Duyuru

Collapse
No announcement yet.

gençliğinizdeki gibi herşeyden zevk alabiliyor musunuz ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• gençliğinizdeki gibi herşeyden zevk alabiliyor musunuz ?

merhaba.gençliğinizdeki gibi herşeyden zevk alabiliyor musunuz ? gençliğinizdeki gibi herşeyden zevk alamıyorum.örneğin ilk aldığım kasetteki (6 yaşında sezen aksu gülümse albümünü almıştım) şarkılardan aldığım zevki şimdi alamıyorum.tv'de heyecanla beklediğim dizi yok.hayattan çocukken aldığım zevki alamıyorum şu anda.bu normal midir ?
    http://img5.imageshack.us/img5/9366/...2alcopyfw2.jpg

Gökhan hoca hayat çocukken daha masum ve heyecanlı geliyor insana.. Aslında aynı hayatı yaşıyoruz ama bizim hayattan aldığımız keyif farklılaşıyor. Eğer bu keyifsizlik sürekliyse depresyon durumları olabilir , hep aynı şeyleri yaşıyorsan sıkılmış olabilirsin, akışı değiştirmen lazım.. Değişiklik yap ya da yeni birileriyle tanış, bir de öyle dene bakalım..!
    ........

Yorum

Eskiden her şey azdı, çoğu şey imkansızdı. O yüzden tadı bambaşkaydı. Oyunların, oyuncakların, ekmeğin bile. Şimdi öyle mi.. Her şey fazlasıyla var. Dünya elimizin altında. Bu da bizi tatmin etmiyor, mutsuz ediyor. Çünkü doymuyoruz. Gel gelelim bu zamanda yaşamak, bazı imkanlara sahip olmak da güzel. Her şeyin ayrı bir zevki ve tadı var. Yakalayabilmek önemli.
      Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
      Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
      Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

İşleniyor...
      X