Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sorular??

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sorular??

şizofrenilerde hafıza allak bullak oluyormu?yani geçmişle gelecek herşey birbirine karısıyormu?

tranvada dada boyle sorunlar oluyormu hafıza sorunu hafıza kaybı birde hafıza kaybını iyileştiren ilaç varmı bildiğiniz?hafıza sonuru yaşıyanların en buyuk sıkıntıları neler?
    aşırı paranoyaklarda bir müddet sonra beyin iflas edermi

kronik depresyon iyileşmezse ilerde şizofreni olurmu gidip gelmeler olur şizofreniye kayıp geri dönme durumları.

hiçbir eğitimi olmayan lise mezunu sağlam paranoya kurabilenler devlet adına yararlı işer yapabilirmi?

paranoya nedir okb paranoya arasındaki fark nedir.çok düşünmekten nasıl kurtulabılırım.benım hafızamda bu kadar derin izler bırakan hastalık sizce ne olabılır.çocuklugum gençlıgım hersey bırbırıne karıstı.konusmalarımda bıle afallıyorum artık

Yorum

karmakarışık haldeyım ama bu halde bile kendime sanal bir beyin oluşturdum mutlu numarası yapan üzülmüş numarası yapan böyle sahte mutluluk ve sevgi göstermem insanlara sizce hastalıgımı iyileştirirmi?yoksa bu hastalıgın kokunden tedavısı mumkunmu

Yorum

kafamdaki 100lerce sorudan bazıları sadece gerçek olan hafızamda geçmiş gelecek kavramını tam yaşıyamamam.beynim karmakarışık.hangi hastalık insanı böyle yaşamaya goturebılır.

Yorum

hayat benim için soru işratei demek :?: işte bu... :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Yorum

ben bunu doktoruma sordum o da bana okb ya da depresif bir hastanın şizofren olma ihtimali sağlıklı birinin şizofren olma ihtimaliyle eşittir dedi..şizofren zaten ilk 3 yılda tüm belirtileri ile ortaya çıkan bir hastalıkmış..ayrıca şizofren olmakta dünyanın sonu değil..hayatını normalize ederek tedavi eşliğinde yaşayan binlerce şizofren vardır..paranoya ile okb arasındaki fark okb de düşüncelerinin saçma olduğunu kabul ediyorsun paranoyada düşüncelerinin doğru olduğundan emin oluyorsun..biri nevrotik biri psikotik çok farklı.tabi bunlar benim bilgilerimden yola çıkarak yazdıklarım..belki böyle değildir bilemem..bunları doktora sordun mu???

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hale46
              ben bunu doktoruma sordum o da bana okb ya da depresif bir hastanın şizofren olma ihtimali sağlıklı birinin şizofren olma ihtimaliyle eşittir dedi..şizofren zaten ilk 3 yılda tüm belirtileri ile ortaya çıkan bir hastalıkmış..ayrıca şizofren olmakta dünyanın sonu değil..hayatını normalize ederek tedavi eşliğinde yaşayan binlerce şizofren vardır..paranoya ile okb arasındaki fark okb de düşüncelerinin saçma olduğunu kabul ediyorsun paranoyada düşüncelerinin doğru olduğundan emin oluyorsun..biri nevrotik biri psikotik çok farklı.tabi bunlar benim bilgilerimden yola çıkarak yazdıklarım..belki böyle değildir bilemem..bunları doktora sordun mu???
              her aklıma geleni doktora sorma fırsatı bulamıyorum başında bir dünya hasta var zaten sorabıldıklerım degısık bugun bunlar aklımda yarın baska sorular yada sıkıntılar.birde şizofren olmak iyi bir şey değil evlenemezsin kız isteyemezsin allah göstermesin bütün insanlar şizofren dıyınce bir kere daha dusunuyor korkuyor yani

Yorum

ben kurduğum paranoyamı takıntımı olduğunu tam çözemiyorum ama genelde saçma geliyor ama aklımdan çıkmıyor bazılarına belkıde tam bılmıyrm ama bellı bır muddet ınanarak yasamıs olabılırım tam bılmıyrm hatırlamıyrmda cok unutuyrm kafam baya karısık

Yorum

Orjinal yazı sahibi: $$BYHANDSOME$$
                  Orjinal yazı sahibi: hale46
                  her aklıma geleni doktora sorma fırsatı bulamıyorum başında bir dünya hasta var zaten sorabıldıklerım degısık bugun bunlar aklımda yarın baska sorular yada sıkıntılar.birde şizofren olmak iyi bir şey değil evlenemezsin kız isteyemezsin allah göstermesin bütün insanlar şizofren dıyınce bir kere daha dusunuyor korkuyor yani
                  cahiller korkuyor bu korkunun ne önemi olabilir ki??şizofren olupta evli olan bir dünya insan var..üstelik bu foruma şizofrenlerde giriyor biraz daha duyarlı yazalım oky

Yorum

sen niye korkuyorsun o zaman şizofren olmaktan şizofren olmak kötü bir şey değilse.takıntı yapma ben şizofrenleri kötülemedim burda bir şeyde demedim.takıntı yapma fazla sadece korkuyrm işte senin giib

Yorum

İşleniyor...
                    X