Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ben Hastayım

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Ben Hastayım

Evet ben hastayım. Ne hastasısın diye soracaksınız. Sanırım hastalık hastası.
    Bundan önce bir çok psikolojik hastalığı kendimde gördüm. Kendi teşhisimi kendim koydum yani Önceleri asosyal olmamı çok takardım. 22 yaşındaydım o dönemler. İstediğim toplum içerisinde aktif olma. İnsanların beni dinlemesi vs. Ancak bunların hiç biri olmuyordu. Ayrıca kendimi hasta hissetme düşünceleri o dönemdede vardı. Bir kaç birlikteliğim olmuştu. Nereden geldiyse aklıma acaba bir hastalık kaptımmı düşüncesi aldı başını gitti. O zamanlar cahildik hastalığın tedavisini internette arattık. Bilirsiniz internetten kanser belirtilerini okuyun %90 belirtiyi kendinizde bulursunuz. O dönemde kaç tane test yaptırdığımı hatırlamıyorum. Kan vermekten uyuşturucu kullananların kolu gibi olacaktı neredeyse
    Bu sıkıntılar artınca ben bir psikolog yardımı alayım dedim. Bir devlet hastanesine gittim ve derdimi anlattım. Testte hiç bir hastalığımın olmadığı çıkıyor ama ben buna inanamıyorum, asosyalim şöyleyim böyleyim diye anlattım. Sağolsun doktor bir kaç cümle konuştu ve bana hemen herkesin bilindiği psikolojik hastaların aspirini olan o bilindik ilaçtan verdi. Hiç psikoloji ilacı kullanmadığım için sanırım kullandığımdan kısa bir süre içerisinde etkisini gördüm. Kelebekler gibiydim. Zihnim açılmıştı. Hiç bir sorunu takmıyordum. İnsanlarla konuşuyordum, çevrem çoğalmıştı, aktiftim ve ben artık kurtulmuştum.

Ben öyle zannetmişim... Bir gün ilacı sabah içtim akşam rüyalarıma kabuslar girmeye başladı. Kafam allak bullak oldu. Kendimi bir kazan içki içmiş gibi hissediyordum. Bunun ilacın yaptığını çok iyi biliyordum ve yine cahillik yaparak doktora danışmadan ilacı bıraktım. İlacı bıraktıktan sonra belirli bir süre iyiydim ama sonra tekrardan eski halime dönüşümü yaptım.

Bu olan uzun süre önceydi. Şimdi evliyim. Ancak şuan da öyle bir sıkıntım varki artık patlama seviyesindeyim. Bir insan kendini sürekli hasta olacakmış gibi hissedermi? evet hisseder. Hangi hastalığı istersiniz, kalp rahatsızlıkları, deri, kemik, ayak, damar, göz, kanser, hiv, mantar, sedef... Bunların hepsi bende var.)

İşte çıbanın başı bu. Kendimi sürekli hastayım psikolojisine soktum. Bir gün sol elimin bileği kabardı. Sanırım yediğim bişeyden dolayı. Kaşıdım falan bir baktım kabuk oldu. Sonra kabuk geçti kırmızı küçük yarım santimetre boyunda kızarıklık kaldı. Şuan da da ondan daha küçük. Kendimi sedefe verdim bu seferde İnternete bakarsam hata yapacağımı biliyordum ama baktım işte. Bakmaz olaydım. Şimdi kendimi sedefe kaptırdım. Her an büyüyebilir gibi hissediyorum. Şuanda da bir kaşıntı olursa iptal oluyorum. Birde günde bir paket sigara içen insanım. Uzun süredir kullanıyorum. Sigara artık beni hasta ediyor diye de bir gaz alıyorum.

Yazım biraz uzun oldu. Nedeni çoğu sefer buraya yazmak istemem ve yazmaktan vaz geçmem. Baya biriktirmişim Benim yaşadıklarımı yaşayıp azad olan varmı? Sesimi duyan varmı.)

Ayrıca doktora yine gitmeyi düşünüyorum ama bütçe ayıramadığım için özellere 150 kağıt veremiyorum devlete gitcem onlarda ilaç yazacak. Bundan da korkmuyo değilim. İlaçsız tedavi mümkünmü? Bu konuda kendi çalışmalarını yapanlar varmı? Aydınlatın beni.(

bir kaç doktora gidin isterseniz ortaj bir karara bağlarlarsa onu deneyin.devlet hastanesinde zamanları yoktur ki, isteselerde hastalarla uzun vakit geçiremiyorlar...Bu yüzden doktora derdinizi anlatırsanız yaşamsal faaliyetlerinizi bıraktığınızı iş güç yapamadığınızı sürekli bunu düşündüğünüzü söylerseniz büyük ihtimal hastane de var olan psikolog ile görüştürebilir.oda ne kadar faydası olur deneyelim görelim...
    "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

İşleniyor...
    X