Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kendimi geliştirmek ve başarılı bir insan olmak istiyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kendimi geliştirmek ve başarılı bir insan olmak istiyorum

Merhaba arkadaşlar, ben etrafımdaki insanarın çoğundan bıkmış durumdayım. Çevreye saygısız, insanlara saygısız, kendilerine saygısız. Bu insanların çoğu da vatana, millete komşusuna, çocuğuna, eşine, ekmek aldığı fırıncıya, kimseye faydası dokunmayan insanlar. Bu günü de yaşadık , yedik, içtik diye düşünüp geçinen insanlar. Gösteriş ile EGOlarını tatmin etmek için yaşayan insanlar. Etrafımdaki insanların neredeyse hepsi böyle olunca ben de bu durumdan etkileniyorum beni aşağı çekiyorlar, çok boş hissediyorum, yaşamak anlamsız, bi hevesim isteğim arzum yok, karnım doysun biraz da eğleneyim diye geçiniyorum. Keşke büyük insanlarla, başarılı insanlarla tanışıyor olsam, onlardaki çalışmayı, yaşama hevesini, yaptığı şeyden keyif almayı örnek alabilsem. Kendi kendime çabalıyorum fakat taktir edilmemek ve etrafımda iyi bir şeyler yapan, daha iyiyi amaçlayan insanların olmaması beni mahfediyor. Benim kendimi geliştirmeme destek olacak ve bana örnek olacak insanlarla arkadaşlık etmek istiyorum. Başarılı olmak istiyorum, daha iyi olmak istiyorum. 21 yaşımdayım ve 2 yıl öncesine kadar koyun gibi yaşıyordum, tanıştığım bir insan sayesinde gözlerim açıldı, ne kadar boş yaşadığımın ve etrafımdaki insanların kişiliklerinin farkına vardım. boşa geçmiş olan 20 yılı telafi etmek istiyorum, kişisel gelişim kitapları okuyorum, gördüğüm rastladığım yaşadığım şeylerin nedenini ve nasıl çalıştığını anlamaya çalışıyorum fakat yalnızım. Desteğe ve benimle aynı düşünceleri paylaşan arkadaşlara ihtiyacım var.

Tüm yorum ve düşüncelerinize açığım.
    Bilmiyorum, anlamıyorum..

faydalı olmaya kapasiteleri yetmiyor fakat kötülükte birbirleri ile yarışıyorlar
    çevre faktörü önemi büyük de isteyince değişmiyor

Yorum

bende gitgite salağa bağlamak istiyorum.

Yorum

gasilhanede calisip olulerle iletisime gecmek istiyorum

Yorum

Gerçeklerin yavan olduğu kanaatindeyim

Yorum

Arkadaşlar konu güncel, bu konu hakkında düşündükleriniz benim için önemli.

Yorum

olulerle konusmazsam yasamistan saymiycam kendimi

Yorum

bir daha gelir misin bilmiyorum ama çevreni değiştirme şansın yok mu? insanı çevresi biçimlendiriyor. gitgide onlara benzemeye başlıyorsun. gittiğin yerleri değiştirebilirsin. bir de 20 yılı boş geçmiş saymamamlısın o 20 yıl olmasa su an bu aşamada olmazdın. daha iyisini istiyorsun demek ki uyugun adımlar atmaya da niyetlisin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ggüneş View Post
                  bir daha gelir misin bilmiyorum ama çevreni değiştirme şansın yok mu? insanı çevresi biçimlendiriyor. gitgide onlara benzemeye başlıyorsun. gittiğin yerleri değiştirebilirsin. bir de 20 yılı boş geçmiş saymamamlısın o 20 yıl olmasa su an bu aşamada olmazdın. daha iyisini istiyorsun demek ki uyugun adımlar atmaya da niyetlisin.
                  çevremi değiştirmeye yavaş yavaş başlama niyetindeyim, okuldaki arkadaşlarımla daha fazla vakit geçirip spor, hobi klüplerine de katılmayı düşünüyorum. Etrafımda bana faydası olmayan insanlarla çok görüşmeyi düşünmüyorum. Her şey güzel olacak !

Yorum

İşleniyor...
                  X