Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Unıversiteyi bıramak istiyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Unıversiteyi bıramak istiyorum

Arkadaslar narsist paranoid kişilik bozuklugu teşhisi kondu yaklasık 4 y önce ve 1 yıldır okula sureklı olarak gıtmıyorum.Arada ugruyorum o kadar.Cok kalabalık ve aptallarla dolu oldugunu düşünüyorum.Okul dendıgınde bunalıyorum çok kötu oluyorum, okuldayken de cok rahatsız hıssedıyorum.Unıversite okumanın getirisi olacagını sanmıyorum cunku egıtım sıstemı berbat durumda.Mezun olunca da iyi bir işin garantisi yok ve cok çalısıp en iyi seylere sahıp olma hevesım yok.Tek ıstedıgım mutlu olmam fakat olamıyorum, uclarda yasamayı sevıyorum.Dıs gorunusumu dusuncelerımı ailem kaldıramıyor bu yuzden farklı sehırde olmam ıyı ama okulu bırakacak cesaretım yok.Cocukca bir istek degil benımkı, önceleri intihar düşünmüşlüğüm bile oldu.Belki yardımınız olur dıye yazıyorum genelde ınsanları pek umursamam da neyse
    ALL COPS ARE BASTARDS !

bence bırakma okulu kaydını dondur inan sonra çok pişman olursun bak bende şimdi üniversiteye gitmek için çabalıyorum . ek yerleştirmleri bekliyorum sonra çok pişman olursun ...

Yorum

maddi bir dayanağın yoksa türkiye şartlarında çok zorluk çekersin ama varsa istediğin neyse onu yap bence de üniversite insana çok şey katmıyor çok önemli değil olay kişide biter zaten

Yorum

Şu an içinde bulunduğun durum, doğru karar vermeni engeller.

Yani, narsist paranoid kişilik bozukluğunu atlattığında ve geriye dönüp baktığında pişman olursun. Yaptığın her şeyi sevmek zorunda değilsin.

Üniversite seçme sınavlarında Türkiye 4.cüsü olan bir arkadaşım vardı. Derslerden nefret ederdi. Bir gün, ona derslerden nefret ediyorsun ama çok başarılısın dediğimde;
        ne yapayım, sorumluluğumun gereğini yerine getirmeye çalışıyorum demişti.

Yani, sevmek zorunda değilsin, olaya sorumluluk açısından bak
        İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
        Malcolm X

Yorum

okumak herşey değil bill gates ve stave jobs örneğini verebilirim size ikiside üniversite terkdir. ama başka bir yönde kendinizi geliştirmek istiyorsanız ve bu özel sektörde ise yapabileceğinize inandığınız şey herne ise okumadanda kendi çabamla yaparım diyorsanız okumak zaman kaybı bana görede, ama erkekseniz askerliği kısa dönem yapmak isterseniz bu yönden bir faydası olabilir.

Yorum

İşleniyor...
          X