Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İş Görüşmesi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İş Görüşmesi

arkadaşlar merhaba 23 yaşındayım
    ilk iş deneyimim olcak sinema tv bölümü 2. sınıf öğrencisiyim
    kanal 7 de behsat uygur un sunumuyla yayınlanacak bir yarışma programının kamera arkası reji si için cv gönderdim
    bugün aradılar yarın görüşmeye gideceğim ne yapmam lazım hiçbir fikrim yok. çünkü hayatımda ilk defa çalışacağım ve ilk mülakatım olacak.
    Never Back Down

Öncelikle sakin ol. Mülakatta dik dur ve kendinden emin ol. Bu kısım çok önemli.
    Mülakatta ücret konusu açılırsa, ücretten önce işin kendisi önemlidir, sevdiğim işlerde ilk olarak o işi yapmanın keyfini çıkarırım gibi şeyler söyle.

Sakın şu ücret aralıkları bana uygundur gibi laflar etme. Kendi alanımda yenilikleri ve teknolojiyi yakından takip etmeye çalışırım ve ekip arkadaşlarımla uyumlu çalışmak benim önceliğimdir, de örneğin.
    Gitmeden önce, gideceğin kanal, şirket hakkında ön bilgi topla. Ne zaman kuruldu vs..
    Şana şu tip sorularda gelebilir.Bu pozisyondaki amaç ve hedefin nedir? Firma için yararlı olabilecek özelliklerin nelerdir vs..
    Bunları önceden toparla.
    İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
    Malcolm X

Yorum

tvye görünmiyceksen sorun yoksakince konuş anlat burda yazdıklarını kendine güven. olursa olur olmazsada unut gitsin başka işlere bakarsın

Yorum

arkadaşlar görüşmeye gittim denildiği gibi bizim hakkımızda ne biliyorsunuz falan diye soru soruldu bildiğim kadarıyla anlattım
        biraz heyecan yaptım gerçi bir kaç kere ağzım sürçtü , işte kendinden bahset dediler. bahsettim anlattım cuma günü arıyacaklar olumlu olumsuz kısmet artık.
        yorumlarınız için teşekkür ederim
        Last edited by Phonema; 22-10-2014, 07:17 PM.
        Never Back Down

Yorum

İşleniyor...
        X