Duyuru

Collapse
No announcement yet.

eşim çok dengesiz

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• eşim çok dengesiz

ben 16 yıllık yıllık evliyim bir çocuğum var yaşım 33.eşimle severek evlendik türlü türlü problemlerimiz oldu yenmeye çalıştık yendikmi yoksa üstünü mü örttük bilemiyorum.kendisi sorunları konuşmak taraftarı değil.bugüne kadar birçokşey yaşadım aldatılmak dahil ama hiç konuşarak çözmedik olayları.hep bağırarak ,haykırarak olayı kapatmaya benide pıstırmaya çalıştı.
    öyle böyle yıllar geçti çocuk büyüdü,pırlanta gibi bir delikanlı oldu bulunduğumuz yerin en iyi anadolu lisesini çok iyi bir puanla kazandı şimdiye kadar bu adamı boşayamamanın tek sebebi oğlumdur.aman o babasız kalmasın aman derslerine yansımasın v.s
    ama artık çekilecek gibi değil.en son ki olay bu evliliğe boşuna emek vermişim,boşuna düzelir diye beklemişim çaba sarfetmişim dedirtti.
    çok sudan bir sebepten birden bire bağırmaya başladı ve annesinin yanında beni tokatladı.bu tarz agresif hareketleri hep olmuştur mesela yemek normal tuz ayarında pişer,ama biraz tuzlu yer neymiş bu ne tuzsuz yemek der kaşığı çatalı fırlatır bu yapıda bir adamdır.yani beni aldattığını öğrendiğimde bile benim vermediğim aşırı tepkileri tuzsuz yemek için bile verebilir.(bu arada aldatma konusun da tepkisiz kaldığım zannedilmesin illaki her kadın gibi tepkiler verdim ve psikolojik tedaviler gördüm)
    yani ben bu adamı anlamıyorum derdi ne?
    herşey gayet güzeldir örnek bir aile diye toplumda yerimiz vardır ama ufacık bir tartışmada ki bunu hep o başlatır,yeter artık ya bu nekadar sürer böyle diye cümleler kurulur ,kapı gösterilir
    sende şaşar kalırsın ya bu adam neden yeter artık diyor sanki evvelinden onu bunaltan ,aldatan ,negatif bir eşmişim gibi şaşar kalırım öylece.
    eşimin ablası hep şunu diyor:valla ben çekemem böyle bir kocayı sen iyi çekiyorsun sen iyisin ,güzelsin,akıllısın,pozitifsin olumlu bir insan da ne olması gerekiyorsa sende var.neden benim kardeşim senin değerini bilmiyor bu nasıl bir insan...
    örneğin kira zamanı gelir ödemez sinirlenmesi gereken benim ama genede canım kirayı neden ödemedin ev sahibinin eli kulağında ararsa mahcup oluruz derken lafı ağzıma tıkar başlar haykırmaya yani sokakta veya bir alışveriş merkezinde yada parkta neresi olursa olsun dengesi yok.ya ayıp olur demez hiç .
    artı ben ne yapmış olursam olayım neye kızmış olursa olsun insan utanır biraz sokakta bağırıp çağırmaya yada karısına el kaldırmaya.
    ben sürekli kitap okurum,nadir sinirlenen,insan ve hayvanlara karşı sevgi ve merhamet doluyum.olayları yıkıcı gözlerle değil çözümcül ve pozitif gözlerle bakarım.komşularım eşimin akrabaları beni çok sever hiçbir olumsuz yanımın olmadığını söylerler.insanın görümcesi sen cennetliksin ama kardeşim dengesizin teki dermi?
    evet problemler olabilir bunlar beni yormuyor ama verdiği tepkiler beni çok yıprattı konuşalım diyorum seninle konuşacak bir şeyim yok benim diyor,beni istemiyorsan boşanalım diyorum kapı orda diyor bu ne yaa.hayatında biri olduğunu düşünmüyorum(şimdilik)öyle olsa acaip belli eder ama artık çocukta ona dayanamıyor
    her zaman böyle değil elbette ama sağı solu belli olmuyor o an e....k saatindeyse anında evi agresif bir hava kaplıyor ve en ufak bir şeyde çıldırıyor hemde ne çıldırma.ortalığı karıştıran o olduğu halde ortamı düzeltmeye çalışmıyor,aksine ipleri koparmaya çalışıyor.ama 16 yıldır böyle yıprandım çoooook yıprandım artık onu sevmiyorum çocukta öyle
    dibe vurup vurup duruyorum.ekonomik gücüm zayıf.ailem başka şehirde oraya gitsem işsiz kalıcam.şaşırdım kaldım...yuva yıkma derdim olsa 16 yıl önce beni aldattığında yıkardım derdim asla o değil terapi alalım desem sen git der.eli her işe yakışan girdiği toplumda hemen saygı görebilen ciddi,samimi,seviyeli bir insanım özel bir sektörde çalışıyorum az maaşımla evliliğime çok şey katabiliyorum.
    kurtarmaya çalışıyorum tek tarafla olmuyor ne olur akıl verin bana kötüyüm kendimi çok kötü hissediyorum arkadaşımda yok dertleşecek bu sitedeki arkadaşları çok kaliteli buluyorum fikirlerinizi bekliyorum

sen cok fedakar olmussun bu evlilikte ve sanırım iyi niyetinle her soruna kendin çözüm getirmeye calısmıssın bu cok güzel fakat eşinde nasıl olsa bu hallediyor diye umursamamıs herseyi anlayabiliyorum ama bu dayak layı hemde annesinin yanında cok kötü benim için affedilemez bi olay cok da çözümlenebilir bi evlilik gibi görünmüyor ama yine de Allah yardımcın olsun

Yorum

Öncelikle maşallah çok genç bir annesiniz.Sizinle aynı yaşdayız ve ben bekarım.Çok küçük yaşda aldığınız bir sorumluluk zamanla yük olmuş aranızda.Eşiniz cidden çok zor biri ve sizi kaybetmek gibi bir korkusu yok yada nasıl olsa beni bırakamaz diyor.İşiniz zor arkadaşım yaa..İki yol var biliyorsunuz değilmi..Bir karar vermeniz gerekecek.Bu adam yola gelirmi diyecem pek sanmıyorum yaa.
      Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iLyada_m View Post
        sen cok fedakar olmussun bu evlilikte ve sanırım iyi niyetinle her soruna kendin çözüm getirmeye calısmıssın bu cok güzel fakat eşinde nasıl olsa bu hallediyor diye umursamamıs herseyi anlayabiliyorum ama bu dayak layı hemde annesinin yanında cok kötü benim için affedilemez bi olay cok da çözümlenebilir bi evlilik gibi görünmüyor ama yine de Allah yardımcın olsun
        sewgili ilyadam mesajın için çok teşekkürler...
        evet çok fazla fedakarlık yaptım,çocuğum için.ama artık büyüdü.herşeyin farkında inan imkanım olsa bir dk.bile durmam bu adamla.ama çaresizim ona hiç birşeyden korkmuyorum ne olacaksa olsun diyorum ama çok korkuyorum hoş oda ben öyle dedim diye bir adım atmıyor boşanmak için.
        evet allah benim yardımcım olsun çözümlenecek gibi değil.herkesin her işini problemini çözen biri olarak bunu çözemediysem gerçekten allah yardımcım olsun...

Yorum

bu evliliği yürütüp yürütmemek senin kararın ama istemiyorsan yine de coocugunla bi konus bakalım o ne diyecek cok da küçük değil sonucta ona göre kararını verirsin

Yorum

babası bu hallere büründüğünde oda onu istemiyor
            normal zamanlarda da karakterleri çok farklı olduğu için çok fazla paylaşımları yok.mesela bir baba oğul olarak ne bir maça gitme ne bir dışarı çıkma öyle bir aktiviteleri yok.hatta eşim bir şey önerdiğinde şunu yapalım şuraya gidelim v.s oğlumun yüzü asılabilir bana kalırsa o hem kafasında hem kalbinde bir takım şeyleri sonlandırmış babasına karşı.eşim her zaman olumsuzlukları olan biri değil ama tuttumu damarı tamamdır.
            artı ailemin kesinlikle karşı çıkmaları sonucunda gözleri aşktan kör olmuş bir şekilde okulumuzu yarım bırakarak biz ayrı kalmayalım ama aç kalsakda olur diyerek birçok şeyi göze alarak evlendik ama geldiğimiz nokta bu.
            çocuğum anne ayrıl gitsin diyor ama maddi bağımlılıklar yüzünden olmuyor.asgari ücretle çalışıyorum kiraydı okul giderleriydi v.s bakıyorum yetecek gibi değil otur oturduğun yerde diyorum.
            ama son olayda gözümü karartım.bu kararlılığım eşimi de şaşırtmış olacakki geri adım attı.abarttığını kabullendi.
            tabi onun kabullenmesi kırdığı kalbimi tamir edemiyor ne yazıkki
            galiba son damla buymuş ona karşı hiç bir şey hissedemiyorum,çok güzelim kendime bakarımda.insanlar beni 23 yaşında ve bekar sanıyor ama ben 33 yaşındayım
            ama şunu erkeklere hissetirmek gerekiyormuş "gencim güzelim seni üzerim"
            bugüne kadar sadakat sadakat sadakat felsefemden asla ödün verecek değilim asla
            bundan sonrada sadakat sadakat sadakat ....
            ama bu şiddetli sadakat karşı taraf tarafından kullanılabiliyor bazen.
            onunda artık kendine gelmesi ve kendine çeki düzen vermesi gerekli.buda kaybetme korkusu yaşamayan bir insan için zor.oda bu sayede yıkıcı değil yapıcı olmayı öğrenir belki

Yorum

sende onun kafasına fırlat çatalı ne kendını ezdırıyosun

bana kızacak şimdi modlar admınler
              e doğru olanda bu değilmi ama sen sessız kaldıkca üzerıne gelecek yaşadım bunlarıı bılıyorum
              valla parçalarım bana öyle karışsın ben öyle yapıyom ben ona katlanmak zorunda değilim o bana katlansın
              tabi eğer illa bu evlilik sürmek zorundaysa

http://elifnazmmislina.blogcu.com/

Yorum

inadına gülümse çok güzel söylemişsin
                inan onuda denedim ama baktım daha çok bağırıp çağırıyor üstüme yürüyor konu komşuya rezil ediyor beni
                ben onun gibi ar damarı çatlamış değilimki
                komşulara olan saygınlığımı yitirmek istemiyorum
                biliyorum ondan boşanmalıyım ahh o cesaret bir gelse...

Yorum

merhabalar
                  öncelikle çok küçük yaşta evlilik kurumuna adım atmışsınız
                  hattta 17 yaşında şu an sınav hazırlığı yapan birçok gencin evlendiğini düşünün
                  zamn içinde sizde olgunlaşmış gerçekleri görmeye başlamışsınız
                  birçok kadın gibi çocuğu için evliliğini sürdüren bilmem kaçbin kadın içinde yer alıyorsunuz
                  önceleri küçük psikolojisi bozulur sonraları sınav dönemi onu etkilemeyelim vs
                  bahaneler sürer gider
                  dahası ekonomik bağimlılık
                  bir arkadaşım eşi kendisini aldattığı için önce eşinden ayrılmaya karar varmiti
                  hepimizde bırak şu sümsüğü demiştik
                  sonraları kadın şöyle dedi
                  yağım ,şekerim,tuzum bitti evde ona muhtaç kaldım
                  tekrar döndüm
                  muhtaçlık durumu her ne hikmetse hiç değişmiyor
                  birinin şekeri tuzu ötekinin kirası berikinin rahat yaşama alışmışlık durumu,
                  kimse alışkanlıklarımdan vazgeçemiyorum diyemiyor
                  adamada alışmışız birkere dövsede sövsede aldatsada bizim malımız olmuş
                  öyle ya malımıza sahip çıkarız biz kadınlar
                  atamayız satamayız
                  çalışıyor olsakda düzen bozmak işimize gelmez yada korkarız yeni bir hayat kurmaktan
                  dul olmakdan sahipsiz kalmaktan ve belkide en önemlisi yalnız kalmaktan
                  doğamızda var işte istediğimiz kadar inkar edelim adam sahiplenmesede biz bir sapa tutunmak isteriz
                  veyahut başka evliliklere bakar aman kimin evliliği dört dörtlük masalıyla kendimizi avuturuz
                  kalp kırılınca birkere eskisi gibi olunmuyor işte
                  siz eşinize eskisi gibi sarılıp sevgiyle kucaklayabiliyor musunuz
                  hiç sanmıyorum
                  bizlerde tepkilerimizi farklı yöntemlerle gösteriyoruz
                  yatak cezası ilgisiz davranışlar umursamaz tavırlar
                  karşıdakininde çok umrundaydı sanki
                  kendimizi üzüyoruz sayın arkadaşım
                  bende 13 yıllık evliyim
                  sizi anlıyorum
                  ölü süründürme bizimkisi
                  çözülmeside çok zor
                  beyinlere reset atmak lazım
                  kolay gelsin diyorum

Yorum

Tek tarafın çabasıyla sürdürmek miümkün değil evliliği.

Yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile eşiniz asıl gücü keskin karakterinden değil, maddi zayıflığınızdan ve onu boşayamayacak olmanızdan alıyor. Siz çaresiz gibi alttan aldıkça o da olumsuz tavırlarına meşru zemin buluyor.

Evli kalmakta kararlı iseniz benim önerim evde bir kere eşitliği sağlamanız lazım. Size bağırması psikolojik şiddet uygulamasıdır. Bunu eşinizin problemi haline getirebilmelisiniz. Mesela açıkça eşinize "bana bağırdığının ertesi günü yemek yapmıyorum" diyebilirsiniz. Tabii uygulamanız lazım. Yada yıkamayın çamaşırlarını.

Dayak yerseniz karakola gidip tutanak tutturun. Bir dahakinde yine şikayetçi olacağınızı ve hapiste Hamza ile Apo nun arasında günlerinin zor geçebileceğini falan söyleyebilirsiniz eşinize. Size vurmak eşinizin problemi haline gelir.

Bu tür bir pasif direnişin işe yarayabileceğini düşünüyorum.
                    Olduğumuz her şey düşüncelerimizin sonucudur
                    -Buda-

Yorum

sewgili zeth
                      kimi kime şikayet edeyim
                      ya karakoldaki hortum xxx ise benim eşimse
                      yemek yapmadım mı anası 2 sokak ötede
                      ha ama şu var tepki koymuş olurum orası doğru
                      ben bu aralar onu tongaya düşürüp doktora gitmesi için ikna edeceğim anı bekliyorum eminim onda dürtü kontrol bozukluğu var normalde çok iyidir ama canı sıkkınsa başka bişeyede sıkılımış olabilir illa ucu bize değer ve çığırından çıkar
                      artık eskisi gibi düzen kadını değilim dört dörtlük olmayacağımı anladı işten geliyorum yemek yok
                      hopp hemen kaşarlı tost(eskiden olsa sıcak yemekler salatalar)
                      hafta sonu ütüye zaman yetmedimi ütüsüz giy efendim
                      bakıyorum kıyafetlerini ortalık yerde bırakıyor bende aynısını yapıyorum kendi rahatsız oluyor
                      ya hayatım bunları ortalık yerde bırakmasan falan...
                      önceden güzelce giyinir saçımı fönler işe gelirdim herkes yüzümün çok güzel olduğunu söyler o yüzden makyaja gerek duymazdım şimdi makyajımıda yapıyorum hayırdır hayatım diyor böyle olmayı sewiyorum senden de senin ait olduğun toplumdan da farklıyım özelim ben diyorum
                      ee kahvaltı yetişmemiş ewden çıkma saatimiz gelmiş diyor önce ben hazırlanacam vakit kalırsada kahvaltı hazırlanacak beyefendi dolaptan hazır kahvaltılıkları çıkaramıyormusnuz her şeyi benden bekliyorsunuz olmazki canım diyorum
                      tepkisi ne biliyormusunuz
                      çııttt yokk
                      yani önce benn
                      aynen onun yaptığı gibi

Yorum

İşleniyor...
                      X