Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.5sene duzenli psikiyatriye gittim olmadi doktor degistirdim olmadi?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• 1.5sene duzenli psikiyatriye gittim olmadi doktor degistirdim olmadi?

Herkese merhabalar oncelikle 20 yasindayim yaklasik 2 senedir bi hastalikla ugrasiyorum yasama istegi yok intihar etmek istiyorum hicbirseyden zevk almiyorum doktora gittim anksiyete tanisi koydu prozac yazdi bir sure kullandim ise yaramadi lustral 50mg yazdi ayni sekilde ise yaramadi 100mg te cikardi ise yaramadi surekli bi olme istedigi birsey yapmama istegi kucukken gecirdigim travmalar oldu hala olan olaylar var herneyse baska doktora gittim 4 ilac yazdi biri mide koruyucu digeri vortioksetin (isimde yanlislik olabilir) risperdal ve desyrel yazdi hala ayniyim hatta daha kotuyum son zamanlarda bi darp olayi yasandi tek tarafli ben karsilik bile vermedim o olay surekli aklimda bazen donup kaliyorum olay aklima gelince magdur taraftaydim birde magdur olmasam zoruma gitmezdi olay ssonrasi baaska doktora gittim yine risperidon turevi ilac yazdi soylemeyi unutmustum risperidon kullandigimi oda bir ise yaramadi anestezi teknisyeniyim yine cok kotu bir olay sonrasi kendimi kotu hissedip kendime midazolam yaptim bayilmisim o olayda herzamanki gittigim doktorun kulagina kadar gitti bana her zaman yazdigi concertayi bile yazmamaya basladi maddeyi kotuye kullanma tehlikesi var diye simdi ben ne yapayim ne edeyim suan hayatta olmamin tekk sebebi ailem onlar olmasa gitmistim simdiye bu doktorlar neden bir care bulamiyor neden sadece antipsikotik yazip gonderiyorlar ustune.birde.bu kendime ilac yapmam aleyhime. Oldu sanki madde bagimlisiymisim gibi davraniyor.bana dogru duzgun ilac yazmiyorlar benim.ne yapmam lazim ne oneriyorsunuz yasin 20 hicbise yasamamissin diyenler olabilir ama kimse kimseyi taniyamaz ne kiz meselesi ne ergenlik meselesi emmin olun buna aradaslar onerilerinize acigim
    Last edited by Mehmet011; 02-05-2018, 06:18 PM. Reason: #anksiyete #doktor #tedavi

Oncelikle gecmis olsun. İlaclardan tek tarafli medet ummak bir hata bastan bunu soyleyeyim. İlaclar ciddi manada yardimci oluyor bu bir gercek. Fakat tedaviye ne kadar istekliyiz, duzelmek icin ne kadar caba gosteriyoruz bu muhim. Yoksa ilac tek basina belli bir yere kadar ise yarar. Dogru teshis konulana kadar da ilac degisimi maalesef oluyor buna da sabir gstermek gerekiyor.. Travmalarini bilmiyoruz, illa ki zor seyler gecmis basindan bunu anlayabilyorum bu sebeple de hayata karsi isteksizsin ve intihar meyilin var. Yine de o kendi kafandan aldigin ilac olayini sakin bir daha tekrarlama, o kadar okumussun bir isin var riske girmezsin umarim bir daha... Son olarakta, maddi durumuna gore ozelden, veya devletten mutlaka terapi almani oneririm. Gecmis olsun...

Yorum

Vartioksetini (Brintellix) bırakmayın. Günde 2 gr. balık yağı tüketin.Spora gidin.Arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçirmeyi deneyin.Birde biraz sabredin.

Yorum

İşleniyor...
      X