Duyuru

Collapse
No announcement yet.

işssiz umutsuz

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• işssiz umutsuz

kendi irademle çalışmak istemedim bu yasıma kadar 30 yasındayım parasız ve umutsuzluk hissiyatı içindeyim nufus cuzdanımı kaybettiğimden dolayı 80 tl ceza kesildi bugun gelir yok gider bir sürü sizce artık mutlu olabilmem için nasıl bir yol izlemeliyim ?

Orjinal yazı sahibi: Autotheist
    Selam abi sıkıntıların maddi kaynaklı ve çözümü de maddi sıkıntılarını çözmek olacaktır.Nefsani kavramlardan ziyade çalışmak istememenizin altında sizin farketmediğiniz çok başka şeyler de olabilir.Sorun maddiyat olunca fazla bişey de söylenmiyor ki :/

psikolojik sorunlarım vardı bir kaç işe girdim çok sığ ve niteliksiz insanlarla karşılaştım iş hayatında işi terk etmek cazip gelmişti o dönem.....

Yorum

neden çalışmak istemediniz bu yaşa kadar?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Aftermath View Post
        neden çalışmak istemediniz bu yaşa kadar?
        peki sence çalışmanın insan hayatında ki önemi nedir ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Autotheist
          Maalesef böyleleriyle aynı dünyayı paylaşıyoruz.Kimileri dediğiniz gibi çok sığ ve niteliksiz olabiliyor.Ama hayatın her dönemi ve yerinde böyle insanlar mevcut.Bunlarla mücadele etmek şart diye düşünüyorum.

herşeyi çok yönlü olumsuzlayan ve hemn bir karar alıp ve uygulayan biriydim önceden survivora izliyorsan ordaki yarısmacıların strateji ve planlar dahilinde amaclarına ulaşma istegi var ben bu zamana kadar strateji ve planlar dahilinde çalışmadım

Yorum

Bakkala ekmek almaya çıktığında, yada kaldırımda yürürken çöp toplayanlara bak, dilenenlere, pet şişe toplayıcılarına, simit başına 25 kuruş kazanıp 20 tl için 80 simit satmak zorunda kalan simitçilere. Etrafına bakarsan paraya sadece sağlıklı insanlar ihtiyaç duymuyor ve sadece sağlıklı insanlar kazanmıyor. Nefes alldığın sürece iyi kötü bir iki lokmalık gelire ihtiyacın olacak. Senden beterleri izleyip ders alırsan, zihnindeki tüm sorunlar çözülecektir. Mutlaka senin de nasibin var bu topraklarda.
            Orjinal yazı sahibi: hamilton10 View Post
            kendi irademle çalışmak istemedim bu yasıma kadar 30 yasındayım parasız ve umutsuzluk hissiyatı içindeyim nufus cuzdanımı kaybettiğimden dolayı 80 tl ceza kesildi bugun gelir yok gider bir sürü sizce artık mutlu olabilmem için nasıl bir yol izlemeliyim ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
              Bakkala ekmek almaya çıktığında, yada kaldırımda yürürken çöp toplayanlara bak, dilenenlere, pet şişe toplayıcılarına, simit başına 25 kuruş kazanıp 20 tl için 80 simit satmak zorunda kalan simitçilere. Etrafına bakarsan paraya sadece sağlıklı insanlar ihtiyaç duymuyor ve sadece sağlıklı insanlar kazanmıyor. Nefes alldığın sürece iyi kötü bir iki lokmalık gelire ihtiyacın olacak. Senden beterleri izleyip ders alırsan, zihnindeki tüm sorunlar çözülecektir. Mutlaka senin de nasibin var bu topraklarda.
              Aynısını bende düşünüyorum.Siz belki saçma buluyorsunuz ama insan yaşadıkça anlıyor.Öyle insanlar var ki hayalleri için tek şey paranın elinde.Burada bazı insanlar var ve onları dinleseniz,o zaman sadece amaç için paraya gerek olmadığını anlayabiliyorsun.Bu dünyada aşk varsa para da olacaktır.Hayat öyle ana getiriyor ki paraya ihtiyaç duyuyorsan.O zaman paranın gerekli olduğunu anlıyorsun.Bu yüzden zamanı gelince belki sizde anlarsınız.

Yorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
                  tşk ederim dreamer bir iş bulsam zaten işyerinin kapısında yatıcam bundan sonra.....

Yorum

arkadaslar bir işe girip 3-4 ay sabredip çalışssan ve bir gün evde arkana yaslanıp düşünürken kıymetli bir işiniz oldugu aklınıza gelip kendinizi daha guvende hissiiyatı içinde olunabilir mi ?

Yorum

birçok insan senle aynı durumda usta yalnız değlsin yani ....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: poyraz_ View Post
                        birçok insan senle aynı durumda usta yalnız değlsin yani ....
                        sende işssizsen 900-1000 liraya bir iş bul gir daha iyisini aramaya çalışma sonucta vasfımız ne yani.....

Yorum

ben iş yasamını benimseyemedim bu zamana kadar hiçde atılmadım işten bir mazaret bulup çıktım işten yani napıyım safmısım cahilmişim........

Yorum

İşleniyor...
                          X