Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yatmak zorunda kalmak...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yatmak zorunda kalmak...

Diyelimki sürekli yatmanız gerekiyor, bir hastalığınızdan veya ameliyat olduğunuzdan dolayı. Zorunda olmadıkça kalkmamanız gerekiyor. Kalktığınızda zaten ayakta fazla duramıyorsunuz ve başınız dönmeye başlıyor. Biraz daha zorlaştıralım; sırt üstü yatmak da yasak olsun. Bir müddet evde böyle yatmak zorundasınız, mesela 2-4 hafta kadar. Plânınız ne olurdu? Neler yapar, zamanı nasıl değerlendirmeye çalışırdınız? Ve hiç böyle bir durumda kaldınız mı?
    Cevizin kabuğunu kırıp ozune inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazali)

benimde sol omzum çıktı 10 gün rapor aldım sağ elimle bir sürü film indiriyorum iyi ki sağ omzum çıkmadı size geçmiş olsun

Yorum

cok uzun bı sure olmadıgı ıçın keyfını cıkarırdım.kıtap okumayı cok sevdıgım ıçın sureklı kıtap okur arkadaslarımı cagırır sohbet ederdım..

Yorum

Trafik kazası nedeniyle 4-5 hafta sürekli yatmak zorunda kalmıştım. Yatağımı salona taşıdım. Ayakucumda TV, baş ucumda bilgisayar, yatağın altında bi dolu kitap, monitörün üstünde telefondandan oluşan kompakt bir yaşam alanı oluşturdum kendime. İyi geçti 1 ay.
        Olduğumuz her şey düşüncelerimizin sonucudur
        -Buda-

Yorum

hayatta yapamam heralde 2hafta bıle yatmak :roll:

ben hiperaktif,im ölürüm hareketsiz :lol: :lol: :lol:

Yorum

hmm insan yatakta neler yapabilirse onları yapacaksın

Yorum

sakatlar için satılan o sandalyelerden alırım,
              yada birilerine beni sedyeyle gezdirmesi için para öderim.
              24 saatten fazla evde kalmak bana göre değil.
              &quot;Gah cikarim gokyuzune,seyrederim alemi;<br />Gah inerim yeryuzune,sereder alem BENİ!&quot;<br />

Yorum

iyileşince yatalak hastalara nasıl yardım edebilirim konusunda araştırma yapardım..şikayet etmeye hakkım olmazdı koskoca bir ömrü o yatakta geçirenlere ayıp etmiş olurdum..empati yeteneğim ve insan tarafım gelişirdi muhtemelen..1 ay yatmaya değerdi..eğlenceli kısma gelince nette oyun oynardım kesmezdi play station alırdım..film izlerdim falan :roll:

Yorum

Benim için zor olurdu çünkü çok hareketli biriyim.. yatmak zorunda kaldığım rahatsızlıklarım oldu ama yinede kendimi zorladım..Tabi şimdi hastalıktan hastalığada fark var, senin durumun biraz zor. Çok çok geçmiş olsun

Zorlanacağını sanmıyorum, zaten , kitap, belgesel , dvd senin yaşam tarzın

Canım canıım) tekrar geçmiş olsun, sevgiyle kal.

Yorum

Zor bir durum. Ben normalde pek sevmiyorum yatmayı, birde mecbur kalmak çok kötü olurdu benim için. Sanırım devamlı iyileşeceğim günü hayal ederdim. Yada niye hastayım ben diye ağlardım Daha sonra kabullenir ve nasıl vakit geçirebileceğimi düşünürdüm, bu büyük ihtimal kitap okumak olurdu. Bu arada geçmiş olsun. En kısa zamanda iyileşirsin inşallah.
                    Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

Normal zamanlarda bir ayakta kalabilmenin sokakta yürüyebilmenin tuvalete gidebilmenin her şeyden önce özgür olmanın ne kadar önemli olduğunu ancak göremediğimizi anlamaya çalışır, yataktan kurtulduğum andan itibaren farkında olamadığım o güzellikleri hissederek yaşamaya çalışırdim
                      KUVVETİN BİTMEYEN UMUDUNDADIR

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sev_beni
                        hmm insan yatakta neler yapabilirse onları yapacaksın
                        Tavsiyen için teşekkür ederim ama ne yapabilirim diye değil, ne yapardınız diye sormuştum.

İyi dilekleriniz, paylaşımlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Bu duruma gelenlere de geçmiş olsun... Felç olma riski de olabiliyormuş, arkadaşım söylediğinde çok şaşırmıştım ve uyuyana kadar ister istemez bir müddet hayat boyu felç olduğumu düşündüm ve düşünmesi bile güzel değil. Sürekli yatmak zorunda kalanları düşündüm... Sürekli yatmak zorunda kalsaydınız, Allah korusun... nasıl yaşamayı plânlardınız?

Gerçekten şükretmeliyiz... Görebildiğime, temiz hava alabildiğime bile şükrediyorum...
                        Cevizin kabuğunu kırıp ozune inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazali)

Yorum

o kadar süre yatmak bana yakışmazz 1 gün evde durunca gerçekten de bunalıyorum ama mecbur katlanılcak bi durum olurdu o haftalar boyunca yapacağım şeyler music dinlemek, tv izlemek,kitap okumak,test çözmek ve tabiki içimdekileri kağıda dökmak olurdu

Yorum

İşleniyor...
                          X