Duyuru

Collapse
No announcement yet.

otomobil bir ihtiyaç mıdır? :)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• otomobil bir ihtiyaç mıdır? :)

ayağımı yerden kessin yeter!
    bisiklet de ayağı yerden kesiyor, fayton da kağnı arabası da!
    işin rengi öyle değil.
    otomobilin modeli sosyal statüde belirleyici bir faktördür.
    otomobil bir ihtiyaç değildir, bir sosyal statü göstergesidir!

Hayatını nasıl yaşadığınla ilgili. Ben de arabasız yaşamak istemem. Araba benim yaşam kalitemi kolaylaştırıyor. Kız başıma dolmuş, otobüs kuyruğu çekmiyor, taksi beklemiyorum.. Bakınız bu ülkede bu önemli

Benim için önde gelen gereksinimlerden birisi. Model konusunda da biraz paran, zevklerin ve kafa yapınla alakalı. Ferrari ye tüp taktıran bir neslin evlatları bizim insanımız Hayata böyle bakan da var benim gibi alfa romeo tutkunu olan da var. Ben Alfacıyım arkadaş öyle her arabaya binmem...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: buhurizade View Post
      ayağımı yerden kessin yeter!
      bisiklet de ayağı yerden kesiyor, fayton da kağnı arabası da!
      işin rengi öyle değil.
      otomobilin modeli sosyal statüde belirleyici bir faktördür.
      otomobil bir ihtiyaç değildir, bir sosyal statü göstergesidir!
      Kişiden kişiye değişir.
      Benim için sosyal statü göstergesidir ama başkası için olmayabilir.
      Örneğin, kardeşim bilgisayar öğretmeni ve onun okulunda çok zengin bir öğretmen var(aileden yüklü miras kalmış birisi)

Bu kişinin sanırım 10 ar daireden oluşan 4 tane süper lüks apartmanı var. Ama okula mercedes ya da ferrari ile değil, eski bir renault broadway ile gidip geliyor.
      Ben onun yerinde olsam, 500.000 liralık arabaya binerim ama o 6-7 bin lira bile etmeyecek broadway e biniyor.

Demek ki herkes için lüks değil bazıları için ayağını kesse yeter.

Toplumsal konulara önyargı ile yaklaşılmaz.
      İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
      Malcolm X

Yorum

Orjinal yazı sahibi: govinda View Post
        Hayatını nasıl yaşadığınla ilgili. Ben de arabasız yaşamak istemem. Araba benim yaşam kalitemi kolaylaştırıyor. Kız başıma dolmuş, otobüs kuyruğu çekmiyor, taksi beklemiyorum.. Bakınız bu ülkede bu önemli

Benim için önde gelen gereksinimlerden birisi. Model konusunda da biraz paran, zevklerin ve kafa yapınla alakalı. Ferrari ye tüp taktıran bir neslin evlatları bizim insanımız Hayata böyle bakan da var benim gibi alfa romeo tutkunu olan da var. Ben Alfacıyım arkadaş öyle her arabaya binmem...
        Adam bütün parasını biriktirip ferrari almış tüp taktırmaya kalkınca ferrari firması duruma el koymuş Arabayı adamın altından almış firma adama yüklü para da vermiş vs... Hadi burdan yak...! Türk aklı işte

Arabam var 18 yaşından sonra hep oldu. Benim için de ihtiyaç . Statüye gelince kimine göre kıçındaki kot bile statü aracı...!!
        ........

Yorum

her yoruma katılıyorum kişiden kişiye değişir . günümüzde her şey sosyal statü aracı . bizim insanımız hava atmayı çok seviyor zaten . kullandığımız telefon , giydiğimiz ayakkabı , kullandığımız parfüm, gittiğimiz cafe bunlar bile sosyal statü aracı . her nesne statü aracı haline gelebilir . otomobil kesinlikle olması gereken bir şey değil ama hayatı kolaylaştıran bir şey .
          ego sum qui sum ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: govinda View Post

Evet,haklısın .Bayanlar için otobüs kuyruğu filan kötü şeyler,helede istanbulda yaşıyorsan .
            Ondan sonra bana görede araba bir ihtiyaç.İşin ucuna bir sürü faktör girdiği için önemli araba.

Yorum

büyük şehirdeysen otomobil bir ihtiyaç büyük şehirde değilsen otomobil bi lüks.bin liraya elektrikli bisikletle de sağa sola gidebilirsin vergisi yok yakıt masrafı vs.. yok.

Yorum

18 yaşından bu yana kendime ait arabam var sıfır almıştı annem sağ olsun baba parası değil anne parası bildiğin araba bir ihtiyarc statü konusuna gelince
                duruma göre değişiyor ben çok insan tanıyorum istese çok güzel arabalara binebilecek durumu var ama araba bile almıyor yada eski model arabalara biniyor
                ama gel gelelim yaş ortalamasını 18-30 arasına çekersek evet statü göstergesi olabiliyor okuduğum okul özel ender olsada ferrariyle masseratiyle corvette le gelende gördüm
                tabi normal araçlarlada gelenler var yani statü yu ister istemez belirliyor
                Never Back Down

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Phonema View Post
                  18 yaşından bu yana kendime ait arabam var sıfır almıştı annem sağ olsun baba parası değil anne parası bildiğin araba bir ihtiyarc statü konusuna gelince
                  duruma göre değişiyor ben çok insan tanıyorum istese çok güzel arabalara binebilecek durumu var ama araba bile almıyor yada eski model arabalara biniyor
                  ama gel gelelim yaş ortalamasını 18-30 arasına çekersek evet statü göstergesi olabiliyor okuduğum okul özel ender olsada ferrariyle masseratiyle corvette le gelende gördüm
                  tabi normal araçlarlada gelenler var yani statü yu ister istemez belirliyor
                  kullandığımız her şey statü belirtme potansiyelinde değil mi zaten ?
                  ego sum qui sum ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: valar.morghulis View Post
                    kullandığımız her şey statü belirtme potansiyelinde değil mi zaten ?
                    doğru ama bazı insanlar statü konusunu pek fazla umursamaz
                    çevremdede böyle insanlar var mesela arkadaşım var okuldan araba kiralama şirketleri var
                    ellerinde land rover lar bmw mercedes herşey var çoçuk az yakıyor diye hundai acsent le geliyor okula
                    yani genelleme yapmak çok doğru olmaz
                    Never Back Down

Yorum

İşleniyor...
                    X