Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1,5 senelik esimden bosaniyorum,,,

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• 1,5 senelik esimden bosaniyorum,,,

Evet evet ben bir psikolojik danismanim, hem lisansi hemde yurtdisinda yuksek lisansi olan... ama kendime hayrim yok benim, su an bosaniyorum,,,,
    esimi cok seviyorum, kaybetmemek icin her seyi yaptim, annesi beni evden kovdu yine gittim, kovulmaktan beter oldum ikincisinde, caresiz evime dondum, sonra esim pisman oldugunu soyleyip geldi ama pismanligin zerresi yok, simdi de ben ona bu sekilde bu evlilik yurumez dedigim icin bana detayli bir bosanma maili atip cekti gitti... Soyleyin ben ne yapiyim, bunun adi depresyon biliyorum, ilac da kullaniyorum ama lutfen kendimi daha iyi hissetmem icin bir seyler soyleyin... cildirmanin esigindeyim...

Bende 3,5 senelik evliliğimi bitirdim, son 7-8 ayımız sizin meslektaşlardan aldığımız terapileride içermekteydi.Ama ilişkimize fayda etmedi.Boşandık.Boşanmayı içime sindirmeme rağmen sıkıntı çekiyorum zaman zaman.5-6 ay oldu.Gittikçe kendimi daha iyi hissediyorum.Zaman sanırım herşeyin üstesinden geliyor.Burada paylaşmak beni ayrıca rahatlatıp mutlu ediyor.Aramıza yeni gelmişsin.Hoşgeldin bu arada.

Yorum

Tamam, psikolojik danışmansınız ama sonuçta siz de bir "insan" sınız... İnsanî tepkiler vereceksiniz... Boşanma olayı "hissedilen" bir şeydir... Artık, evlilikten beklenilen bir şey kalmamışsa, yapacak bir şey yoktur. Evililik öyle ite-kaka yürüyecek bir kurum değil ki... Bitmişse, bitmiştir... Zorla ayakta tutulmaya çalışılan evlilikler, insanı daha çok yormaktan ve mağdur etlmekten başka bir şeye yaramaz... "Bitmediğine" inanıyorsanız, ümidiniz varsa ayakta tutmak için her yolu deneyin... Ama "bittiğine" inanıyorsanız, zorlamanın gereği yok. Dünyada tek boşanan çift siz değilsiniz ki...
      Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

Bende 2 sene önce eşimden boşandım. Hele mahkemede 3.5 dk boyunca ayakta birbirinizin gözlerine bakamamak var ya...
        Psikolojik danışman olmanız, insan olmanızdan sonra geliyor. Buraya sık sık yazın. Ne hissediyorsanız yazın.
        Mutlak birileri sizi duyar. Geçecek, herşeyin geçtiği gibi.
        Follow the white rabbit

Yorum

dogru insan olmak kadar dogru insani bulmakta onemli ki. kendinizi suclamayin, belki hatalar olmustur ama bunlar ortak haatalar. onun da hatalari vardir kabul edin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: pozitif View Post
            tamam, psikolojik danışmansınız ama sonuçta siz de bir "insan" sınız... Insanî tepkiler vereceksiniz... Boşanma olayı "hissedilen" bir şeydir... Artık, evlilikten beklenilen bir şey kalmamışsa, yapacak bir şey yoktur. Evililik öyle ite-kaka yürüyecek bir kurum değil ki... Bitmişse, bitmiştir... Zorla ayakta tutulmaya çalışılan evlilikler, insanı daha çok yormaktan ve mağdur etlmekten başka bir şeye yaramaz... "bitmediğine" inanıyorsanız, ümidiniz varsa ayakta tutmak için her yolu deneyin... Ama "bittiğine" inanıyorsanız, zorlamanın gereği yok. Dünyada tek boşanan çift siz değilsiniz ki...
            sana katılıyorum ayrıca insanı yoran bir ilişkiyi devam ettirmesi daha acı verici ve yorucu.bu dönemin zor geçeceği malum ama atlatılmaması söz konusu değil

Yorum

çocuğunuz var mı bilmiyorum... ama çocuğunuz yoksa bence uğraşmaya değmez... hatta çok fazla düşünmeye değmez... bazı insanlar çözülemez veya yontulamaz... ya da yeterince yontulamaz... sizde farklı bir insansınız... terzi kendi söküğünü dikemez... hele ki bu duygusal bir sorunsa hiçbir psikologun veya danışmanın kendi duygularıyla ilgili konularda insanlara çözüm sundukları gibi kendi hayatlarında da bunu yapabildiklerini sanmıyorum...

kovulduğun yerde durma...
              hayat, sen planlar yaparken başına gelenlerdir...

Yorum

Takmayın kafanıza. Unutun. Gerçekten size yapılan büyük haksızlık...

Yaşam ard arda gelen mevsimlerden oluşur.
                Her insan mükemmel yazların ihtişamına ulaşmak için
                birkaç şiddetli kışa katlanmak zorundadır.
                Ve unutmamak gerekir ki, kışlar asla kalıcı değildir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yevgeniy bazarov View Post
                  sana katılıyorum ayrıca insanı yoran bir ilişkiyi devam ettirmesi daha acı verici ve yorucu.bu dönemin zor geçeceği malum ama atlatılmaması söz konusu değil
                  Tabii ki, atlatılabilir... Keşke, atlatılabilse de bir "aile" yıkılmasa...
                  Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

suan bende aynı sorunları yasıyorum. içindeki herseyi anlıyorum. allah ikimizede yardım ettin. ben kendimden biliyorum ne kadar savasırsan savas hep kaybeden biz olacagız gibi geliryor. sabır dilemekten baska caremiz yok.
                    Sen şimdi yoksun ya. Bende yokum aslında bu dünyada. Yaşamıyorum, sadece zaman dolduruyorum, o büyük gün gelene kadar...

Yorum

Ok yayadan çıkmış artık.
                      Gitmek istiyorsa bırak gitsin.
                      Hayat devam ediyor.
                      Yeni ufuklara yelken aç.
                      Güçlüü ollll!!!
                      Yıkılma.
                      Yenilme...
                      Sen de çek restini artık beee!!!
                      Boyun bükme!!!
                      Eğilme ve dik dur!!!

Yorum

dik durunca giden geri mi geliyor ben de kaybettim evliliğimi eşimi herşeyimi ne yaptıysam olmadı üstelik hataların çoğu ondan kaynaklı yine de alttan aldım artık sustum yapacak hiçbir şey kalmadı bir de kabullenebilsem bittiğini.

Yorum

Bence arkadaşlar birinci husus şu ileri vakaları bilmem ama çoğu psikolojij sorunu beynimizi kontrol edemediğimiz için yaşıyoruz.Ve her daraldığımızda soluğu bir psikiyatırda alıyoruz.Bu yalnış hemde çok yalnış.2. hususa gelince çiftler birbirini tanınımadan evleniyor.Dış görünüş veya para eksenli evlilikler büyük bir ihtimalle biter.Çünkü bir insanla fikri olarak anlaşmadıkça mutlu bir evlilik sürdüremezsin.Mutlaka ortak güldüğün aladığın birşeyler olması gerekir

Yorum

zor bir durum olsa gerek ama birşeyler bitti ise itmenin anlamı yok.. düzelse bile yaşananlardan sonra nasıl yüz yüze bakıp aynı yatağa gireceksiniz? başa sarabilecekmisiniz? giden gitmiş sen önüne bakmalısın.. seviyorsun ama sevgide bir yere kadar.. bu hal alan sevgiyi ben neyleyimm

Yorum

Evliliklerde doğru insanı bulmak kadar o kişi içiinde doğru insan olmak tam bi' detay... evlilik aşk, akıl, cinsellik üçgeninde sürer... bunlardan biri dahi eksildiğinde kişi o eksiği dışarda arama eğiliimine yönelir.. Birde psikologlar derkii; sohbet etmekten keyif aldığınız kişiyle evlenin... yanii asgari müşterekler olması gerek ancak tıpatıp aynı olmamak gerek.. her şeyin hayırlısı olsun eğer çocuğunuz yoksa bence de sürmeyen bi'şeyii SÜRÜNDÜRMEYİN derim ben naçizane...

Yorum

İşleniyor...
                              X