Duyuru

Collapse
No announcement yet.

abilify hakkında?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• abilify hakkında?

arkadaşlar ben bu ilacı 2 sene önce sadece tek olarak kullandım ve çok kötü oldum depresyon yaptı
    şimdide selectra 50 mg ve depakin chrono 750 mg beraber kullanıyorum ve doktorum herşey yolunda giderse 28 ekimde depakini 500 mg indirecek önceden 1000 mgdı
    ve abilify ı 10 mg çıkartacak depakin düşünce
    sorum şu abilify bipolar bozuklukta depakin olmadan kullanılıyormu koruyucu tedavide uzun bir süre?
    ayrıca abilify içtiğimden beri daha az takar ve üzülür oldum soğukkanlı oldum tam olarak çok iyiyim diyemiyorum ama yinede iyiyim

benim bildiğim kadarıyla ilaçlar depresyona yol açmaz her hastalığın bir zirve ye ulaşma noktası vardır.
    ondan sonra normale dönüş başlar ilaçlarında yardımıyla ve bir daha zirve yapması engellenir.
    ilaçlarını bırakma doktor tamam diyene kadar gerekirse 2-3 yıl neyse artık çok uzun gibi gözükse de değil
    kendini iyi hissetmen güzel sevindim senin adına
    ben atipik psikoz hastasıyım ama geçti Allahıma Şükür bende kafama gereksiz şeyler takmamaya başladım
    olan olumsuzluklarda bile vardır bir hayır deyip geçiyorum eskiden olsa en ufak bir şeyi haftalarca kafama takardım.
    Never Back Down

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Phonema View Post
      benim bildiğim kadarıyla ilaçlar depresyona yol açmaz her hastalığın bir zirve ye ulaşma noktası vardır.
      ondan sonra normale dönüş başlar ilaçlarında yardımıyla ve bir daha zirve yapması engellenir.
      ilaçlarını bırakma doktor tamam diyene kadar gerekirse 2-3 yıl neyse artık çok uzun gibi gözükse de değil
      kendini iyi hissetmen güzel sevindim senin adına
      ben atipik psikoz hastasıyım ama geçti Allahıma Şükür bende kafama gereksiz şeyler takmamaya başladım
      olan olumsuzluklarda bile vardır bir hayır deyip geçiyorum eskiden olsa en ufak bir şeyi haftalarca kafama takardım.
      bana da doktorum bir reçete de a tipik psikoz yazıyordu çok kötü olduğum dönemde
      zaten 2 yılı geçti ilaç kullanmaya başlayalı abilify depresyon yaptı doktora söyledim 6 hafta içinde en geç rahatlarsın demişti ama bıraktım sonra değiştirttim ama keşke bırakmıyaydım o 1 ay daha da kötü oldum ama başka ilaçla yan etkileri engelleniyormuş ama
      merak ettiğim depakin olmadan sadece abilify ile koruyucu tedavi olur mu çünkü abilify kilo aldırmıyor bana

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bilin View Post
        bana da doktorum bir reçete de a tipik psikoz yazıyordu çok kötü olduğum dönemde
        zaten 2 yılı geçti ilaç kullanmaya başlayalı abilify depresyon yaptı doktora söyledim 6 hafta içinde en geç rahatlarsın demişti ama bıraktım sonra değiştirttim ama keşke bırakmıyaydım o 1 ay daha da kötü oldum ama başka ilaçla yan etkileri engelleniyormuş ama
        merak ettiğim depakin olmadan sadece abilify ile koruyucu tedavi olur mu çünkü abilify kilo aldırmıyor bana
        eğer hastalığınız a tipik psikoz ise ana ilacı antipsikotiklerdir. eğer hastalığın bünyesında depresyon falanda varsa ki genelde olabilir a tipik psikoz altında depresyon ozamanda antidepresan yazarlar kullanmakda fayda var evet ilaçler gerçekten kilo aldırıyor ama mesela ben çok zayıftım 184 boyunda 52 kg bi adamdım şimdi 87 kg yum ama durdu kilo almam ben memnun kaldım işime yaradı
        Never Back Down

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Phonema View Post
          eğer hastalığınız a tipik psikoz ise ana ilacı antipsikotiklerdir. eğer hastalığın bünyesında depresyon falanda varsa ki genelde olabilir a tipik psikoz altında depresyon ozamanda antidepresan yazarlar kullanmakda fayda var evet ilaçler gerçekten kilo aldırıyor ama mesela ben çok zayıftım 184 boyunda 52 kg bi adamdım şimdi 87 kg yum ama durdu kilo almam ben memnun kaldım işime yaradı
          siz abilify yanında başka antidepresanda kullandınız mı şu ne kullanıyorsunuz?
          zaten zayıflık problemi olanları düzene sokmak abilify
          kilo problemi olanlarıda kilo verdirmek sanırım çünkü sadece abilify kullanırken zayıflatmıştı beni
          selectrayı da yazmak istemedi ben zorla yazdırdım çünkü psikozdan kaynaklı depresyon ama iyi gelir dedi pek sıcak bakmayarak
          28 ekimde depakinden kurtulsam yeter bana

Yorum

Ben rexsapinle citol kullanıyorum gerci bazen bulamiyorum baska antispikotik aliyorum olanzaip olanlardan. Farketmiyor etken madde aynı benim bildigim ilaçlar kilo aldırır belki hastalığınız sirasında çok demorolize olduğunuz zaman yemeden içmeden kesilir insan sizdede öyle olmuş olabilirmi
            Never Back Down

Yorum

İşleniyor...
            X