Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bu filmi izleyen var mı???

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bu filmi izleyen var mı???

2006 yapımı gen sinema filmini izleyeniniz var mı? o filmde hastalar kendilerini anlamayan, kötü davranan psikiyatristlere ders veriyorlar. ilginç bir film, bazı ayrıntıları görmezseniz zamanımızdaki hasta psikiyatri doktor iletişimi tedavisi konusu hakim. film iyi bir şekilde anlatıyor bizim durumlarımızı. belki bir empati aracı olmuştur bazı insanlara.
    ATEŞİ TEKRAR ALEVLENDİRMEK İÇİN KIVILCIMLARIN OLMASI GEREKMEZ Mİ? KIVILCIMLAR OLMADAN ATEŞ NASIL ALEVLENİR?

duymuştum ama izlemedim.senin şikayetin ne?

Yorum

bi ara izleyim bakm belkide izlemişimdir tanıdık gelıyor
      Never Back Down

Yorum

Filmi biraz izlemiştim Türklerin çektiği güzel bir korku filmi, bu sefer başarılı olmuşuz. : )
        Her şey güzel olacak...

Yorum

ben de duymuştum ama izleyemedim..bir ara seyretmek lazım..
          :10:

Yorum

teşhis anksiyete idi fakat ilaç kullana kullana hissiz, duygusuz, herşeyden çok çabuk sıkılan, mutsuz, sabırsız, zihinsel fonksiyonları zayıf, ben oynamak istemiyorum diyen bir insan oldum çıktım üstelik anksiyete de devam ediyor, her ne kadar anksiyetem biraz azalsa da bunun yerine hissizlik, mutsuzluk, dengesiz bir kişilik yapısı vs. geldi. mutlu muyum ? değilim. iyi miyim? değilim. hayat bana tamamen matriks gibi geliyor.
            Orjinal yazı sahibi: DR.MG View Post
            duymuştum ama izlemedim.senin şikayetin ne?
            ATEŞİ TEKRAR ALEVLENDİRMEK İÇİN KIVILCIMLARIN OLMASI GEREKMEZ Mİ? KIVILCIMLAR OLMADAN ATEŞ NASIL ALEVLENİR?

Yorum

filmi izlemenizi tavsiye ederim ben prozac toplumunu da merak edip özellikle indirip izlemiştim.

Yorum

Anksiyetenin gerçek tedavisi ilaç değildir zaten. Psikolojik terapilerdir. Yaşaması bir dert, tedavisi başka bir derttir anksiyetenin. Ayrıntılı bilgi için Aaron Beck'in Anksiyete ve Fobiler kitabında bilgi var.

Yorum

Bizde hem psikiyatristlerin hem de halkın ilaçlara bakışını yanlış buluyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: maviyesil View Post
                    Anksiyetenin gerçek tedavisi ilaç değildir zaten. Psikolojik terapilerdir. Yaşaması bir dert, tedavisi başka bir derttir anksiyetenin. Ayrıntılı bilgi için Aaron Beck'in Anksiyete ve Fobiler kitabında bilgi var.
                    evet anksiyete çok dert bir hastalık..maviyeşil buarada ben internette pek çok yerde anksiyete tedavisinin en etkili yolunun ilaç olduğunu görmüştüm..ama ilaç tedavisi yetersiz mi kalıyor acaba?

Yorum

psikiyatrist neden daha önce gelmedin, bunun çözümü var diyor, işler yolunda gitmeyince tüm faturayı sana kesiyor, psikiyatrist bu işten para kazanıyor, eczacı kazanıyor, daha kimler kimler kazanıyor bilmiyorum, bir kişi de çıkıp kral çıplak demiyor yani ilaçların boş beleş olduğunu söylemiyor.

Yorum

Bence ilaç tedavisi sadece yardımcıdır anksiyetede. Bahsettiğim kitabı biraz okursanız anlarsınız. Anksiyetede , kişinin kaygı ve korkularıyla yüzleşmesi ; bunların sebeplerini ve nasıl başa çıkacağını anlaması gerekir. Bunlar da terapi ile olur. Sadece ilaçla bunları yapamazsınız , ancak ilaç başlangıçta destek olur. Yüzleşme şarttır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: maviyesil View Post
                          Bence ilaç tedavisi sadece yardımcıdır anksiyetede. Bahsettiğim kitabı biraz okursanız anlarsınız. Anksiyetede , kişinin kaygı ve korkularıyla yüzleşmesi ; bunların sebeplerini ve nasıl başa çıkacağını anlaması gerekir. Bunlar da terapi ile olur. Sadece ilaçla bunları yapamazsınız , ancak ilaç başlangıçta destek olur. Yüzleşme şarttır.
                          doğru haklısın..kitap adını da yazdım fırsat olunca alcam

Yorum

teşekkür ederim maviyeşil. anksiyete ile çıktım yola ilaçların yarattığı hissizlik mi diyeyim beyne verdiği zarar mıdır ne diyeyim bilmiyorum ama bu da eklendi. motivasyonum sıfır, enerji sıfır, istek sıfır, imzamda yazdığım gibi ateşi tekrar alevlendirmek için birazcık daha iyi hale gelmem gerek sanki yani senin bahsettiğin terapi gibi ilaç harici şeyler için. bu tür düşünsel şeylerle, terapiyle biz kendi beynimizi kullanmayı öğreniyoruz değil mi? çok garip kendi beynimize hükmedemiyoruz.

Yorum

psikoterapi hep gerekli diyolar da artık para mı kaldı bizde ya.bu kadar çok para kazanan sektör var mı şuan?herkes kazanıyor,hastayı düşünen yok..bu hastalık gerçekten zengin hastalığıymış ya..

Yorum

İşleniyor...
                              X