Duyuru

Collapse
No announcement yet.

dershanede rehber öğretmen olarak çalışmak nasıldır? bilgisi deneyimi olan var mı?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• dershanede rehber öğretmen olarak çalışmak nasıldır? bilgisi deneyimi olan var mı?

merhaba, psikoloji lisans mezunuyum, yüksek lisansım ise pdr bölümünde devam ediyor. tez döneminde olduğum için birçok koleje başvurdum, bugün bir kolejin dershanesinden aradılar. Formasyonum yok dedim fakat formasyon gerekmiyor aramıyoruz dediler. yani olursa çalışacağım yer lise üniversiteye hazırlık dershane. fakat dershane çalışma koşulları ve ücretler hakkında çok kötü duyumlar alıyorum, dershanede rehber öğretmen olarak çalışmak konusunda bilgisi deneyimi olan paylaşabilir mi? görevler nedir tam olarak, çalışma saatleri, ve ortalama ücretler? kurum izmir de bu arada.

Dersane koşullarının meb veya kolejlerden daha ağır olduğu kesin. ama bir yerden başlamanız lazım.. Formasyonunuzu alın meb e bağlı özel okullar bile bu konuda çok kararlı, teftiş olduğu için çalışmanıza dersane harici okullar izin vermez. Ben geçen yıl Bilkent ünv den aldım müzik öğretmenliği hakkım var yapmayacağım ama olsun bulunsun köşede.. Ücretler 2500 civarıdır diye düşünüyorum. Arkadaş çalışıyor ancak her kurumun fiyatı farklıdır bulunduğunuz şehir bile etkiliyor. Siz bir de stajer olacaksınız fazla vermezler.. Ancak pazarlığınızı başta iyi yapın.
    ........

Yorum

peki teşekkürler, peki 2500 deneyimli öğretmenler için yeni başlayanlar için mi? bu arada stajyerlik kalkmıştı en son ama bilmiyorum şimdi ne oldu. bu arada özel okulların başka rehber öğretmenleri varsa kadroda psikoloji mezunlarını formasyon olmasa da alıyor diye biliyorum. bir çok arkadaşım izmir'in ünlü kolejlerinde çalışıyor, ama ilanlara bakıldığını formasyon şart. bu nasıl oluyor peki?

Yorum

Yönetmelikten kalktı ama özel kurumlar bu durumu kullanır.. Yeni başlayan öğretmene fazla para vermezler. 2500 ortalama ilk beş yıllık deneyim diyelim. Aslında bu ücretin altına inmemeleri lazım ama iniyorlar. Sizin bekraunt ve genel görüşmedeki kendinizi ne kadar iyi ifade etmeniz ücreti belirler. Özel okullar formasyonu zorunlu tutuyor çünkü meb bu konuda yasa çıkarttı biliyorum.. Sanırım üç dört yıl önceydi ve denetimleri sıkı tutuyorlar.. İzmir'de bir çok eğitim fakültesi var , formasyon alabilirsiniz.. Önüne sürekli engel olarak çıkacak bu durum ve dersanelerin kapatılması da gündemde.. Bir de neden öğretmenlik?? Psikoloji alanından mezun olup ni,ye öğretmenlik yaparsınız , şimdi bir çok büyük şirketler psikolog arıyor, halkla ilişkiler alanı vs..vs.. !!
        ........

Yorum

yüksek lisansım pdr de devam ediyor, tez dönemindeyim, artık bu alana kaydım.. beş yıllık deneyime 2500 veriyorlarsa bana verecekleri asgeri ücrrettir o zaman çünkü yeni mezun değilim ama dersanede hiç deneyimim yok hoş ne pdr den ne psikolojiden hiç arkadaşım yok dershanelerde çalışan..

Yorum

İyi de Gözde meb deki öğretmenler de bu civarda alıyor Eğitim sektörü fazla para vermez daa Annem müzik öğretmeni emekliliğine bişey kalmadı ek derslerle sana verdiğim rakamın biraz üstünde alıyo.. Çok kazanmak istiyosan sektör değiştir daha yol yakın
            ........

Yorum

hayır 2500 verirse iyi de onu 5 yıllıklara verir diyorsun ben de 800-1000 liraya haftanın 6 günü sabah sekiz akşam 8 çalışamam yani, gider anaokulunda part time çalışırım..

Yorum

Bir - beş yıl arası o civarda alıyor ama bunun özel sektörde standardı yok..!! Maaş artırımlar % 5 civarındadır yani senelik 200- 250 arasında artar o da iyi kurumdaysan. Başlangıç için 800 - 1000 vermezler o rakam az ama ortalama 1800 ya da 2000 civarında başlarsın diye düşünüyorum, tabi senin verdiğin fiyat ve sana verilen fiyatta kararlı durman da etkili. Bu forumda net cevap da bulman zor sen eğitim sitelerine bak derim..
                ........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
                  İyi de Gözde meb deki öğretmenler de bu civarda alıyor Eğitim sektörü fazla para vermez daa Annem müzik öğretmeni emekliliğine bişey kalmadı ek derslerle sana verdiğim rakamın biraz üstünde alıyo.. Çok kazanmak istiyosan sektör değiştir daha yol yakın
                  Ezme kardeş öğretmencikleri, o kadar az almıyoruz Bürütte haklısın ama ek dersler eklenince artıyor

Yorum

İşleniyor...
                  X