Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aşk ve Kıskançlık

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Aşk ve Kıskançlık

Selam arkadaşlar.Öncelikle eğer ergen olduysanız (ki forumda çocuk yoktur herhalde) mutlaka aşk yaşamışsınızdır.Belki de hala aşıksınızdır.Aşkı inanın iyi bilirim.Onu düşünürsünüz , o vardır , o sizi görüyor mudur ? Bu sorular sizi yıpratır.Bu "O" sizin hayatınızı değistirir.Bu "O" yu kıskanırsınız.İşte teşhis:Aşıksınızdır.Aşık insan kıskanır.Seven insan dayanamaz.İşte bunlar bize odaklanma sorunu yaşatan sıra dışı problemlerdir.Peki ben bunları yaşamadım mı?Hayır,yaşadım.Çözümünü buldum.Hala aşığım ama bu aşk bana odaklanma ve düşünme problemleri yaşatmıyor.Nasıl mı?

Öncelikle bu olumsuz şeylerden kurtulmanın en zor anı sadece bir dakikadır.Evet,sadece bir dakika.Ama zor bir dakika.Öncelikle ne yapıp edip cesaretinizi toplamalısınız.En zor anı bu.Tanışma anı.Merhaba , nasılsın gibi cümlelerle bir arkadaşlık kurun.Arkadaşlık ilişkinin temelidir.Kız/Erkek sizinle konuşacaktır.Evet bir arkadaş kazandınız.Ama sadece arkadaş.Ondan hoşlanmadığınızı umun.Her gün yakınlaşın ve sohbet edin ki bu zaten artık kolay olacak.İkinci aşamaya geçtik.Yaklaşık 1 haftadan sonra ona kanka diyerek hitap edin.Kızmayacaktır.Ondan sonra onu bir yerlere davet edin.Ne bileyim bir kafe veya çay bahçesi olur mesela.

Üçüncü aşama ise bu kafe olaylarının artmasında oluşacaktır.Kızın/Erkeğin sizden hoşlanıp hoşlanmadığı göz temasından bellidir.Bir gülümseme kaplıyor olabilir yüzünü.Bu gülümsemeleri farkettiğiniz zaman onun size kardeşim diye hitap etmeden fırsatı değerlendirmelisiniz.Ona ondan hoşlandığınızı söyleyin.Hayır demesi düşük bir ihtimaldir.Ama eğer derse şaka yaptım dersiniz.Artık onla kardeş gibi olun.Yok eğer ben çok aşığım olmaz diyorsanız kankalık modunda kalmaya çalışın.Zordur ama yinede deneyin.

Bu aşamalarda önemli unsurlardan biride en güvendiğiniz arkadaşınıza bile onla ilişkiye başlamadan bir şey uçurmamanız ve söylememeniz gerekir.İlişki halinde ise kıskançlıklar başlayacaktır.Eğer kız/erkek sizi hiç kıskanmıyorsa aşkın söndüğünü ve sona yaklaştığını anlamalısınız.Ama fazla kıskanmasıda sizi huzursuz eder.Ona merak etmemesini söylemelisiniz.Siz de onu kıskandığınızı hafifçe belli edin.Ama çok kıskanmayın.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...Tolga Kadir Aşkın
    Hayattaki en büyük hata kaybetme olasılığını hesapladığın andır...
İşleniyor...
X