Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yolculuk Etmekten Korkuyorum PA'dan Acillik Oldum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yolculuk Etmekten Korkuyorum PA'dan Acillik Oldum

Arkadaşlar yolculuk yapacağım biletimi alıyorum bi gün önceden ve o akşam ben ölüp ölüp diriliyorum yol gözümde büyüyo değişik duygulara kapılıyorum yol bitmicekmiş gibi geliyo sanki yolda bişey olacak ve ben geri dönmek isticem ya bidaha geri dönemessem falan gibi saçma sapan düşüncler mantıksız saçma şeyler yaptğımın farkında olaraktan kendime engeleyemez durumdayım boğuluyo gibi oluyorm biletleri iptal ediyorum her seferinde eşya seçmeye gidicem düğünüm var temmuzda yaşadığım şehirden çanakkaleye gidicem bi türlü gidip evimi kuramadım herkesi zor durumda bırakıyorum ama şanslıyım herkes arkamda destek oluyolar ama bunu atlatmam lazım şmidi nervium sabah akşam ve gece remeron içiyorum bu halde olan var mı yolculuk etmekten korkulurmu en kısa zamanda atmam lazım bu düşünceleri
    Farkındayım! Sadece Elimde Değil...

yolculuk fobisi anksiyetesi çeken bi benmi varım yani şimdi

Yorum

Tam anlamıyla seninki gibi olmasa da,bende uzun yolculuğu çok fazla panik halinde geçirenlerdenim.tabii öncesi daha bi fena.en önemli sebebi de tuvalet sabah yeme içmeyi kesiyorum,sebepsiz bi korku,panik.o otobüsün gelmesini beklemek ayrı bi stres.kaç kere tuvalete girip çıktığımı sayamıyorum bile

birgün eşimle sivasa gidiyoruz.otobüse binbir türlü panikle bindim zaten.oda bana kızıyor bu hallerim yüzünden.otobüste anons yapıldı,hoşgeldiniz bilmem ne.sonra otobüslerimizde tuvalet bulunmaktadır dedi,yüzümde gülücükler oluştu,nasıl mutlu oldum anlatamam.eşimde rahatladı tabii.o yolculuk fena değildi.geri dönüşümüzde aynı anonsu duyunca etrafı incelemeye başladım,nerde olabilirki bu tuvalet diye.eşim muavine sordu,bu otobüslerimizde malesef tuvalet bulunmamakta demez mi? Berbat bi yolculuktu.sürekli tetikteydim sanki ne varsa araştıracak var mı yok mu diye...
      Onun haricinde de bir keresinde en ön koltukta oturuyoruz,eşim uyudu uyuyacak,ben pür dikkat yola bakıyorum,uykum gelmesine rağmen.bu durumu eşimin koltuğu arkaya yatıramamasından dolayı arka taraflara geçtiğimizde ancak farkettim.çünkü öne oturup otobüsün hareket etmesinden itibaren bir çarpıntı,heyecan başlamıştı bende.arkaya geçince geçti ama arada tvden yolu incelemeyi de unutmadım tabii hiç uyuyamıyorum otobüste,sürekli panik halindeyim...

Yorum

İlaçlardan olumlu yanıt almaya başladım fakat aşırı strese girdiğim durumlarda aynı endişeyi bu yol içi olmasa bile strese girdiğim olayla ilgili aşırı tepkili oluyorum işin içinden çıkılmıcakmış gibi hissediyorum büyük bi karamsarlığa neden oluyo çarşamba günü için kontrolüm var şuan hala nervium 5(sabah öğle yarım akşam tam) gece yatmadan önce 15mg remeron kullanıyorum

Yol fobim için netice almam için yola çıkma girişiminde bulunmam lazım ki zaten yola gitmem gerekiyo şu soralar daha fazla erteleyemem :RpS_sad:
        Last edited by DestinaX; 20-02-2012, 12:14 AM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: koc_burcu
          fobiler geçmiyor.İlaçlar sadece geçici olarak yüksek stres seviyesini bir alt kademeye indirgiyor.
          Anksiyete ve PA zaten vardı fakat fobilerim yoktu öyle benim... bi makalede okumuştum eğer ilaçtan gerçekten fayda görüyosan ve ilacı bırkatığında tekrardan aynı şeyleri yaşıyrsan kronikleşmiş bir hastalığın tedavisi yoktur sürekli ilaca bağlı yaşamak zorunda bile kalınabilir yazıyodu aynı zamanda eğer bu süre zarfında mutluysan o şekilde mutlu kalacaksan kullan ömür boyu kullan yeterki hayat senin için yaşanabilir olsun diyordu yan etkisi ve zararı en az olan ilaçları ömür boyu kullanan hatta hamileyken bile kullanan insanların olduğu söyleniyr Allah o safhalara düşürmesin tabiki ama hayatı yaşanabilir kılan herşeye varım şuan çünkü o anları bidaha yaşamak istemiyorum ben (

Yorum

o yok Allaha şükür moral bozacak bişey yok bunlarla yaşamayı öğrenmeli fakat ilerlemesine izin vermeden ben 2,5 yıldır belki daha fazla oldu trikolomani(saç yolma dürtü bozukluğu),PA,Anksiyete,Depresyon hepsini geçirdim belkide aynı anda çünkü bunlar birbirini seyir halinde izleyen hastalıklar tek ilaçla bile hallolabilir yeterki düzenli kullan bu çook önemli diyorum ya kendini iyi hissedeceksen kullan bununu hiç bir yerinde ne kötülük olabilir üzülme bunları moralini bozmak içinde yazmadaım bende üzüldüm şimdi hatırlaak bile moral bozuyo gerçi ama çaresiz değiliz unutma

Yorum

son kontrolümde doktor 5 gün içinde yola çıkacaksın 2-3 gün sonra mutlaka gel dedi ve ben ani bir kararla kendi irademle yola çıktım yaklaşık 14 saat yolculuk ettim çok rahattı ilaçların da yardımıyla yanımda kardeşim vardı onun da etkisi var tabii doktoruma süpriz yapmış olacağım olsun bi kaç kere yolda yine daralma oldu ama müzikle falan geçiştirdim işte öyle çok mutluyum geri bile döndüm yolculuk etmek aslında gayet keyifli olabiliyo hele ki birde denizi izleye izleye gidiyosanız

Yorum

Xanax rivotril gibi geçiçi rahatlatan ilacların yokmu onlardan al yardımı olur

Yorum

nervıum 5 var yardımcı ilaç olarak ondan aldım 1 sefer okadar şimdi ise günde sadece yarım nervıum gece yatmadan da remeron alıyorum 15 lik gayet iyiyim kokularımızın üzerine gitmek çözüm olabiliyomuş demekki bazı zamanlar gerçekten öyle çok şükür kabusum olmuştu artık yolculuk etmek sadece zevkim olacak inş.

Yorum

ben seyahat etmek istediğim zaman senede 1 defa memleketimi tercih ediyorum uzun bir yolculuk oldugundan dolayı o yollları artık gide gele tecrübelemiş bizim yöremizi ve alışkanlıklarımızı bilen.....bagaj kısmına turşu mantar peynir baltasapı köykazması orak yöresel elmamızı armutumuzu koymamıza izin veren otobus şirketlerini tercih ederiz....genelde o otobüsün içinde dedelerimizi bile tanıyan ihtiyar köybüyükleriyle torunlarıyla gelinleriyle sohbet muhabbet ederek yolculuğumuzu sağsalim tamamlamış oluruz....

Yorum

Arkadaşlarım okulada şehirlerarası gezinti turları ayarlardı ve ben gidemezdim,kendi evimi düzmeye gitcem temmuzda düğünüm olacak ve Çanakkale gibi çok güzel bi şehire gidicem ona bile gidememiştim bilet aldım acillik oldum delirecek gibi oldum gidersem mahfolurdum dehşet gibi hislerdi en güzel anlarım mahfoldu ve 3 ay sonra düğünüm var bu hastalık o günümü de mahfedecek olursa gerçekten yıkılırım ama bunu düşünmek bile istemiyorum bayılmaya kadar gidiyo kalp çarpıntılarım ve korku hissi delirecek gibi oluyodum bilemiyorum 10 saat yol gittim 10 saatte geliş toplam 20 saat yolculuk etmiş oldum yenim gözüyle bakıyorum çünkü bidaha karamsarlığa kapılıp en güzel anlarım mahfolmasına izin veremem...:RpS_sad:

Yorum

ağır sfli olmama rağmen uzun otobüs yolculuklarını çok severim. ne güzel işte otur cam kenarına tak kulağına mp3 ünü fıstık gibi git işte ne var bunda. çok kötü oluyorsan da 1 mg xanax işini görür

Yorum

İşleniyor...
                        X