da zamanında şiddet uygulamış bir baba..Ve bu şiddet yüzünden de birkaç kez dağılmanın eşiğine gelmiş bir aile..

Keşke önerebileceğim bir şey olsa ama babamdır deyip susup olduğu gibi kabul etmekten başka bir şey yok maalesef..Çünkü insanın karakterinin kişiliğinin şekillenmeye başladığı zamanlarda her insanın kazanması gereken özellikleri kazanamamışsa o çocuklar sonradan böyle bir ''BABA''ya dönüşüyorlar maalesef..

ve inan bana seni çok iyi anlıyorum..Peki senin durumun nasıl psikolojik olarak ??

Yorum

merhaba arkadaslar arabuluculuk yada yatıştırıcılık gibi yaklaşımlar da bulunuyormusunuz ?

Yorum

Merhaba arkadaşlar,
        Hegomanya48 arkadaşım senin anlattıkların benim aile hikayeme benziyor. Benim ailem uzun süren evliliklerini buna benzer sorunlar ve daha ciddi şeyler yüzünden bitirdi. Umarım annen ve baban bu sorunların üstesinden gelir. Senin durumunu anlıyorum. Ne kadar karışmak istemesende sonuçta aynı ortamdaki gerginlikten etkileniyor insan. Öncelikle babaannenden uzaklaşma yada çok nadir görüşme gibi imkanınız varmı? Sen bu konularda babanla konuştunmu? Anneni araya katmadan babanın yaklaşımlarının seni ne kadar olumsuz etkilediğini anlatırsan belki bi faydası olabilir. hamilton10 arkadaşımızın dediği doğru. Eğer ailede anne ve babanı iyi tanıyan ve babanın hatrını saydığı bir büyüğünüz varsa belki o kişi baban üzerinde etkili olabilir. Senin yada kardeşlerinin araya girmesi durumunda, baban taraflı davrandığınızı düşünerek daha tepkisel yaklaşabilir belki. Benim babam öyleydi. Bu yüzden bence önce sen bu tartışmaların ruh halini bozduğunu, okul yada iş hayatındaki verimini düşürdüğünü söyle. Baktın seni ciddiye almıyor hatırlı birinden yardım iste. Tabi babanın neye nasıl tepki vereceğini en iyi sen bilirsin. Ben kendi tecrübelerime dayanarak yol göstermeye çalıştım. Umarım herşey düzelir.

Yorum

hiç bi şey yapamazsınız konuşmakla çözülmez.
          en etkili yöntem yemeğine her gün 5 damla norodol damlatın gizlice.. sakin sessiz bir insan olur böylece.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sonsun View Post
            hiç bi şey yapamazsınız konuşmakla çözülmez.
            en etkili yöntem yemeğine her gün 5 damla norodol damlatın gizlice.. sakin sessiz bir insan olur böylece.
            ben de aynen bunu önerecektim!
            norodol evlilik kurtaran boşanma oranını ciddi bir şekilde azaltan bir ilaçtır! )
            sakin koca için çayına suyuna çorbasına norodol. doktor tavsiyesidir!

Yorum

sana damlatıyordum son geldiğinde ama işe yaramıyordu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sonsun View Post
                sana damlatıyordum son geldiğinde ama işe yaramıyordu.
                ben zor vakayım. sadece norodol yetmiyo!
                bende öfke için üçlü kombinasyon: paxil, norodol,seroquel!
                organik besin destekleri öfke konusunda yetersiz ama depresyonda iyi!

Yorum

evliliklerde kadının erkekden mevkice yüksek olması veya eşit olması erkeği kombleksli yaparmış diye bir şey okumuştum (eksik veya fazla ,hatırladığım kadarıyle )

Yorum

İşleniyor...
                  X