Duyuru

Collapse
No announcement yet.

annem...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• annem...

21 yaşındayım annem hala bebek gibi davranıyo ve artık ölmeyi bekler duruma geldim.
    Konsere gidiyorum üniversiteden şehirdışına çıktım.şehirdışına çıkma dedi.Sonra konser günü
    bugün beni arama arkadaşlarlayım dedim. 3 kere aradı.
    3üncüsünde otobüsün içinde o kadar insan arasında patladım bağırmaya başladım.Kararlarıma
    çok karışıyolar.Ondan sonra ertesi gün tekrar arıyo ve diyo ki

' sen bana grupla gittiğini söyleseydin bi şey demezdim(oysa ki bunu söyledim).''
    ben de dedim '' kimsenin ailesi aramıyo üni.nin olduğu şehirde yaşayan kız bile babasına gece 1 de gelicem dedi ve
    gece 1 e kadar babası hiç aramadı'' dedim(ki erkeğim)
    ve ekledim '' söylediklerimi dile dökemez duruma geldim keşke ölsem''
    annemin cevap '' onlar değerli değil demekki ailesi için ama sen önemlisin''

Ben daha önceden de aileme karar verdirirdim ve çok zararını gördüm.Ne yapmalıyım önerinize çok çok ihtiyacım var gerçekten
    hayatta beni tutan bişey yok herşey ters.intihar etmek aklımdan geçiyo ama dinim var bi onun için bu kadar duruyorum :S.
    Last edited by sbsbsb; 26-11-2012, 06:29 PM.

Diyeceksin ki annene, benimle ilgilenmeniz güzel ama benim ne yapacağımı bana söyleyip durursanız ben hayatı öğrenemem. Edilgen koyun gibi bir insan olurum. Benim kendi isteklerim var anne. Sizin benim için istediklerinizi ben istemiyorum. Olmak istemediğim biri olmaya zorluyorsunuz beni. Anne ben sizin isteklerinizi yerine getirecek kişi değilim. Görmüyor musunuz sizin bu tutumunuz yüzünden sinir krizleri yaşıyorum. Farkına varın artık. Benim kendi hayatım var, kendi isteklerim var. Yaşamak istediklerim, yapmak istediklerim var. Sizin dediğinizi yaparsam eğer kendim olamam. Kendim olamazsam huzurlu olamam. Huzurlu olamazsam sizde huzurlu olamazsınız. Bırakın ben huzurlu olayım, sizde bendeki huzuru görüp huzurlu olun.
    ... ve ruhunun ilhamını dinledi insan. Sonuçlara razı olmak şartı ile istediğini seçmekte ve şeçtiğini yapmakta özgürsün....

Yorum

iyi dilden anlamıyolar malesef
      ve bahane bulucaklar
      ''oğlum biz senin ne yapıcağına karışmıyoruz ki biz sadece haber ver diyoruz '' diyecekler
      ama bunu kimsenin ailesi yapmıyo. Herkes serbest bırakmış ve ben ailemden bıkmaya başladım ve bunu suratına söyledim az önce
      ''sizden kurtulmak istiyorum artık'' dedim . Bu da işe yaramıyo.dedikleriyle yaptıkları uyuşmuyo.
      Sen bana sadece haber ver yeter diyo ve peşine 3-4 kere arıyo ne yaptınız diye.
      psikolojim bozuldu gerçekten. artık yaşamak istemiyorum diyorum ve sinirden söylediğimi zannediyolar,
      bu yüzden ciddiye almıyolar bile
      Last edited by sbsbsb; 26-11-2012, 06:41 PM.

Yorum

telefon numaranı değiştir ve bu yeni numarayı annenden gizle.

Yorum

kalp krizi geçirir böyle durumda çok pimpirikli ve memlekete döndüğümde belki eve bile almazlar
          o kadar çağresizim.

Yorum

Evin tek çocuğu musun?
            ... ve ruhunun ilhamını dinledi insan. Sonuçlara razı olmak şartı ile istediğini seçmekte ve şeçtiğini yapmakta özgürsün....

Yorum

hayır bi de abim var ama ona hiçbirşey demiyolar o istediğini yapıyo geziyo tozuyo eğleniyo.
              Bana gelince böyle bi durum var şikayet edince abimle kıyaslayınca

'' o başının çaresine bakabilir o büyük'' diyo. sanki ben küçüğüm

Yorum

Peki, bir hastalığın falan var mı, hani şöyle risklisinden, şeker hastalığı gibi? seni sürekli merak edecek bir nedenleri var mı?

Yorum

hayır hastalığım yok. benim kendimi koruyamayacağımı düşünüyolar ama ben böyle düşünmüyorum ve kendime güveniyorum..
                  Ve ben abimden daha kalıplı ve uzunum.Beni görünce bu abisini döver gibi şakalar bile yapılıyo bazen.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sbsbsb View Post
                    hayır benim kendimi koruyamayacağımı düşünüyolar ama ben böyle düşünmüyorum ve kendime güveniyorum..
                    Hangi konuda koruyamıyacakmışsın kendini?

Yorum

başımın çaresine bakamazmışım. hangi konuda bakamazmışım bilmiyorum..

Yorum

İşte bu konudan konuşmaya başlayabilirsin annenle konuşmaya, kaygıların ne anne de, hangi konuda başımın çaresini bakamam ben diye ona sor.

Yorum

İşleniyor...
                        X