Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kıskançlık yüzünden evliliğim bitme noktasında

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• kıskançlık yüzünden evliliğim bitme noktasında

Merhabalar 8 yıldır evliyim ve 2 çocuğum var.Eşimle severek evlendik.Ama evlendikten sonraki ilk yılım berbat geçti hem eşimin hemde benim aşırı kıskançlıklarımız evliliğimizi belirli dönemlerde bitirme noktasına bile getirmiştir.Ama sabırla ve karşılıklı duyarlılıkla bu tehlikeyi atlattık.Ama zaman zaman yine belirli seviyede atışmalarımız oluyor ama yinede mutluyduk.
    Ama aradan geçen yılllara rağmen son zamanlar bende oluşan bir takım sıkıntılar var.Kıskançlığımın dozajı artmış durumda.Sürekli saçma ve girdaplı sorular aklımı kurcalıyor güvensizlik,bana olan sevgisini azaldığını şüpheler beni bitiriyor.Dizginlemeye çalışıyorum başarıyordumda ama zaman zaman tekrar ve tekrar dürtüyor beni.

Bu konuda defalarca eşimle konuştuk tartıştık sorunun bende kaynaklandığını ama bunu yenmem için bana yardımcı olmasını istedim.Ama yinede bu durum beni mahfediyor.Geçem ve gündüzüm yok artık sürekli düşünme şüphe beni delirtiyor.

Bu konuda neyapmam gerekiyor önerileri ve tercübeleri olan arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olun.

Ya ben bunu çok tekrar ediyorum ama insanlar bunu çok hafife alıyorlar bence. İkinizde bir piskoloğa gitmeyi deneyebilirsiniz. Daha çiceği burnunda evli çiftler sayılırsınız. İkinizde bir birinizi seviyorsunuz. Bir piskoloğa gitmek niye size zor geliyor. Ha ortalık piskolog kaynıyor. Birinden iyi sonuç alamadınız mı hemen yılmayın ötekine gidin. Sonuçta ortada ciddi bir aile kurumu var ve çocuklar var.

Yorum

şimdi tabi insan çözümsüz kaldığı noktada bir bilelin veya yol gösterenen yanına gitse ögüt alsa daha iyidir.Ama benim yapmaya çalıştığım
      birerbir aynı sorunları yaşayanların ögütleridir.Her başımız sıkıştığında koşacağımız yer olmaması lazım psikologların insanlar kendi emeğiyle çabasıyla bir çözüm bulabilmeli.Ben bu foruma sorunumu yazdım çünkü sorunumun çözümsüz olmadığını biliyorum.ve neyapacağımıda biliyorum ama bu durumu yaşayan arkadaşların yazmaları bana daha fazla güç verir ve kendimi ona göre konumlandırıım.

Yorum

İşleniyor...
      X