Duyuru

Collapse
No announcement yet.

maaş ve sözleşme konusunda bir soru acil?? bir de rehber öğretmen maaşları:))

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• maaş ve sözleşme konusunda bir soru acil?? bir de rehber öğretmen maaşları:))

Psikoloji mezunuyum, pdr de yüksek lisansım devam ediyor, geçen gün yeni açılacak bir kolejle anlaştım, sözleşme imzaladık. Size iki sorum olacak. birincisi sözleşmede konuştuğumuz maaş yazıldı(1500) yanında ise tam hatırlamıyorum ama vergi bilmem ne dahildir ya da değildir gibi uzun karışık bir cümle yazıyordu. O an net maaştır aksi söylenmedi diye düşündüm ama sonra acaba brüt maaşta, anlaşılan rakamdan kesinti mi olacak diye düşündüm, bu konuda bir bilginiz var mı? Bir de henüz resmen rehber öğretmen olarak atanamıyorum ama rehber öğretmen görevinde çalışıcam, kolej izmirde yeni açılan henüz küçük çaplı bir yer ama acaba çok mu aza anlaştım kolejde öğretmenlik ve maaş konusunda bilgisi olan var mı?

Yeni işin hayırlı olsun. Anlaşmış olduğun maaş, aylık eline geçecek olan rakamdır. İçin rahat olsun. Yalnız hayli mütevazi bir rakam olmuş. Gerçi yeni mezun olduğunu varsayarsak bir sonraki sene için adım olsun diyelim. Bu sene işine dört elle asıl , yerini sağlamlaştır, çocuklarla aranı çok sıkı tut, kolej demek veliden önce öğrenci demektir. Öğrenci seni severse sırtın yere gelmez. daha sonraki yıl için artı 1.000 ytl talep et. (isteyenin bir yüzü kara ) . Sana şöyle bir kriter de vermek isterim. Eğer 3 yıl içinde branşında talep almıyor, ismini sağda solda duymuyorsan bir şeyler yanlış gidiyor demektir. O yanlışı bulup öyle ilerlemelisin. Başarılar dilerim.
    Memleket mutlaka modern,medeni ve yeni olacaktır. Bizim için bu hayat davasıdır. M.Kemal ATATÜRK

Yorum

peki sence kaç demeliydim?

Yorum

Böyle detaycı olman sana hiçbirşey kazandırmaz. Belki 50 lira fazla alırsın ama sürekli tedirgin yaşarsın. Boşver neti, brütü. 1500 den ne kadar kesilecek sanki. Tecrübe olsun. Mesleğini öğren. Şartları beğenmezsen, başka yere geçersin. 1500 verseler ne, 1400 verseler ne Kasma o kadar.
        Orjinal yazı sahibi: gözde8989 View Post
        Psikoloji mezunuyum, pdr de yüksek lisansım devam ediyor, geçen gün yeni açılacak bir kolejle anlaştım, sözleşme imzaladık. Size iki sorum olacak. birincisi sözleşmede konuştuğumuz maaş yazıldı(1500) yanında ise tam hatırlamıyorum ama vergi bilmem ne dahildir ya da değildir gibi uzun karışık bir cümle yazıyordu. O an net maaştır aksi söylenmedi diye düşündüm ama sonra acaba brüt maaşta, anlaşılan rakamdan kesinti mi olacak diye düşündüm, bu konuda bir bilginiz var mı? Bir de henüz resmen rehber öğretmen olarak atanamıyorum ama rehber öğretmen görevinde çalışıcam, kolej izmirde yeni açılan henüz küçük çaplı bir yer ama acaba çok mu aza anlaştım kolejde öğretmenlik ve maaş konusunda bilgisi olan var mı?

Yorum

İşleniyor...
        X