Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Farkındamısınız?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Farkındamısınız?

Hayatımıza 0 kadar çok karmaşa ve ucuz değerler girdi ki,her gün biraz daha kaos,biraz daha karmaşa içinde yaşamın yaşamın farkına varmadan kaybolup gidiyoruz.
    O kadar çok ,acele yaşıyoruz ki hayatı.

Bir tabloya bakarken yada bir şiiri dinlerken bile neyi anlattığını,üzerinde durup düşünmeye fırsat bulamıyoruz.
    Tek bir dokunuşta,bir bakışta gizli,hissetmekle kalan sahici değerler...

OKADAR ÇOK SEVGİ VAR Kİ YARIM KALAN,BU ACELECİLİKTEN SEVGİLERİ BİLE YAŞAYAMIYORUZ,PAYLAŞAMIYORUZ.

Dostluklar bile sahte ve çıkar ilşkilerinden öteye geçemiyor.Farkındamısınız :?:
    Nekadar çok özlüyoruz gerçek dostlukları ve sevgileri.

Peki biz gerçekten dost olabiliyormuyuz insanlara,çıkarsız sevebiliyormuyuz insanları :?:

Neden hep yalnızlığı seçiyoruz çoğunlukla,neden hep boğulduğumuzu sanıp kaçıyoruz insanlardan :?:
    Bu acelecilik,bu korku,bu kaçış niye :?:

Sevgileri gerçek dostlukları öldürüp,sevgi katili olmuyormuyuz :?:
    Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
    Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

-Meşgulüz hep bir şeylerle..Doğru düzgün ziyaret etmiyoruz yaşlıları,yapacak bir şeylerimiz var çünkü hep,hep işimiz mevcut..Sanki dünya bizim sayemizde dönüyor..

-Ailedeki bireyler arası iletişim kopuklukları çok..İnternet,tv,farklı ilgi alanlarına yönelme vs.

-Arkadaş ilişkileri malesef çıkara dayalı,böyle olmak zorunda.Onu gerektircek bir zamanda yaşıyoruz,çare yok...

-Flört ilişkileri laçka..Haftasına kalmadan bir çok şey tükenmiş oluyor.Bireyler ne istediğini ya da neyi aradığını bilmiyor.

-Hayatın bu doluluğuna,her şeyin var oluşuna alıştık ona ayak uyduruyoruz..

Ara sıra da aklımıza geliyor,silkeleniyoruz..Ama sonra,malesef ki aynı hayatımıza devam ediyoruz..Farkında olmadan belki de...

Yorum

Re: Farkındamısınız?

Orjinal yazı sahibi: iris
      Hayatımıza 0 kadar çok karmaşa ve ucuz değerler girdi ki,her gün biraz daha kaos,biraz daha karmaşa içinde yaşamın yaşamın farkına varmadan kaybolup gidiyoruz.
      O kadar çok ,acele yaşıyoruz ki hayatı.

Bir tabloya bakarken yada bir şiiri dinlerken bile neyi anlattığını,üzerinde durup düşünmeye fırsat bulamıyoruz.
      Tek bir dokunuşta,bir bakışta gizli,hissetmekle kalan sahici değerler...

OKADAR ÇOK SEVGİ VAR Kİ YARIM KALAN,BU ACELECİLİKTEN SEVGİLERİ BİLE YAŞAYAMIYORUZ,PAYLAŞAMIYORUZ.

Dostluklar bile sahte ve çıkar ilşkilerinden öteye geçemiyor.Farkındamısınız :?:
      Nekadar çok özlüyoruz gerçek dostlukları ve sevgileri.

Peki biz gerçekten dost olabiliyormuyuz insanlara,çıkarsız sevebiliyormuyuz insanları :?:

Neden hep yalnızlığı seçiyoruz çoğunlukla,neden hep boğulduğumuzu sanıp kaçıyoruz insanlardan :?:
      Bu acelecilik,bu korku,bu kaçış niye :?:

Sevgileri gerçek dostlukları öldürüp,sevgi katili olmuyormuyuz :?:

Evet ne yazık ki bunları yapıyoruz... Neden? Çünkü bir çok şeyi çiğnemeden yutuyoruz... Yani sindiremiyoruz efendim...

Hayatı bir dikişte içmeye kalkıyoruz, yani yudumlamıyoruz... Bu yüzden olsa gerek hiç bir şeyin tadına varmadan, ya çabucak bitiriveriyoruz, ya da kaçıyoruz... Yani kolay olanı seçiyoruz, ondandır diye düşünüyorum.
      Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır.(Mevlana)

Yorum

3 gündür geçici bir işe başladım.en az 20 kişi ile beraber yemek yiyorum,tek bir kişi bile benimle ,öylesine olsada konuşmadı tesadüf Aylin Aslımın gulyabani şarkısı denk geldi.
        :roll: diyorum ki acaba öylemiyim :?: :?: :?:
        sanki artık kalıplarını kendi belirliyor herkez.bunun dışındakilerle adeta iletişim bile kurmuyor
        Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gothica
          3 gündür geçici bir işe başladım.en az 20 kişi ile beraber yemek yiyorum,tek bir kişi bile benimle ,öylesine olsada konuşmadı tesadüf Aylin Aslımın gulyabani şarkısı denk geldi.
          :roll: diyorum ki acaba öylemiyim :?: :?: :?:
          sanki artık kalıplarını kendi belirliyor herkez.bunun dışındakilerle adeta iletişim bile kurmuyor
          Sevgili gothica geçici de olsa işe başlamana çok sevindim.
          Sana iyi gelecek evden uzaklaşıp bir işle meşgul olman .Hayırlı olsun
          Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
          Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

Yorum

İşleniyor...
          X