Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Babamı özledim..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Babamı özledim..

aynı şehirde oturuyoruz babamla..ama en son 4 yıl önce hastanede yatarken ziyaretime gelmişti ve 10 dakika falan görmüştüm onu..aradan geçen bu 4 yılda bir kere bile görme fırsatım olmadı..aslında çok fazla aklıma gelmiyordu ama bayramda sesini duymak istedim,sonrada vazgeçtim.çünkü sağlıklı bir babam yok..sabahtan akşama kadar alkol alan ve şiddet uygulayan bir adam işte..en iyisi görüşmemek biliyorum ama arada oluyor böyle..bazen kardeşimle konusuyoruz nette falan,o babamın yanında,çok mutsuz bir çocuk..ama elimden hiçbir şey gelmiyor..doktoruma arife günü babamı unutamadığımı söyledim..bu sorunu bayramdan sonraya ertelememi,rafa kaldırmamı istedii..vardır bi bildiği

cok yazik gercekten, bir babanin böyle olmasi..
    yinede ben olsam babami arardim diye dusunuyorum, nasil biri olursa olsun benim babam oldugu icin arardim..
    Herseyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter!!!

Yorum

onu daha önce bikaç defa aramayı denedim..ama aldığı alkolden dolayımı bilmiyorum garip paranoyaları var..mesela benim onu gerçekten sevdiğime falan inanmıyor gibiydi..zaten inansaydı bana beni mutlaka arardı diye düşünüyorum..ona en son psikolojik sorunlar yaşıyorum lütfen yanımda ol die yalvardığım geceyi hatırlıyorum..tamam dedi ve bi daha nasıl olduğumu bile sormadı..sağlık olsun..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ceydaa View Post
        onu daha önce bikaç defa aramayı denedim..ama aldığı alkolden dolayımı bilmiyorum garip paranoyaları var..mesela benim onu gerçekten sevdiğime falan inanmıyor gibiydi..zaten inansaydı bana beni mutlaka arardı diye düşünüyorum..ona en son psikolojik sorunlar yaşıyorum lütfen yanımda ol die yalvardığım geceyi hatırlıyorum..tamam dedi ve bi daha nasıl olduğumu bile sormadı..sağlık olsun..
        dusun, belki onunda psikolojik sorunlari vardir belki bu yuzden sana yaklasamiyor seni anlayamiyor
        kimseyi yargilamak lazim yaptigiyla, babam bagimli belkide alkole belki davranislari bu yuzdendir, eminim o da kendiyle yuzlestiginde pismanliklari keske leri oluyordur...
        bir baba evladini yalniz birakmaz, ama bir baba utanabililr korkabilir... yada baban utanmiyor korkmuyor hala bir mucadele icinde kendiyle..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Tutku01 View Post
          dusun, belki onunda psikolojik sorunlari vardir belki bu yuzden sana yaklasamiyor seni anlayamiyor
          kimseyi yargilamak lazim yaptigiyla, babam bagimli belkide alkole belki davranislari bu yuzdendir, eminim o da kendiyle yuzlestiginde pismanliklari keske leri oluyordur...
          bir baba evladini yalniz birakmaz, ama bir baba utanabililr korkabilir... yada baban utanmiyor korkmuyor hala bir mucadele icinde kendiyle..
          belkide haklısın..belkide babamı sonsuza kadar zihnimden çıkarmanın bi yolunu bulmalıyım..belkide onu aramalıyım..gerçekten bilmiyorum..

Yorum

belkide haklısın..belkide babamı sonsuza kadar zihnimden çıkarmanın bi yolunu bulmalıyım..belkide onu aramalıyım..gerçekten bilmiyorum..
            ne yaparsan yap cikartamazsin, yok bile sayamazsin cunku baban var..
            ben senin icini goremem, neler yasadigini da bilemem, sadece uzaktan hisedebilirim paylastigin icin..
            ben cok sey yasadim gordum hayattan guzel kaziklar yedim, insanlarin ikinci yuzunude cok gordum..
            ama karamsar oldugum zaman kendime sordugum sorularda cevaplar aradim, aynaya baktim ve cevabini yine kendim verdim, senin hayattan bekledigin nedir, yapmak istedigin nedir, senin icin ne onemli, baban gercekten onemli mi degilmi? bunlarin cevabini sen verebilirsin, ben bunu bilir bunu soylerim, kimseyi yargilama senin canini yaksa da yargilama, hersey Allahin taktiri hayirlisi nasilsa oyle olsun bunda da vardir bir hayir diyeceksin, Allaha guven ona inan...sana yardim edebilecek tek kisi o

Yorum

ne yaparsan yap cikartamazsin, yok bile sayamazsin cunku baban var..
              ben senin icini goremem, neler yasadigini da bilemem, sadece uzaktan hisedebilirim paylastigin icin..
              ben cok sey yasadim gordum hayattan guzel kaziklar yedim, insanlarin ikinci yuzunude cok gordum..
              ama karamsar oldugum zaman kendime sordugum sorularda cevaplar aradim, aynaya baktim ve cevabini yine kendim verdim, senin hayattan bekledigin nedir, yapmak istedigin nedir, senin icin ne onemli, baban gercekten onemli mi degilmi? bunlarin cevabini sen verebilirsin, ben bunu bilir bunu soylerim, kimseyi yargilama senin canini yaksa da yargilama, hersey Allahin taktiri hayirlisi nasilsa oyle olsun bunda da vardir bir hayir diyeceksin, Allaha guven ona inan...sana yardim edebilecek tek kisi o
              teşekkür ederimm..haklısın herşey Allahın taktiri..inancım çok kuvvetli..isyan etmiyorum zaten..yada hiç keske ayrılmasalardı gibi laflar etmedim..sadece zaman zaman özlüyorum tek problem bu..onun dışında böylesinin hayırlı olduğuna hep inandım..zaman ayırıp cevap yazdığın için çok teşekkür ederim..

Yorum

teşekkür ederimm..haklısın herşey Allahın taktiri..inancım çok kuvvetli..isyan etmiyorum zaten..yada hiç keske ayrılmasalardı gibi laflar etmedim..sadece zaman zaman özlüyorum tek problem bu..onun dışında böylesinin hayırlı olduğuna hep inandım..zaman ayırıp cevap yazdığın için çok teşekkür ederim..
                etme zaten, isyan hic birseyi degistirmez yada geri getirmez..
                kendini toparlamaya calis bana kalirsa icinden nasil geliyorsa oyle davran, aramak istiyorsan korkma ara babani o sana iyi davranmasada bunu bile bile ara.. kabullenmeye calis onun boyle oldugunu

Yorum

etme zaten, isyan hic birseyi degistirmez yada geri getirmez..
                  kendini toparlamaya calis bana kalirsa icinden nasil geliyorsa oyle davran, aramak istiyorsan korkma ara babani o sana iyi davranmasada bunu bile bile ara.. kabullenmeye calis onun boyle oldugunu
                  belki önümüzdeki günlerde cesaretimi toplayıp ararım..bu saatten sonra onu değştiremiyeceğime göre kabullenmekten baska çare yok

Yorum

Orjinal yazı sahibi: DeSiRe
                    ne özlüyosun ya bana bunları yapacak bırak özlemeyi gider döverim lan onu baba falan dinlemem
                    cok yanlis dusunuyorsun, yazik...

Yorum

ne özlüyosun ya bana bunları yapacak bırak özlemeyi gider döverim lan onu baba falan dinlemem
                      bende senin gibi düşünüyordum desire..ama etrafımdaki yetişkinlerle onun boşluğunu doldurmam zor oluyor..bu durumda geçicek,yine ona öfke duymaya başlayacağıma eminim..ama arada oluyor böyle işte

Yorum

bence sen özlemekten ziyade ona muhtaç hissediyorsun kendini biraz gururlu ol bence , tavrını koymalısın
                        yoo yanlış anladın,ona muhtaç falan değilim ,bu bir gerçek sonucta..muhtaç olsaydım şimdiye kadar çoktan aramıştımm onu..sadece görmeye ihtiyacım oluyor zaman zaman..bu çok farklı bişey..ama kesinlikle ona muhtaç değilim..

Yorum

başına gelseydi anlardın..
                          senin basinada gelmedi galiba, yoksa bana yapsa... yapardim doverdim demezdin..
                          bilmedigin yasamadigin konular hakkinda bu sekilde yorumda yanlis, karsindakini tesvik edebilirsin bu tur hatalar yapmaya..
                          ben basima gelmedigi halde anlamaya calisiyorum sadece hepsi bu, yanlis yola yada yanlis kotu fikirler vermiyorum, aklini karistirmiyorum arkadasin...

Yorum

Ne olursa olsun o senin baban. Yorumların çoğuna katılmıyorum. Onu dövmek, ona muhtaç olduğun vs. Dediğim gibi o senin Baban. Onu özlemen, sesini duymak istemen kadar doğal birşey olamaz. İçiyor ve kötü bir adamsa bununda vardır mutlaka bir nedeni. Tabiki bunların hiç birini tasvip etmiyorum, lakin bir gerçek varki bunların hiç biri onu yok saymanı gerektirmez. Doktorun ne diyorsa onu yap tabiki ama, onu sevmeyi ve özlemeyide garip bir durummuş gibi sayma. Hiç birimiz mükemmel değiliz, tıpkı baban gibi.
                            İmzam buraya sığmayacak kadar uzun...

Yorum

rafa kaldırmak da o kadar kolay olmasa gerek:unsure:biraz garip bir istek olmuş "şimdilik unut bakalım." robot muyuz?

Yorum

İşleniyor...
                              X