Duyuru

Collapse
No announcement yet.

güven herşeyin temel taşı gerçekten...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• güven herşeyin temel taşı gerçekten...

Geriye dönüp bakınca gördüm ki gidenlerin bizden söküp aldıkları onların gidişlerinden, yokluğundan daha acı ve ağır gelebiliyormuş insana…

İnsanın güveni olmayınca umutları, inançları, hoşgörüsü, fedakarlıkları da sevgisi ve aşkı da olmuyormuş meğer. Her şeyi alsaydı da güveni bana bıraksaydı keşke. Böylece diğer duyguları tekrar toparlayıp bir araya getirmek de yeni başlangıçlara adım atmak da daha kolay olurdu…

siz ne düşünüyosunuz?

Yorum

özgüvenin yoksa öl.

Yorum

Diğer duygularını toparla! bak bakalım güven nasılda geliyo arkasından hatta en öne geçmek için nasılda koşuyo göreceksin... diğer duygularını toparla ki; güven duygusunun dikkatini çekebilesin; İÇİNE; senin içine tekrar dönüp sende hayata başlayabilmesi için...

Yorum

bu arada kitap rumuzlu arkadaşım.. o ne acımasız yol göstermek öyle yaa..görünen o ki; ölmek üzere(!) plan yapmak için bile; senden tavsiye almak daha ölmeden ölümlü yapıyo sanki insanı')
          bende böyle hisler uyandırdın, saklayamayacağım n'apalım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ELizz View Post
            Diğer duygularını toparla! bak bakalım güven nasılda geliyo arkasından hatta en öne geçmek için nasılda koşuyo göreceksin... diğer duygularını toparla ki; güven duygusunun dikkatini çekebilesin; İÇİNE; senin içine tekrar dönüp sende hayata başlayabilmesi için...
            gerçekten olur mu bu söylediklerin.. bunları okuyunca içimde bir umut yeşeriyor..ama bazen daralıyorum umutsuzlukla olamayacağına tekrar inanıyorum :/

Yorum

Ben yaptıysam sen de yapabilirsin.. Kelimeler sihirlidir; bu sihri inanmak ve yapmak için kullan.. ya şöyle olursa ya bölyle olursalardan vazgeç! bide şöyle düşün; ya ben haklıysam her zaman yağmur yağmaz arkadaşım; eğer dikenle karşılaşıyorsan bu sıralar hep; sevinmelisin dünya sana kır çiekleri göndermek için hazırlanıyor artık biliçaltının pesimist oyunlarına gelem yürü arkana bakmadan yürü ama
              arkana bakarsan düşersin

Yorum

güven, çok zor kazanılan ama çok kolay kaybedilen bir özelliktir.

hiç kimse ama hiç kimse bunu senden alamaz
                Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

neden sevgilerimizi,umutlarımızı ve hüzünlerimizi başka insanlara bağlıymışız gibi yaşıyoruz ? neden tek başımıza birey olmayı başaramıyoruz şu hayatta ? kimse sizin neden özgüveniniz yok diye yargılayamaz çünkü özgüven insanların kendisine özgüdür,onu kendisi kazanır ve kendisi kaybeder.Bu yüzden bunu başka insanların üzerine nakşederek sadece kendimizi kandırırız.kendini zorlayarak yada şartlayarak bazı şeylerin üstesinden gelemezsin,bazen birşeyleri oluruna bırakıp hayatı yaşarken nelerin değiştiğine odaklanmalıyız..ve bazen ansızın dünyayı değiştirebilecek gücünün olduğunu fark edersin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iyimser View Post
                    güven, çok zor kazanılan ama çok kolay kaybedilen bir özelliktir.

hiç kimse ama hiç kimse bunu senden alamaz
                    Bide şu var ,

Eğer geçmişte bir şeyleri değiştiremiyorsan ... Ne kadar fazla şey başarırsan başar güven hiç bir zaman eskisi gibi gelmiyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ayseglk
                      güven = çöküş
                      güven = aptallık
                      verdiğin cevaplar bana biraz depresfi gibi geldi ... verdiğin cevaplara inanmasanda .... sadece hislerin ve kırgınlıkların doğrultusunda yazıyorsun

Yorum

boşver

klişe adamla muhattap olma....
                        Last edited by Sunset; 17-06-2011, 08:32 PM.

Yorum

İşleniyor...
                        X