Duyuru

Collapse
No announcement yet.

intihar edenlerin kişilik özelliği yaşı ve hastalığı

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: umut_86 View Post
    ciddi misin bewnce intihar edenlerin mide yıkanması tiskinçliğinden çok tamamen işkence bunu biliyor muydun inan bana kuzenin bir daha hap içmemiştir değil mi içemez cesaret edemez
    ha sürekli hap içen biri varsa doktor onu ii hortumlayamamış ii doktoruna denk gelmiştir şanslı
    Sanki neseli bir konu gibi yaziyorsunuz, ilginc valla, yakinlarinizdan birisi intihar ederse, pek eglenemezsiniz ama...
    so you're saying there's a chance ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: defiance View Post
      Derler ki neyi cok fazla merak edersen birgun onu yasarsin, bence intihar pek merak edilecek bir konu degil Ha bana aynisini soylerseniz, cok bos vaktim var o yuzden, insan davranislarini merak etmiyorum.
      bazen boş vaktinden bazende işin olduğundan araştırırsın ama her insanın aklının köşesinde bu hayatı terk edip gitmek olur bir an bile olsa sürekli olanı zararlı
      bilmem ben intihar etmezdim beni bu hayata bağlayan bir şeyler var çünkü

Yorum

bazen boş vaktinden bazende işin olduğundan araştırırsın ama her insanın aklının köşesinde bu hayatı terk edip gitmek olur bir an bile olsa sürekli olanı zararlı
        bilmem ben intihar etmezdim beni bu hayata bağlayan bir şeyler var çünkü
        Birgun o hayata baglayan herseyin yanina seni hayattan bir anda sogutabilecek tek birsey olur, bugun gulerek konustugun intihar konusuna gulecek vaktin bile olmaz. Isin, meslegin, paran, pulun, hepsi bir anda etkisiz eleman olur. Tabi temennim hic boyle bir durum basina gelmesin. Dunya`nin en uzucu seyidir bir insanin kendi canini almasi, alan acisindan ayri (Dini) geride biraktigi insanlar icin apayri...

Yorum

Derler ki neyi cok fazla merak edersen birgun onu yasarsin, bence intihar pek merak edilecek bir konu degil Ha bana aynisini soylerseniz, cok bos vaktim var o yuzden, insan davranislarini merak etmiyorum.
          Sanki neseli bir konu gibi yaziyorsunuz, ilginc valla, yakinlarinizdan birisi intihar ederse, pek eglenemezsiniz ama...
          başka cümlelerimde de yazdım ciddi intihar edenler için gerçekten üzülüyorum
          ama inan bana bunu sömüren geğiye alan çok bende onlarla dalga geçiyorum özellikle de o hortumlanma esnasında acı verilmesini savunan milyon kişiden sadece biriyim
          hani bir daha yapmasın yapamasın diye
          kendine bu acıyı verip durmasın
          anneciği bababcığı üzülüp durmasın
          sevdikleri hep sorup durmasın haşimdi intihar etti edecek diye
          eşler tedirgin olmasın anlıyor musun o yüzden intiharı kullanan akıllı arkadaşların canı acımalı

Yorum

Birgun o hayata baglayan herseyin yanina seni hayattan bir anda sogutabilecek tek birsey olur, bugun gulerek konustugun intihar konusuna gulecek vaktin bile olmaz. Isin, meslegin, paran, pulun, hepsi bir anda etkisiz eleman olur. Tabi temennim hic boyle bir durum basina gelmesin. Dunya`nin en uzucu seyidir bir insanin kendi canini almasi, alan acisindan ayri (Dini) geride biraktigi insanlar icin apayri...
            sen bir tane acı ve gerçek bir olay yaşamışsın ve bende gerçekten üzüldüm olmaasaydı keşke
            ama ben bunun milyon tane blöf halini görüyorum sende benim bakış açımdan bakar mısın
            senin güzel vaktini bu insanlar sürekli çalarsa ve ailelerinin o parçalanmalarını her gün görürsen artık o blöf yapanlardan nefret edersin
            benim lafım onlara
            tekrar diyorum üstüne basa basa gerçekten intihar edenler için üzgünüm

Yorum

başka cümlelerimde de yazdım ciddi intihar edenler için gerçekten üzülüyorum
              ama inan bana bunu sömüren geğiye alan çok bende onlarla dalga geçiyorum özellikle de o hortumlanma esnasında acı verilmesini savunan milyon kişiden sadece biriyim
              hani bir daha yapmasın yapamasın diye
              kendine bu acıyı verip durmasın
              anneciği bababcığı üzülüp durmasın
              sevdikleri hep sorup durmasın haşimdi intihar etti edecek diye
              eşler tedirgin olmasın anlıyor musun o yüzden intiharı kullanan akıllı arkadaşların canı acımalı
              Intihari kullananla kullanmayani, psikiyatrlar ayirt ederler, merak etmeyin siz... Kimsenin cani acimasin bence, dikkat cekme amaciyla bu ise girismek dogru degil ancak o kisiler de mutlaka bir sorunla bogusuyordur, kimse boyle bir ihtimali kolay kolay goze almaz.

O midesine hortumu derin derin sokup acitsinlar dediginiz insanlar hastaneye biraz gecikirlerse ne olur ? Olurler... Yani dikkat cekmek icin bile olsa ciddi bir bunalim vardir ortada...

Oyle kucumsenecek birsey de degildir.

Yorum

intihar edenleri aynı kefeye koyamıyoruz galiba....yaşı cinsiyeti mesleği kişilik özellikleri bakımından farklılıklar gösteriyor.....

Yorum

dini yönden düşündüğünüzde kader denilen bir şey var bu insanların kendi kendilerine hayatlarına son verecekleri önceden bellidir kaderde.....o yuzden istaitstiğini çözmeye çalışıyorum bu işin......

Yorum

Intihari kullananla kullanmayani, psikiyatrlar ayirt ederler, merak etmeyin siz... Kimsenin cani acimasin bence, dikkat cekme amaciyla bu ise girismek dogru degil ancak o kisiler de mutlaka bir sorunla bogusuyordur, kimse boyle bir ihtimali kolay kolay goze almaz.
                    sanırım öyle bir psikolojik rahatsızlıktan haberiniz yok o hastalar da asla kendilerini zarara sokmazlar saygıdan hasta diyorum.
                    onlar kendilerini hiç riske atmıyorlar merak etmeyin ilacı içmeyip lavaboya atanları dahil var
                    ialç içme süsü yok zehir
                    yazdıklarımı okursanız fare zehri ve silah kullannlar hariç dedim bir yazımda aaa onu seçsinler bakalım sıkıyorsa kafasına silah dayasın

Yorum

Konuyu görünce yazmak istedim yakın kız arkadaşımı intihar sebebiyle kaybettim. ölmeden 2 hafta önce intihar ediceğini söylemişti sebebi ise aile baskısı baskı derken dışarı çıkmasına izin vermiyorlar vs. sabah öğlen akşam farketmiyor her şekilde yasak ancak okula giderken çıkabiliyordu. tabi o aralar kaçamaklarıda cabası. lise sondaydık ayrı okullarda ama oturduğumuz binalar yanyanaydı. teselli etmeye çalıştım üni. sınavına hazırlanıyoruz bu yüzden böyle davranıyorlar,kim çıkıyorki dışarı herkes başını test kitaplarına gömmüş.ve üniversiteyi kazandığında iş sahibi olduğunda hepsi biticek diye telkin etmiştim onu. evet iş hayatına girdiğinde belki biticekti fakat ailesinin baskıları üniv. sınavı için değildi onlar hep öyleydi ve öyle kalacaklardı. ama bu baskı onun için hiçbirşeyi değiştirmemişti. o kadar baskı görmesine rağmen sanki ailesini cezalandırırmışcasına babasının öğrencisiyle birlikte oldu,sonrada evli bir adamla bunu bana onu en son gördüğüm gün anlatmıştı. yani yasaklar hiçbirşeyi engellememişti onun hayatta silinmesini bile. mezuniyet partisine gitmeye hazırlandığım akşam tek duyduğum bir çığlık sesiydi. balkona koştum o yerde yatıyordu 8.kattan başının üstüne düşmüştü.o an ölmüş zaten.. annesi babası perişan yıkıldılar. ne olduğunu sordum erkek kardeşine ablası basket oynuyormuş 3 erkekle babası bunu görmüş eve götürmüş ve dövmüş o da koşarak balkona çıkmış annesi tutmuş kolundan ama kaymış elinden. annesi ve babasıysa herkese havayi fişek gösterisini izliycem derken balkondan düştü dediler. belki kendilerini suçlamak istemediklerinden hep çevreden korumaya çalıştılar ya kızlarını şimdide tek yaptıkları kendilerini korumaktı.o daha 17 yaşındaydı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: longines View Post
                        dini yönden düşündüğünüzde kader denilen bir şey var bu insanların kendi kendilerine hayatlarına son verecekleri önceden bellidir kaderde.....o yuzden istaitstiğini çözmeye çalışıyorum bu işin......
                        longines neyin istatistiğini çözmeye çalışıyorsun kaderin mi dini boyutu bunun bambaşka ki

Yorum

Yas olarak 15 -25 yas civarı .Bu donemdeki genc insanların daha kararlı ve gözü kara olması hatta toplumumuzda delikanlı da derler genc insanlara bilirsiniz,yani kanı deli akar anlamında.Hatta bu sebepten dolayı antidepresanlarin bile genclere verilmesi cok tavsiye edilmez,ya da yakın takip onerilir.Cunku antidepresanlar bu cesareti,ya da gözü karaligi arttırabilir,intiharı düşünen birine anlık da olsa bir kararlılık verebilirler.
                          Bir de 60 yas üzeri sık görülür.O da malum kronik hastalıklar ya da hayattan artık bir beklentisinin kalmadigi düşüncesi.

Yorum

Islamda Intihar yasaktir. Hicbir insanin intiharla olecegi belli de degildir. Cuz-i iraden ile sececegin seyin sorumlusu sen olursun, hayatta yaptigin secimlerle onune farkli farkli yollar cikabilir.

Allah bunlarin hepsini onceden bilir ancak sana secme hakki vermistir.

Yani benim kaderimde varmis hadi intihar edeyim diyemezsin, sen 4 yoldan, en kisa ve en kestirme olani (Kendine gore) seciyorsun ama o yolun sonu seni hic iyi bir yere cikarmaz. Haberin ola.

Uzun yolu sec, zorlanirsin biraz ama zaten zorluk olmasa herkes evde yatar bir tarafini buyuturdu, nasil olsa olecegiz diye.

Yorum

longines neyin istatistiğini çözmeye çalışıyorsun kaderin mi dini boyutu bunun bambaşka ki
                              dinimize göre kendi hayatına son verenlerin bir özelliği olmalı onları bizden ayıran......bu şifreyi çözelim

Yorum

dinimize göre kendi hayatına son verenlerin bir özelliği olmalı onları bizden ayıran......bu şifreyi çözelim
                                o şifre var zaten intihar eden lanetleniyor kuranda bu kadar basit bunun bir özelliği olmaz ki sıkıntılarına sebat gösteremeyen kişilerin herhangi birisi allah muhafaza buna girişebilir bir özellik arama bunun için

Yorum

İşleniyor...
                                X