Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Selam ve saded

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: sallagitsin View Post
    Merhaba.
    46 yaşında iki üniversite mezunuyum. Bundan dört sene önce çok yıpratıcı bir evliliği sonlandırdım. İki kız bir erkek evlat annesiyken , boşanmamdan sonra , bir buçuk sene önce erkek evladımı kaybettim. Oğlum benim herşeyimdi. Anne oğul ilişkisinden çok daha fazlası , dostum ve neşe kaynağımdı. Derinlerdeki duygularımı birileriyle paylaşmak yerine yazmayı tercih edenlerdenim. O'nun acısını , kızlarımın beni teselli için ayrıca efor sarfetmesini istemediğimden , yazıya döktüm. O'ndan bir iki ay sonra yazdıklarımı kitaplaştırdım v.s. Biliyorum ki sınavların en büyüğüyle sınanmıştım. İsyan etmedim hiç Hattâ , sanki benden başka daha olgun bir ben vardı içimde de , isyan etmeden atlatmam için direktifler veriyordu bana. "Hobi edin , gıdana dikkat et , biraz yürüyüş iyi gelecektir sana , yeni çevreler edin v.s." İçimdeki olgun benin dediklerini yapıyorum. Görenler çok güçlü olduğumu söylüyor , takdirlerin bini bir para da , ben çok şey yapmama rağmen hiç bir şeyden zevk almıyorum. Hem de hiç.
    Oğlumla birlikte hayata ve ölüme bakışım değişti. Hayat ayette denildiği gibi gerçekten oyun ve oyuncakmış. Bu sebeple hiç mi hiç değer vermiyorum. Ölüm ise , bir adımda sıçranan başlangıç Oğlum öbür tarafta olduğu için bana çok sevimli geliyor.
    Bir kaç kişi benimle evlenmek istedi. Şartlar itibarıyle evlenmemiçin hiç bir engel yok iken , farkettim ki , mutlu olmaya ayak diretiyorum. Kızlarımdan biri evli diğeri üniversitede okuyor. Yani yalnız yaşıyorum. İnsanlara , (arkadaş-dost-komşu) yarım saatten fazla tahammülüm yok. Son zamanlarda kendimde şunu farkettim. Yakınlık derecesi kim olursa olsun , yanlışını gördüğüm , yalan söylediğini hissettiğim , samimiyetsizliğini farkettiğim kişileri bozuyorum , zira bu karaktersizlikler o insanların anında gözümden düşmesine sebep oluyor. Buna hakkım olmadığını biliyorum. Ben de mükemmel değilim ama birden bire tiksiniyorum insanlardan. Evde kitaplarımla tek başıma çok mutluyum. Huzurluyum demek daha doğru zira mutluluk yüreğimi acıtıyor.
    Buraya yazma sebebim şu : Teklifini red ettiğim beyefendi , "Mutlu olmamak için kendini şartlandırmışsın. Kendine ve seni sevene haksızlık ediyorsun." dedi. Bir insanın evde kitaplarıyla meşgul olmakla huzurlu olması , insanlarla ancak kısa süreli birlikte olmaya tahammülü oluşu , zevk almasa da sonuçta her türlü sorumluluğunu yerine getiriyor olması patolojik bir durum mudur? Gerçekten tedavi edilmeye ihtiyacım var mı? Yani arkadaşları bozduğum zaman üzülüyorum sonra , belki bu yönümü değiştirebilirim ama , mutsuzlukta bulmuşsam mutluluğu , bu bir hastalık mıdır.?
    Okuyan ve yorum yapanlara şimdiden teşekkürler.
    hafif ya da orta derecede depresyon. bir antidepresanla kolayca çözülür.
    doktora gitmemekte ısrar edersen bu sıkıntı hiç bitmeyebilir.

Yorum

evlensen de evlenmesen de gerçek şu ki depresyondasın ama ağır değil.
      bir antidepresan ile kolayca çözülür.

Yorum

çevrenizdeki insanlar "hayat devam ediyor" cümlesini kurduklarında aslında pek de samimi olmadıklarını düşünüyorsunuz sanırım .Acınızın,yaranızın tarifini sadece siz biliyorsunuz ve bu yükün ağırlığını da sadece siz taşıyabiliyorsunuz .Sorun samimi olmamaları mı sizce ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zealist View Post
          çevrenizdeki insanlar "hayat devam ediyor" cümlesini kurduklarında aslında pek de samimi olmadıklarını düşünüyorsunuz sanırım .Acınızın,yaranızın tarifini sadece siz biliyorsunuz ve bu yükün ağırlığını da sadece siz taşıyabiliyorsunuz .Sorun samimi olmamaları mı sizce ?
          Sorun : "hayat devam ediyor" deyince onlar"oğlunu unut gitsin.Sen yaşamana bak." demiş gibi algılamam. Acısı giderse , ondan geriye elle tutulur ne kalır Kitabımı bu sitede yayımlayayım mı? Okur musunuz? Blog nasıl açılıyor?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ortega View Post
            evlensen de evlenmesen de gerçek şu ki depresyondasın ama ağır değil.
            bir antidepresan ile kolayca çözülür.
            depresyon = hüzün ise evet depresyondayım. Ama ben haklı bir hüzne sahibim diye düşünüyorum. Aslında hüznümü kaybetmek de istemiyorum sanırım.

Yorum

hocam daha önce söylemek istememiştim belki kitabı yayınevine filan vermek istersiniz diye ama ben kesinlikle okumak isterim. hatta blog formatında belki daha güzel olur, bölüm bölüm yayınlarsınız merakla beklerim yeni yayını...

blog açma konusunda teknik bir yardım isterseniz özelden yazışarak yardımcı olabilirim, başkalarını rahatsız etmemek için burda.

selamlar

Yorum

.................................................. ..............
                Last edited by macabre; 09-03-2015, 01:30 PM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cmacma View Post
                  hocam daha önce söylemek istememiştim belki kitabı yayınevine filan vermek istersiniz diye ama ben kesinlikle okumak isterim. hatta blog formatında belki daha güzel olur, bölüm bölüm yayınlarsınız merakla beklerim yeni yayını...

blog açma konusunda teknik bir yardım isterseniz özelden yazışarak yardımcı olabilirim, başkalarını rahatsız etmemek için burda.

selamlar
                  Sevindim. Özelden yazın tabii. Ancak bu gün doğa yürüyüşüne katıldım. 16,5 km yürüdüm. Çok yorgunum artık uyumak istiyorum. İnşallah yarın okurum mesajınızı ve paylaşırım kitabımı. Kitabım yayınlandı. Parasız dağıtıyorum. Hayırlı geceler olsun.

Yorum

İşleniyor...
                  X