Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Fazladan sıkıntı arıyor olabilir miyiz?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Fazladan sıkıntı arıyor olabilir miyiz?

Forumdaki mesajlara şöyle bir göz atınca ilk gözüme çarpan şey genel etiketlenme isteği oldu. Çoğu kişi bir etiket bir isim arıyor. Yani, eskiden odaklanabildiği şeylere odaklanamayan, kimseyle görüşmek istemeyen, bütün gün uyumak isteyen bir kişi bu problemlerle tek tek yüzleşmek yerine bütün bu problemleri depresyon başlığı altında toplayıp depresyonla yüzleşmeyi tercih ediyor. Bu sefer ne oluyor? Kişi ne olduğunu bildiği birden çok şeyle savaşmak yerine kim/ne olduğunu hiç bilmediği bir düşmanla savaşmaya başlıyor. Bu kendine fazladan sıkıntı aramak değilse nedir?

simdi ben de aynisini dusunuyodum yemin ederim. Bi baslik altibda toplama istegi falan var bence de
    Last edited by sonbaharr; 09-04-2011, 10:19 AM.
    I've found a reason for me to change who I used to be.

Yorum

Ben de kendimden biliyorum, sırf birşey olmak için hasta olduğumu düşünmeye karar vermiştim ve sanırım kendimi hasta yaptım :S

Yorum

insalar, adını bilmedikleri fakat sahip oldugunu dusunduklerı seyleri bi gruba koyma cabası ıcındedır. suru psıkolojısı gıbı bı nevı. dısarda kalan olmak ıstemez farklılık tehlıkelıdır en ıyı yol sıradanlıktır gıbı. bu yuzden cogu zaman kendını dıger ınsanlardan ayırt edecek ozellıgı farkedemez ve bu ozellık bı sure sonra korelır(bence)

peki sen şimdi hasta mısın? o konuda yani
        I've found a reason for me to change who I used to be.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: trustem View Post
          Ben de kendimden biliyorum, sırf birşey olmak için hasta olduğumu düşünmeye karar vermiştim ve sanırım kendimi hasta yaptım :S
          çok iyi bir noktaya değinmişsin. "birşey" olmak. aynısını ben de çok kez tecrübe ettim. ne zaman ben şu oldum bu oldum, bende şu var desem farkediyorum ki bir gerçekten kaçıyorum. bu arada sanırım ve umarım kendini hasta yapmaktan vazgeçebilirsin
          Last edited by johnfletcher; 08-04-2011, 11:16 PM.

Yorum

Zaten sosyal hayatta başarısız kişiler kendilerinden başarısızlıklarından kaçmak için kendini sanal alemdeki online oyunlara adayıp orda en üst mertebelere çıkarak egolarını tatmin etme yoluna gitmez mi ? Yada Benzer forum sitelerinde ben mükemmelim, ben buyum ben 4x4 lük adamım ben kralım diyerek insanlara kendilerini farklı tanıtma onlara farklı karakter yansıtma yoluna gitmezler mi. Genelde bu böyledir ve zaten bunu kavramış olan kendinden kaçmayan kişi aydınlığa ulaşmıştır, darısı karanlıktakilerin başına.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: johnfletcher View Post
              çok iyi bir noktaya değinmişsin. "birşey" olmak. aynısını ben de çok kez tecrübe ettim. ne zaman ben şu oldum bu oldum, bende şu var desem farkediyorum ki bir gerçekten kaçıyorum. bu arada sanırım ve umarım kendini hasta yapmaktan vazgeçebilirsin
              Ya zaten sanırım hasta değilim Her ne kadar hâlâ ilaç kullansam da bu doktoru ikna etme cesareti gösteremeyişimdendir Ama ben hiç atak falan yaşamadım. Umarım kısa zamanda bırakırım ilaçları, hatta birini bırakmaya başladık bile

Yorum

ewwet güzel bir tespit...ama şu değil yani,derdi olmayan insan gelmez buraya sadece kendi kendine tespit koyuyor we bu yüzden de gittikçe değişik hastalıklar türetiyor beyninde weee en sonunda bir hastalık hastası oluweriyor malesef...

Yorum

olabilir..ama şu var ki olmayabilir de..peki olup olmadıgını nasıl anlayacagız..cevap cok basittir..anlayabiliriz.. bir de anlamayabiliriz..peki gel de cumleyi bagla..hayat olasılıktır falan..oldu mu..olmustur..belki de olmamıstır..amannn..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: johnfletcher View Post
                    Forumdaki mesajlara şöyle bir göz atınca ilk gözüme çarpan şey genel etiketlenme isteği oldu. Çoğu kişi bir etiket bir isim arıyor. Yani, eskiden odaklanabildiği şeylere odaklanamayan, kimseyle görüşmek istemeyen, bütün gün uyumak isteyen bir kişi bu problemlerle tek tek yüzleşmek yerine bütün bu problemleri depresyon başlığı altında toplayıp depresyonla yüzleşmeyi tercih ediyor. Bu sefer ne oluyor? Kişi ne olduğunu bildiği birden çok şeyle savaşmak yerine kim/ne olduğunu hiç bilmediği bir düşmanla savaşmaya başlıyor. Bu kendine fazladan sıkıntı aramak değilse nedir?
                    Çok doğru olmuş. Depresyon biraz fazla kaba bir tanımlamadır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kafkef_92 View Post
                      ewwet güzel bir tespit...ama şu değil yani,derdi olmayan insan gelmez buraya sadece kendi kendine tespit koyuyor we bu yüzden de gittikçe değişik hastalıklar türetiyor beyninde weee en sonunda bir hastalık hastası oluweriyor malesef...
                      katılıyorum, kabaca söylemek gerekirse iki kere hasta oluyor bunu yapan kişi.

Yorum

Bir de insanlar kendilerine doğru teşhis koyamıyor. Her sıkılan depresyondayım diyor.

Yorum

İşleniyor...
                        X