Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Biri bana yardım etsin.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Biri bana yardım etsin.

Ben 16 yaşındayım.Anadolu lisesinde okuyorum.Sayısal bölümüyüm ama derslerim çok kötü.Babamla sürekli tartışıyoruz.Onu çok üzüyorum.Benim tek sorunum ders çalışamıyor olmam.8. sınıfa gelene kadar çok başarılı bir öğrenciydim.Ama 8 sınıfta yaptığım okul değişikliğiyle hayatım bir anda karmaşık bi hal aldı.Ne sbs sınavım umrumdaydı ne de geleceğim.Ve 8. sınıfta çalışmadığım için çok düşük puan aldım.İlk sene çalıştığım için ortalamam yüksekti.Babam benim bu sene derslerimi düzeltmezsem eşit ağırlıka geçmemi söylüyor.Ama eşit ağırlıkta hiç bir meslek yok.2. sınavlarımızı olduk ve hepsi berbat.Ayrıca basketbol oynuyorum ve sakatlandığım için 1 ay ara verdim.Yani sizin anlıyacağınız hayatımın en sıçık dönemini yaşıyorum.Lütfen biri bana bu durumdan nasıl kurtulup eskisi gibi başarılı olacağımı anlatsın.Çok kötü durumdayım.

Psikolojiyle hukuk bölümleri eşit ağırlığın en zor bölümleri.Ben sayısalı yapabilirim.Ama yapmıyorum.Ne zaman hadi biraz çalışayım desem sanki biri zorla çalıştırmıyor.İçimdeki isteği nasıl bu kadar kararttığımı anlayamıyorum.Bana sadece nasıl çalışabileceğimi anlatarak yardımcı olabilirsiniz.Onun haricinde söylenen her şey bana krişe geliyo.

Yorum

Tamam öyleyse.İçinizden biri beni oğlu yerine koysun ve ben sizin karşınıza geçip aynen şunları desem bana ne derdiniz?
      Baba ben bu bölümde yapamıcam ama beni bu bölüm haricinde meslek sahibi yapaçak başka bi bölüm yok.Ben basketbolu okuldan daha çok seviyorum.Kendimi shadayken ookul sıralarından çok daha mutlu hissediyorum.Ben sadece liseyi bitirmek daha sonra basketbolcu olmak için elimden geleni yapmak istiyorum.Bunu için senden anlayış bekliyorum.Ben senin gibi başarılı olamadım.Belki de bunun tek sebebi hayatım boyunca istediğim her şeyin elimin altında olmasıydı.Belki ben de yapardım ama aramızdaki en büyük fark buydu.Sayısalda yapabileceğimi sen de ben de biliyorum ama yapmak istemiyorum içimden gelmiyor.Üzgünüm!Senin hayallerini daha çok yıpratmak istemiyorum.

Yorum

Ben babama daha önce derslerimi düzelteceğim için de söz vermiştim ama yapamadım.Bu yüzden buna da inanmayacaktır.Herkesin babası 2 olsun yeter diye düşünür.Ama benim babam en aşağı 3 ister.Sayısala geçmemin tek sebebi 9. sınıfta sayısal ort. mın 3 olması ve babamın olmamı istediği şeyleri yapmamdı.zaten sayısaldan başka çaremde yoktu.Zaten 9 da bu ort. kızmıştıHaksızda sayılmaz sen 7 sene takdir getir.9 da teşekkür bile alama.Off çare yok.Yine son sınavlara kaldık.Geçen sen 6 tane 1 vardı son sınavlarda hepsini 3 e çıkardım bu sene 5 tane var son sınavlar haftaya başlıyor.Bi şekilde çevirmem lazım.

Yorum

İşleniyor...
        X