Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bir İlişkiyi; Onu Yaşayanlar Bilir!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bir İlişkiyi; Onu Yaşayanlar Bilir!

Güzel, günler geçer, mutlu yüzler olur,.... ve bir ilişki bööle devam eder! Nedeni çoktur gün gelir bitebilir...

BİZ BEN olmuştu ya Tekrar BİZ olur ve sonra İKİ olur...

O İKİnin dostları vardır ve dinlerler İKİ'yi tek tek...

Bitmiştir ya artık o ilişkiye bakan iki pencere vardır: olaylar iki gözlükten bakılır... İki gözlük bakışı bazen aynıdır, bazen farklıdır... Çünkü kimilerinin hayat doğruları kimilerinin doğrularıyla uyuşmamıştır.

ŞUNU UNUTMAYALIM ARKADAŞLAR::: BİR İLİŞKİYİ; YAŞAYANLAR BİLİR!!! Sadece ve sadece yaşayanlar bilir.

Bu sadece benim size uyarım: yoksa birşeylerden korkmuyorum: kendimi çok ii tanıyorum. İnsanları tanıdığım gibi...

Sevgiler ve de Saygılarla...
    0
    a:2:{i:372;a:5:{s:12:"polloptionid";i:372;s:6:"nodeid";s:6:"522037";s:5:"title";s:5:"Evet!";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:373;a:5:{s:12:"polloptionid";i:373;s:6:"nodeid";s:6:"522037";s:5:"title";s:6:"Hayır!";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

TABİKİ BUNU TARTIŞAMAYIZ BİLE İLİŞKİNİN İÇİNDE YAŞANAN HERŞEY TARAFLARDADIR HELE İLİŞKİ BİTTİĞİNDE SANKİ HER OLANI BİTENİ YAŞAMIŞ GİBİ AHKAM KESERLERYA UYUZ OLURUM
    UNUTABİLMEKMİ SENİ ASLAAAAAAAA!!!!!!

Yorum

Hadi aykırılık yapayım bazende dışardaki insanlar bunu daha iyi görür.İlişkiyi yaşayan insanlar olayın içinde oldukları için hiç kendilerini objektif değerlendiremezler.Hep biz konumunda bile hep ben derler.İlişkiyi yakından gören iyi bir gözlemci iki tarafından sadece kendi bencil egolarını görebilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ciglik
        Hadi aykırılık yapayım bazende dışardaki insanlar bunu daha iyi görür.İlişkiyi yaşayan insanlar olayın içinde oldukları için hiç kendilerini objektif değerlendiremezler.Hep biz konumunda bile hep ben derler.İlişkiyi yakından gören iyi bir gözlemci iki tarafından sadece kendi bencil egolarını görebilir.
        Bu güzel bir bakış açısı: kimi zaman ilişkiyi yaşayanlar kendi doğrularının genel yanlış veya karşıdaki insanın yanlışı olup olmadığını anlayamazlar. Zaten ilişkiyi bunlar yıpratır. Belki de birşeyler olmamıştır ve olmuş olarak görünür.

Kendi doğrularımızı irdelemek hedefimiz olsun.

Yorum

ilişkiyi sadece iki kişi yaşar yaşananlarda olaylarda bence iki kişi arasında kalmalıdır.dışarıdaki kişi siz ne kadar anlatırsanız o kadarını bilir.birde anlatının bakış açışından bilir olayları.karşı tarafın o anki düşünce ve imkanlarını bilemez ve buna göre yorum yapmak zordur.
          Zamandan saymadım zaten sensiz geçen her anımı.....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: paranomanyak
            Bu güzel bir bakış açısı: kimi zaman ilişkiyi yaşayanlar kendi doğrularının genel yanlış veya karşıdaki insanın yanlışı olup olmadığını anlayamazlar. Zaten ilişkiyi bunlar yıpratır. Belki de birşeyler olmamıştır ve olmuş olarak görünür.

evet çok doğru kendimize göre doğru sandığımız şeyler belki karşımızdakine göre değildir boşuna yıkılıyodur belki bi çok şey
            ya çaresizsiniz, yada ÇARE SİZ siniz.

Yorum

Sevgili Paro diyorsunki.....KENDİMİ ÇOK İYİ TANIYORUM....

Kendini çok iyi tanıyan biri olarak eğer kendindeki doğruları bilirsen ve bu doğrulardan feragat asla edemiyorsan kesinlikle taviz vermemelisin...

Kim olursa olsun fark etmez...Sonucunda üzülmemek için böyle kararlar verebiliyor olmak senin sağlığını bozmaması için çok akılcı bir yaklaşımdır...

Ayrıca kendi doğrularını ne kadar irdelersen irdele yine dönüp dolaşıp aynı doğrunun üstünde birleşirsin..Çünkü bunlar senin doğrularındır..Zira vazgeçemezsin..Hele hele gelecekteki yaşamını etkileyecekse bundan asla vazgeçmemelisin.Ve seninle böyle bir ilişkiye giren insanlarada önceden benim böyle bir inancım bunlar benim olmassa olmaz doğrularım bundan vazgeçmemi benden bekleme diye uyarırsan en azından karşındaki seni daha iyi anlar dostlukların ve ilişkilerin sağlam temeller üzerine kurulur...Senin üstünde ısrarla durduğun doğrular senin hayat ve yaşam doğrularındır..
              <div>Dusunmeden konusmanın cezası konustuktan sonra dusunmeye mahkum olmaktır.Oyle horozlar vardır kı ottuklerınde gunesin dogdugunu sanırlar.En buyuk cezaevı cahıl bır ınsanın kafasının ıcıdır.</div><br />

Yorum

evet sız nekadar anlatırsanız anlatın o anlamak ıstedıgını alır yada anladıgı kadarıyla kalır

Yorum

Dersenki ben karşı tarafa bunları bahsetmiştim...

O zaman bende diyorumki karşı tarafta senin bu konularda asla taviz vermeyeceğini bildiği halde böyle davranmaya ısrar ediyorsa demekki bu ikili ilişkinin yürümesi sağlıklı olmayacaktır...

Her iki taraf bunu bunda anlaşır ve mutabık kalırsa sorunlar kesinlikle oluşmaz..Kimsede birbirinden neden niçin böyle oluyor diye suçlamaz ve suçlu aramaz..Bence ikili ilişkilerde yaptığımız büyük hatalardan biri birbirimizin doğruları ve yanlışları nelerdir bilmememizden kaynaklanıyor..Yada bunu öğrenmek için bir çaba sarf etmiyoruz.Eğer biz gerçekten birbirimizi tanımak istersek bunun güzelliklerini keşfetmekten kaçınıyorsak olaya objektif bakamıyorsak oturup kavga edeceğimize bunların nedenlerini araştırıp öğrenmemizde yarar vardır...

Kesinlikle kavgayla tartışarak küserek darılarak bir sonuca ulaşamayız. ...
                  <div>Dusunmeden konusmanın cezası konustuktan sonra dusunmeye mahkum olmaktır.Oyle horozlar vardır kı ottuklerınde gunesin dogdugunu sanırlar.En buyuk cezaevı cahıl bır ınsanın kafasının ıcıdır.</div><br />

Yorum

bilge pozitifx2 yine mantıklıulığını dökmüş... Aynen dediğin gibi. Olay da doğrularımızın çakışması.

Olmazsa olmaz. Bilirsiniz. Olmazsa olmaz. Kimse de suçlu değildir.

Yorum

Kankama laf yok D
                      <div>Cilek kokusunda sevisirken kaybettim benligimi ve bir anda tarih oldu tum anilarim. Aldatilmaksa insani guclu yapacak ilac. Ben aldim, cok sevmedim.</div><br />

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alizem
                        Orjinal yazı sahibi: paranomanyak

evet çok doğru kendimize göre doğru sandığımız şeyler belki karşımızdakine göre değildir boşuna yıkılıyodur belki bi çok şey
                        Bu başlık sen ve senin gibiler için açılmış olsun alizem abla...

Yorum

arkadaşlar şuda varki dışardakiler sadece yansıttığımız kadarını bilir buda elimizde olan bişey hiç yansıtmazsak hiç bilmezler hem onlar sadece başka bir bakış açısı getirirler ama problemin ve ya iyi kötü neyse yaşanın doğrusunu asla bilemezler
                          yanlışmı ama__________
                          UNUTABİLMEKMİ SENİ ASLAAAAAAAA!!!!!!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: güçlü
                            arkadaşlar şuda varki dışardakiler sadece yansıttığımız kadarını bilir buda elimizde olan bişey hiç yansıtmazsak hiç bilmezler hem onlar sadece başka bir bakış açısı getirirler ama problemin ve ya iyi kötü neyse yaşanın doğrusunu asla bilemezler
                            yanlışmı ama__________
                            İşte güçlü demek istediğim bu. Kimse kimseyi dışarıdan, tek taraflı bilerek yargılamamalı,...

Eğer hata varsa bunu taraflar kendi içinde çekmeli...

Yorum

Peki bu ilişki zaten herkesin gözü önünde yaşanıyorsa.. destekler memnuniyetle kabul ediliyorsa... herkesin bir parça birşey söyleme hakkı olur diyorum ben, şahsen, kendim ...

Yorum

İşleniyor...
                              X