Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1 Sene Oldu Kayıt Olalı...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• 1 Sene Oldu Kayıt Olalı...

Merhaba arkadaşlar...

Aslında 1 sene 1 hafta oldu ama yuvarlak hesap 1 sene diyorum ben.

1 senede neler değişti diye soracak olursanız,

İnanın ben de bilmiyorum.

Bambaşka hastalıklar, bambaşka tedaviler, bambaşka ilaçlar...

Ve bambaşka yeni insanlar girdi hayatıma.

Felsefi ve edebi olarak düşüncelerime gerçekten büyük şekil verdim.

1 sene önceki ben ile aynı ben miyim diye soruyorum bazen kendime...

Ama cevabını bulamıyorum bir türlü.

Bu forumda çok hatıram geçti. Örneğin, bu senenin Şubat-Mart-Nisan aylarında forumda çok güzel sohbet ettiğim insanlar oldu.

Yeni tanıştığım ve çok değerli kişiler vardı.

Tabi zamanla gittiler buralardan. Birkaç tanesi var halen, umarım onlar daha kalırlar.

En kötü günlerimde sığınacak bir limandı bu forum sitesi bana.

Kafamı dağıtacak bir alandı.

Kalbini kırdığım olduysa (tabi ki olmuştur hem de fazlasıyla) özür diliyorum kendilerinden...

Forumu kuran, yöneten ve aktifliğini sağlayan, emeği geçen bütün üyelere teşekkürlerimi sunuyorum.

Geçen sene bu zamanlar kıyamet kopacak diye bir konu vardı çok konuşulan.

Ama kopmadı kıyamet falan.

Bazen diyorum keşke kopsaydı da vakit geç değilken kurtulsaydık.

Çünkü her geçen vakit zararımıza işliyor, hücrelerimiz yaşlanıyor, eskisi gibi olamıyor, minicik ufacık bir şekli bile değişse, o artık eskisi gibi olamıyor. Ve bu cildimize, bedenimize yansıyor bir şekilde.

Her neyse herkese saygılarımı sunuyorum...
    ''bilirim, gidenlerle ölünmez ama kalanlarla da yaşanmıyor''
    18.12.2012 - 2015
    ©

Last edited by dertli biri; 15-03-2015, 06:28 PM.
    18.12.2012 - 2015
    ©

Yorum

Bende bazen çok düşünüyorum,yaşlanmak istemiyorum ve bundan dolayı çok sinirim bozulduğu bir dönem oldu ama anladımki her yaşın bir güzelliği var.Bırak cildimiz yaşlansın,o anları seve seve,doya doya tadalım.Kaç yaşında olursan ol hayatın güzelliğine koşalım.Önemli olan yaş veya yaşlanmak değil,insan isterse cildi baya bir zaman hiç değişmemişsin dedirtecek Allah'ın yarattığı güzel kaynakları kullanır.Bu önemli değildir ya önemli olan ruhumuzu genç hissetmek önemli.Ben kendi ruhumu 40 yaşında hissediyorum ama 50 yaşında olan bir insan ben hala 18 imde hissediyorum diyebiliyor.Tamamen renklilik katmak bizde aslında.Neyse sanada bir sürü şey katmış forum,ne güzel.Bunun devamı olsun dileğimle.Hayatında daha çok düşüncelerine şekil vericeksin.Umarım 2014 yılı senin için bir ışık olur Bu ışık bütün her şeyin anahtarı olur umarım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Bülbül View Post
        Bende bazen çok düşünüyorum,yaşlanmak istemiyorum ve bundan dolayı çok sinirim bozulduğu bir dönem oldu ama anladımki her yaşın bir güzelliği var.Bırak cildimiz yaşlansın,o anları seve seve,doya doya tadalım.Kaç yaşında olursan ol hayatın güzelliğine koşalım.Önemli olan yaş veya yaşlanmak değil,insan isterse cildi baya bir zaman hiç değişmemişsin dedirtecek Allah'ın yarattığı güzel kaynakları kullanır.Bu önemli değildir ya önemli olan ruhumuzu genç hissetmek önemli.Ben kendi ruhumu 40 yaşında hissediyorum ama 50 yaşında olan bir insan ben hala 18 imde hissediyorum diyebiliyor.Tamamen renklilik katmak bizde aslında.Neyse sanada bir sürü şey katmış forum,ne güzel.Bunun devamı olsun dileğimle.Hayatında daha çok düşüncelerine şekil vericeksin.Umarım 2014 yılı senin için bir ışık olur Bu ışık bütün her şeyin anahtarı olur umarım
        teşekkür ederim yorumunuz için. 2014-2015... vs. aslında bunlara fazla takılan bir insan değilim. tek önem verdiğim dediğim gibi zamanın ileri akması. yoksa şu an perşembe imiş yarın cuma imiş ya da 31 aralık'ta 2013 bitecek, 2014'e geçecekmişiz... bunlara takılmıyorum.

1 ocak veya 31 aralık o kadar önemli bir gün değil, alt tarafı bir gün sonra veya o gün yeni bir senenin başlangıcı.

doğum günlerini de öyle düşünüyorum. herhangi bir gün... ama insan zamanın aktığını hissediyor işte özel olan konu o.

ben bugün bir kez daha zamanın hızlı aktığını hissettim ve bunu paylaştım diyelim.
        18.12.2012 - 2015
        ©

Yorum

Zaten zamanın bu kısmını düşünmüyor muyuz?Arada sırada hep ne çabuk zaman geçiyor,bir ömür daha gitti düşüncesi var.Ama tabi ne yapacan hayatın kanunu bu.
          2014 yılı dememin sebebi sorunlarınızın bu zamandan itibaren tek tek çözüme kavuşması,sonrası huzur ve mutluluk.

Yorum

Zaten zamanın bu kısmını düşünmüyor muyuz?Arada sırada hep ne çabuk zaman geçiyor,bir ömür daha gitti düşüncesi var.Ama tabi ne yapacan hayatın kanunu bu.
            2014 yılı dememin sebebi sorunlarınızın bu zamandan itibaren tek tek çözüme kavuşması,sonrası huzur ve mutluluk.
            aslında sorunları çözmek bizim elimizde. ama yapamıyoruz her zaman.

bunu 2014'e ertelemeden, direkt şimdiki zaman'dan çözüm bulmayı yani huzuru ve mutluluğu şimdiden bulmayı denemek gerek.

çünkü 1 hafta sonra 2014'ü yaşıyor olacağız yani gelecek zaman olacak şimdiki zaman...

bunu neden geleceğe bırakıyoruz ki ? şimdiden bir şeyler yapmaya başlamak gerek.

kısaca sorunları ertelememek gerek.

bir şekilde...

nasıl olacaksa...
            18.12.2012 - 2015
            ©

Yorum

Evet 1 dk 1 dk'dır,önemli tabiki.Bende bu zamandan itibaren o yüzden dedim Yapbozun parçaları uzaklara kaybolmadan bulmak gerek

Yorum

Forumdaki katkılarından dolayı bizler sana teşekkür ederiz dertli. Zararsız, kendi halinde bir dünyan var. Platonizm de senin aşk da senin Nasıl istersen öyle sev. Kalbin ne diyorsa...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
                  Forumdaki katkılarından dolayı bizler sana teşekkür ederiz dertli. Zararsız, kendi halinde bir dünyan var. Platonizm de senin aşk da senin Nasıl istersen öyle sev. Kalbin ne diyorsa...
                  hiçbir beklentim olmadan yapıyorum bunları. gönül işlerine gelirsek ne olacağını tahmin edebiliyorum. büyük ihtimalle 1-2 ay sonra birini bulacak ve sevgili olacak. ben de uzaktan bakarım artık. ilaçlarıma devam ederim ne yapayım. aslında tek taraflı ve gizli olması daha iyi. çünkü eğer sevgimi itiraf edersem benden uzaklaşma ihtimali var. bu riski göze alamam... yalnız doğdum yalnız öleceğim.
                  18.12.2012 - 2015
                  ©

Yorum

Evet 1 dk 1 dk'dır,önemli tabiki.Bende bu zamandan itibaren o yüzden dedim Yapbozun parçaları uzaklara kaybolmadan bulmak gerek
                    tabi önemli olan bir kibrit çakması gibi uyarıyı alabilmek. başlangıcı yapabilmek. bir yerden ufacık da olsa enerji bulabilmek. o enerjiyi bulduktan sonra başlıyor her şey. ama enerji olmayınca işler zorlaşıyor.
                    18.12.2012 - 2015
                    ©

Yorum

genç hayatın akışını değiştirmek olağan üstü bir güç ister
                      bizler olağan insanlarız
                      insanların düşüncelerini fikirlerini vs. değiştirmeye çalışma bırak oldukları gibi kalsın sen yapmak istediğini yap
                      kime ne olacağını filan düşünmek bizim sandığımız kadar basit değil işin içinde tüm insanların duyguları, insanların evrimsel devamı, insanlar arasındaki fark vs. birçok etken / boyut var
                      insanların hepsi aynı olsaydı insanlar arılar, karıncalar gibi sosyetik canlılar olurdu ve insanlar gelişemezdi

sevmek istiyorsan sev gerisini hayatın akışına bırak

farklı olduğunu sanma insanların hepsi farklıdır

normal insan diye birşey olamaz

sen kendini anormal sanıp üzülme yada üzülerek bir farkta sen kat

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kabiliyet View Post
                        genç hayatın akışını değiştirmek olağan üstü bir güç ister
                        bizler olağan insanlarız
                        insanların düşüncelerini fikirlerini vs. değiştirmeye çalışma bırak oldukları gibi kalsın sen yapmak istediğini yap
                        kime ne olacağını filan düşünmek bizim sandığımız kadar basit değil işin içinde tüm insanların duyguları, insanların evrimsel devamı, insanlar arasındaki fark vs. birçok etken / boyut var
                        insanların hepsi aynı olsaydı insanlar arılar, karıncalar gibi sosyetik canlılar olurdu ve insanlar gelişemezdi

sevmek istiyorsan sev gerisini hayatın akışına bırak

farklı olduğunu sanma insanların hepsi farklıdır

normal insan diye birşey olamaz

sen kendini anormal sanıp üzülme yada üzülerek bir farkta sen kat
                        haklısın. ama söyleyemem ki. reddedilmeyi bile bile bunu nasıl yaparım ? teşekkür ederim yardımın için.
                        18.12.2012 - 2015
                        ©

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dertli biri View Post

haklısın. ama söyleyemem ki. reddedilmeyi bile bile bunu nasıl yaparım ? teşekkür ederim yardımın için.
                          hayattaki herşeyi bilemeyiz bilmediğimiz çok şeyler var

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kabiliyet View Post
                            hayattaki herşeyi bilemeyiz bilmediğimiz çok şeyler var
                            haklısın tabi. ama bilmiyorum işte endişeliyim. ama ben yine de bunu söyleyemem. bu sır benimle birlikte ölecek... sağolasın.
                            18.12.2012 - 2015
                            ©

Yorum

bazı şeyler olmayınca olmaz... :tinysmile_angry_t:
                              18.12.2012 - 2015
                              ©

Yorum

İşleniyor...
                              X