Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yardım edebilirmisiniz

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yardım edebilirmisiniz

Merhaba ben 3 yaşında kızı olan çalışan bir anneyim .Kızıma ilk 2 yıl bakıcılar baktı ,bu senede kreşe verdik.Çevresinde yaşıtları olan çocuklar ,kreşe kadar yoktu bu yüzden de ben kızımı gözlemleyemedim .Geçen haftaya kadar kreşte sorun yok gibiydi ama öğretmenimizin ''çekingen ,ancak ona sorduğumuzda cevap veriyor '' demesi beni endişelendirdi .Kızım okula severek gidiyor yada ben öyle görmek istiyorum bilemiyorum .Sorular sorduğumda kimlerle oynadın bbugün ne yaptın gibi (oyun esnasında vb.) arkadaş isimlerini pek net söylemiyor ama bugüne kadar arkadaşlarıyla oynadığı söylenmişti Havaların ısınmasıyla parka gittiğimizde bu çekingenliğe ben şöyle şahit oldum ne salıncaklara bindi ne diğerlerine bana sürekli burdan gidelim diye ısrar etti .Diğer çocukların yanına git oyna dediğimde ürkekliğini açıkca gördüm ama geçen yaz benim kızım böyle değildi salıncaktan inmezdi (arkadaş edindirmeye pek çalışmamıştım kücük dye)Şuan yanına biri yaklaşsa kaçıyor .Dans etmeyi şarkı söylemeyi gezmeyi doğayı ve hayvanları seven birisi bir kural söylediğimizde onu her defasında yapar cok hassas yere çöp atanlara kedilere zarar verenlere kızıp bağırabiliyor .Benim gördüğüm çocuk tipi ile denilen örtüşmüyor (diyebilirsiniz tamam okul ve ev ayrı bunu bende biliyorum ama çözümsüz kaldım )sayıları sayamadığı söylendi ve çalıştırmam istendi ama oyun esnasında sorulmadığında rahatlıkla 10 kadar sayıyor .Israr etmedikten sonra şarkı renk ve dualarıda söylüyor .Sizden istediğim kızımda özgüven eksikliği mi var yada benmi onunla yeterince ilgilenemiyorum yada tutum ve davranışlarımda hatalarım mı var çaresiz kaldım .Zamanla kızım gerçekten içe dönüyor geçen yaz böyle değildi okul sosyal yapacakken asosyalmi yaptı bilemiyorum görüşlerinizi belirtirseniz çok sevinirim

Çocuğunuzun yaşı sosyalleşmek için daha çok küçük. Zamanla öğrenecektir bunu. Şimdiden doğrudan müdahele etmenize gerek yok bence. Her çocuk aynı şekilde sosyal atılgan olamayabilir, bu yüzden biraz kendi haline bırakın...

Yine de zamanla bunu bir sorun olarak görürseniz ve herhangi bir düzelme de olmazsa bir psikologla görüşün...
    bişnev...

Yorum

Allah bağışlasın, bir kızınız olduğu için çook şanslısınız )

Yorum

kızınız büyük bir ihtimalle 2 yaş krizi denilen döneme girmiş.. adı 2 yaş olmasına rağmen genelde 2.5 - 3 yaşlarında başlar.. çok çeşitli davranış değişikleri gözlenir.. geçici bir dönemdir..

endişelerinizi bir pedogag'a danışırsanız size izleyeceğiniz strateji konusunda daha çok yardımı dokunur.. her çocuğun geçirdiği bir dönem, ciddi birşey değil.. (bence)

Allah bağışlasın bu arada..
        cennete gidicem çünkü cehennemi burada yaşadım

Yorum

Ben lise öğretmeniym kızıma bugüne kadar şunu şöyle yapalım demedim hayatın akışı içinde şarkılarla oyunlarla yapmaya çalıştım diğer arkadaşlarım gibi hırslanmadım ama çekingen içe dönük denilince yolunda gitmeyen birşey mi var diye korktum ilk çocuk ve ben anneliği öğrenmeye çalışan birisiyim verdiğiniz bilgilerden dolayı hepinize teşekkür ederim

Yorum

İşleniyor...
          X