Duyuru

Collapse
No announcement yet.

evlenmeye karar vermek

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• evlenmeye karar vermek

Biriyle evlenmeye karar vermemiz için o kişiyi çok sevmek onu gördüğünde çok heyecanlanmak kalbinin çarpması vb. duyguları hissetmek şartmıdır. Özellikle evli üyelere sormak istiyorum evlenmeye karar verdiğiniz kişiye karşı bunları kesin hissetmeniz mi lazım. Görüştüğüm kişiye çok değer veriyorum saygı duyuyorum kişilik, huy karakter her yönden beğeniyorum iyi bir eş olucağını da düşünüyorum, kıskanıyorum. Fakat çok çok seviyorum diyemem, hoşlanıyorum beğeniyorum onu gördüğümde mutlu oluyorum ama çok heyecanlanmıyorum. Yaşım 27 bu yaşta böyle hissetmeyi beklemek saçma mı diye düşünüyorum değer veriyorsan çok sorgulama evlen. Bazende böyle hissetmiyorsam sevmiyormu oluyorum diye düşünüyorum. Sizce nasıl olması lazım?

Yanlış anlamayın ama rahat batmasın derim. Ne işiniz var evlilikle falan, yaşayıp gidin işte...

Ayrıca evlilik kararı öyle sevgiyle aşkla değil, akıl ve mantıkla verilir. Fakat bana sorarsanız rahatınızı hiç bozmayın derim...

Yorum

kendine sabah uyandığımda göreceğim ve gece yatarken göreceğim son kişi bu olmalı mı diye sorup net bir cevap almadan evlenme...
      herşeyi ama herşeyi beraber yapmak istediğim bu insan..
      onun ev haline katlanabilirim..
      bu sorularıda sor..
      cennete gidicem çünkü cehennemi burada yaşadım

Yorum

once evlenmeyi dusunmekle isabetli bir karar vermissin. gunumuzde malesef cok yanlis taninan ve ozgurlugu kisitlayici bi konu olarak gorulur. cok alakasiz. sorumluluk elbette zor, kolay degil, herkesin yapabilecegi bisey de degil kesinlikle. ozellikle genelde erkeklerin kacindigi biseydir sorumluluk. ama tadina varinca biseylerde sen hakimiyet kurdugun zaman ve olayin sende bittigini anladigin zaman, sevgi saygi ask mutluluk huzur da hissettigin zaman calisma saatleridir, yorgunluktur vs inan viz geliyor. Kisitlama olarak da gorulmemeli ben bekar iken gitmedigim yerlere evli iken gittim yani. cilginlik da yapiosun cunku sinirlarin yok. bekarken gece 12 de 1 de disari cikamazken evliyken hadi bi tur atalim biseyler icelim diosun esinle. konserlere gidiosun gecenin bi yarisi sarhoslardan kaciosun falan. her sey yapilabilir. yani aslinda bayanlara gore evlilik ozgurluklerini kisitlayan bisey degildir. hayatlarinda evlenmeden once kisitlanan bayanlari kastediorum. bekarken hersey cok sacma gelio asiksan zaten her dk beraber olmak istiosun. ama ask olmadan evlilik cok uzun surmez. tamam iyi oldugu zaman iyi ama o adamin ter kokusunu bilmem nesini cekebilcek misin asik olmadan ona camasirlaridir, coraplaridir, bu gibi hijyenik konularin ustesinden gelebilcekmisin? ben hayatta yapamazdim, sende kendine once bunu bi sor. cunku insan bi takti mi bi hareketine ondan sonra onu toplamasi cok zor oluo.kisaca, herseyi kabul edebilcek misin asik olmadan o duyguyu yasamadan heyecanlanmadan? en azindan asik olmalisin su sacma hayatta gerisi yalan. mantik tabi ki onemli. korukorune asik olmayi da kabul edemez bi insan. gelecegi olmayan, koyun mantigiyla davranan, senin fikirlerine goruslerine hislerine saygi duymayan birine zaten asik olunmaz ki. cok klise olcak ama askin yasi olmaz. 27 cok da gec sayilmaz. hayranlik duymalisin evlenecegin adama, senden daha cok sey bilmesi hosuna gidecek, gordugunde gozlerine takili kalacaksin, halk otobuslerinde yanina bi bayan otursa bile tiptip bakacaksin, gerekirse yerini degistireceksin. yazin kisa kollusuna bile karisacaksin. ben kisa kollu bile giydirmiodum spor yaparken esim, valla sacma gibi gorunebilir ama sonucta disarida abaza erkekler kadar kadinlar da var. bu gibi seyler senin hosuna gitmeyecek. normalde erkeklerde buldugun en absurd seyler onda olsa bile gormuyorsun onu. gulup geciosun.neden? mantiginla hareket etsen, diceksin ki ' Bu ne ya, nabio bu adam, bu ne hal?, ne korkunc!' ama asik oldugun zaman o geyik bile yapabiliosun o konu hakkinda. neyse bisey merak edersen yaz cvplarim
        Damnant quod non intelligunt. (Anlamadiklari seyleri kinarlar)

Yorum

aynı yaşlardayız aynı ikilemler içindeyim benim kki daha farklı bilmem o duyguları artık hissetmek zor gibi ya tren kaçtı mantık evliliği artık sevmek aşk hayal benim için

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tükenmez
            Bu evlilik sağlam olmaz. Kendi içinde çelişiyorsun, yazık adamcağıza...
            Neden? Hangi konuda çelişiyorum?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: camomiles View Post
              aynı yaşlardayız aynı ikilemler içindeyim benim kki daha farklı bilmem o duyguları artık hissetmek zor gibi ya tren kaçtı mantık evliliği artık sevmek aşk hayal benim için
              Bende bazen böyle düşünüyorum, aşk falan derken ya onu kaybettiğime pişman olursam...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mual-lak
                bence senin kafa hala karışık biraz daha düşün derim
                evlenmeden önce kafamı kulansaydım ben bu durumda olmazdım
                akıl verene bak pehh..:65:
                neden yazımdan kafamın karışık olduğunu çıkardınız okuyorum okuyorum bulamıyorum

Yorum

Açıkçası ben biraz çekingen biriyim çok sosyal değilim. Kpss'yi de kazanamıyorum evdeyim. Bulunduğum yerde küçük bir yer ve insanları genelde lise mezunu düzeyinde. Böyle olunca da benim istediğim tarzda birilerini bulma ve tanışma imkanım azalıyo. Evlenmek için de kendimi hazır hissediyorum, sadece karşıma uygun birinin çıkmasını istedim. Birde ben karşıma çıkanlara kolay güvenemiyorum, sevemiyorum. Karşıma eğitim düzeyi vb. iyi olan kişilerde çıktı ama hiçbirine ısınamadım. Görüştüğüm kişiye çok güveniyorum kişiliğini beğeniyorum. Davranışları beni rahatsız etmiyo, değer veriyorum rahatsızlık duyduğum ,kafamı karıştıran hiçbirşeyi yok. Hiç karşıma bu kadar çok uyduğum biri de çıkmamıştı. Yazdıklarınıza göre işi, kültürü vb. hepsi bana uygun. Temizlik konusundada asla rahatsız olmam aksine onunla ilgilenmek hoşuma gidiyo. Yani ona sadeceakıl mantık açısından bakmıyorum, hiçbirşey hissetmiyo da değilim. Tek kafamı karıştıran heyecanlanmıyorum ve çok da hayranlıkla bakmıyorum. Diğerleri daha önemli, ilerde duygularımda belki artar diyorum. Evlenenler çok aşık olarak mı evlenmeye karar veriyorlar diyorum çok kararsızım. Cevap Yazdığınız için hepinize çok teşekkür ederim yorumları okuyup okuyup düşünüyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: janedoe
                    yazdıklarım belki çok hoş görünmeyecek ama
                    o insanın iyi bir işi var mı?
                    evi var mı?
                    arabası var mı?
                    çevresinden saygı görüyor mu?
                    sosyal bir insan mı?
                    hobileri var mı?
                    kitap okur mu?
                    başka insanlar hakkında yorum yapması gerektiğin de genelde olumsuzluklardan mı bahseder?
                    yadım sever mi?
                    hayvanları sever mi?
                    ..
                    bu tür soruların cevabı
                    evlenme işi için öyle önemli ki anlatamam
                    aşk ta heyecan da zamanla bu soruların cevapları karşısında
                    zamanla kaybedilecek
                    ya da kazanılacak olan şeyler
                    sevgiyle kal
                    umarım en doğru kararı verirsin..
                    İşi var, henüz işe yeni başladığı için evi arabası yok ama çalışkan ve tutumlu birisi. Benimle evlenek için para biriktiriyor birşeylere çabalıyor. Diğer sorduklarında sorun yok. Sadece arkadaş ilişkisini pek bilmiyorum işi gereği arkadaşları hep erkek bende sadece sorarak öğrenebiliyorum

Yorum

ben evlenince heyecanin gittigine inanmiyorum. tabi kisisine bagli ben evleneli cok oldu ama hala esimi camda kapida bekliyorum. ayrica evlenmeyi dusunen insanlara kotu akil vermeyin lutfen. sizin esinizle heyecaniniz kalmamis olabilir ama genelleme yapmak cok yanlis.
                      tabi ki her evlenen cok cok asik olmuyor, hatalari da bu zaten. yok efendim arabasi yok evi yok kariyeri yok tipi. kadinlar herseyi dusunur evlenirken ask haricinde. coook tanidigim var evlendi sirf maddi durumu icin ve o kadar belli oluo ki aralarinda bi his bi duygu yok. birbirlerine bakislari bile farkli boyle insanlarin. bunlar evli degil ancak partnerdir birbirlerine. en iyisini sen karar vereceksin canim kendini en iyi sen tanirsin, yapabilecegini dusunuyorsan cekinmemelisin. risk almak cok eglenceli inan bana.

Yorum

eglenceli tabi ki. en azindan bana gore eglenceli. ozgurluktur bi nevi risk almak. sonucu bilemezsin ki, sonucu bilinen sey bana zevk vermez. riske girmeden ne ilerleme kaydedebilirsin ne de o isin tadini cikartabilirsin.

Yorum

Baslık sahibi arkadasım.Seni cok iyi anladım.Suan ki durumunda gönül rahatlıgıyla evlenebilirsin.Hoslanma hissetmen cok cok yeterli.Yani görünce heyecanlanmak diyerek tanımladıgın sey ask sanırım.O zaten uzun ömürlü bir duygu degil.Ancak hoslandıgın bir kisiyle evlenirsen cok hos ve kalıcı bir sevgi olusuyor.

Ayrıca seni evlilikten sogutmaya calısan kisileride umursama.Güzel seydir sorumluluk almak,bir hayatı iki kisi paylasmak,baba/anne olmak...
                          Tek kisiye baglı kalınan bir hayat ya da bir cocugun annesini babasını tanıması bazı kisilere garip gelir daima,bosver gec...
                          Çılgın,hayat dolu ve hırçın SARIyla;Asil,olgun ve durgun KIRMIZInın dostluğu:

''GALATASARAY''

Yorum

birini göremeyince rahatsızlık duymak onu görünce havalara uçmak,heycanlanmak,onun için endişelenmek, bunun adı aşktır evt,şimdi bazı arkadaslar sormış sana iyi bir işi varmı,millet hakkında nasıl söz eder vs diye hobileri varmı vs diye,bunların evlilikle ilgisi yok bunların seninle dorudan baglantısı var.şöyleki onun kimin hakkında iyi yada kötü düsünceni sen seçemessin,sadece görüsünü bildirirsin, ama o senin iyi olarak bahsettin kişiyi kötü biri olarak görüosa iş bitmiştir.görüsü zamanla deişedebilir ayrıca yeni alıskanlıklar belki kazandırabilirsin kitap okuma vs gibi,onun kişisel özellikleri aşkın yanında seni tatmin ediosa evlen,ama derler ya atıom adam hodaman biridir odunun biri yani,şuan bi sıkıntı yoktur,evlenince cok kötü olur,herseye karısır seni eve kapatır,cok içkicidir vs bunlar seni zamanla askını bitirebilir umarım demek istedimi anlatabilmişimdir.

Yorum

Evlilikte risk mantığı bence de saçma. Sanki ticaret mi yapıyoruz ki riske girelim?

Ek olarak hoşlanmaya göre evliliğe karar vermek de yanlış. Önce mantıkla düşünmek, buna göre adayın kişiliğine, ahlakına ve birbirinize uygunluğunuza ve denkliğinize bakmak gerekir. Tabi sevmek de lazım da bu ilk önce konuşulması gereken bir konu değil...
                              bişnev...

Yorum

İşleniyor...
                              X