Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yardım edin bana:(

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yardım edin bana:(

Ben üniversite öğrencisiyim ve bir evde yalnız yaşıyorum. doğru düzgün arkadaşım yok sıkıntıdan ölmek üzereyim. çok dayanıklı br insan olduğumu farkettim, normalde kimse bu işkenceye katlanamaz. 4 5 gündür evden çıktığım yok yılbaşını kendi kendime oturup ağlayarak geçirdim doğum günümde eski arkadaşlarım dışında buradaki hiçbir insan arayıp sormadı. ben kötü bi insan değilim aksne çok bile yiyim neden bu durumdayım neden kafayı yiyecek hale geldim bilemiyorum. yapmam gereken herşeyi savsaklıyorum artık. uyku düzeni diye birşey kalmadı çünkü asla uyuyamıyorum 4 5 gibi uyuyabiliyorum. belki okul bittikten sonra herşey güzel olacak ama gerçekten katlanamıyorum. bu şımarıklıkmı yoksa haklı mıyım onu da bilmiyorum. az önce tüpü açık unuttuğumu farkettim ve yaklaşık 15 dk öylece oturdum, ocağa bakmasam ölecektim belki de. ama o anda hiç panik yapmamamdan artık hayatımı aslında umursamadığımı da farkettim.İçinde bulunduğum ruh halinden bıktım, şartlar yüzünden mi bu hale geldim yoksa herşeyin sorumlusu ben miyim bilemiyorum.sizce hangisi ve ne yapmalıyım

kafan dağınık,düşüncelerini toparlayamıyorsun.hayatın düzensizbir duruma girmiş.hemen bir psikologa görün derim.burada anlatmadığın sorunların vardır eminim.onlar sebep olabilir.

Yorum

Üniversitenin piskoloğu vardır. Oraya gitmeni tavsiye ederim. Eğer hoşuna gitmezse özel bir yerdekine gidebilirsin.

Yorum

Sana nasıl bir yardim da bulunabiliriz sence? Farzet ki dışarıdan birisin ne yapardın kendine. Belki sanal bir ortam ama burada ki her üye kandan candan ve ınsan olması en azından benim açımdan diyorum degerlidir. Herkes için elimden ne gelse destek olurum. Psikolojik eğitimimiz olmadı için ne yapabiliriz bilmiyoruz bu yüzden yanınızda olduğumuzu lütfen unutmayin.
        "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Orjinal yazı sahibi: .::yabancı::. View Post
          Sana nasıl bir yardim da bulunabiliriz sence? Farzet ki dışarıdan birisin ne yapardın kendine. Belki sanal bir ortam ama burada ki her üye kandan candan ve ınsan olması en azından benim açımdan diyorum degerlidir. Herkes için elimden ne gelse destek olurum. Psikolojik eğitimimiz olmadı için ne yapabiliriz bilmiyoruz bu yüzden yanınızda olduğumuzu lütfen unutmayin.

Uzman olmaya gerek yok aslında ben sadece belki de olaylara kendi bakış açımdan bakıp çok fazla karamsarlığa kapılıyorum.siz dışarıdan bakıp yorumlayabilirsiniz ya da fikirlerinizi kendinizce söyleyebilirsiniz.mesela bu konuyu açarken ruh halim çok kötüydü ama şuan iyi hissediyorum. ben özellikle geceleri çok bunalıyorum çünkü uyku problemi var. fazla düşününce de iyice kafayı yiyorum sonra. mesela şuan yalnızlığımdan hiç şikayetçi değilim okulumdan çıktım geldim keyfim yerinde. ama bazen de çok sıkılyorum

Yorum

sen yalnızlık hissediyorsun sıkıntının nedeni bu. bir kaç arkadaş kalsanız iyi hissedersin, onların da kafa dengi olması, birlikte gülüp, eğlenebildiğin birileri olması gerek. ben de yalnız bir insanım spora ağırlık vererek çözüyorum. bazı uğraşlar buluyorum kendime. müzikle uğraş mesela bir müzik aleti çalmayı öğrenmeye başla. çok faydası olur sana ders al.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sıkıntı_ View Post

Uzman olmaya gerek yok aslında ben sadece belki de olaylara kendi bakış açımdan bakıp çok fazla karamsarlığa kapılıyorum.siz dışarıdan bakıp yorumlayabilirsiniz ya da fikirlerinizi kendinizce söyleyebilirsiniz.mesela bu konuyu açarken ruh halim çok kötüydü ama şuan iyi hissediyorum. ben özellikle geceleri çok bunalıyorum çünkü uyku problemi var. fazla düşününce de iyice kafayı yiyorum sonra. mesela şuan yalnızlığımdan hiç şikayetçi değilim okulumdan çıktım geldim keyfim yerinde. ama bazen de çok sıkılyorum
              Anlıyorum aslında yanlızlik duygusu hemen hemen çoğumuz da bu duyguları hissettiriyor. Bu ilk ne de son olacak ama böyle durumlar da herzaman gececegine odaklanmak gerek. Yazarlar en güzel yazılarını gece yarılari yazar insanın duygularının en yoğun zamanı gece oluyor. Biz hep buradayiz ne zaman moraliniz kötü olursa yazın. Saygılar
              "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

İşleniyor...
              X