Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bundan kurtuluş yok mu ya.--yalnız ve kaybetmiş adam.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bundan kurtuluş yok mu ya.--yalnız ve kaybetmiş adam.

arkadaşlar durumum hakkaten çok sıkıntılı . ben de hem sosyal fobi hemde tedirgin narsist psikolojik rahatsızlığı var. neler yapmadım ne badireler atlatmadım. hala aynı yerdeyim. buarada 25 yaşındayım. kendimi düzeltebilecek kısmı artık geçtiğime iyice ikna oldum. önceden ne hayallerim vardı. mesela özellikle 14-15 yaşlarında bu yaşa geldiğimde bu hastalıktan tamamen kurtulucağımı, on numara bi işimin olcağını bu işime devam ederken yüksek lisansa devam edeceğimi, aileim gururlandıracağımı ,, vs vs. varya şimdi bak evde işsiz güçsüz yavşak yavşak oturuyom. eelimde hiç bişeyim yok. sadece üniversite mezunu oldum o kadar. ne iş ne güç, ,, girdiğim sınavları tek tek kaybettim. bunların hepsi kendime güvenmemek ten oldu. etrafta arkadaşlarımın düğünü var ama ben bu utangıçlıktan dolayı hiç birine iştirak edemiyorum. tam bir pisliğim. bu dünyaya fazlalığım. bi de acaip derecede çirkinim. geçen gün hala aşık olduğum ilkokul arkadaşımın resmini gördüm internette , ulan bi baktı şöle bide kendi resmim vardı bilgisayarda bi de kendi resmime baktım , ulan dedim bu kız da insan ben de insanım , ama dedim sana yazıklar olsun bu tiple toplum içine çıkıyosun aileni rezil ediyosun. bunların hepsinin suçlusunu kendim olarak görüyorum. Allah benim belamı versin....

hepimiz kendimizi zaman zaman "loser" gibi hissederiz.
    o kadar eziklemeyelim kendimizi.insanız sonuçta
    geçer bunlar...

Yorum

Sosyo fobi hariç diğer sorunlarının hepsini bende yaşıyorum.Tipsizlik kötü şey kurtuluşu yok ama ya böyle yaşarsın yada ölürsün değiştirmen imkansız
      Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü.

Yorum

Hayır, böyle düşünmemeli ve kendine haksızlık etmemelisin... Kendini bu kadar küçük görmemelisin... Senden daha yalnız ve senden daha (senin tabirinle) çirkin o kadar çok insan var ki dünyada... Ama sen onları bir türlü görmek istemiyorsun... Gözün hep senden daha iyi durumda olan insanların üzerinde... Şöyle bir düşün: sen, şimdi olduğundan daha kötü bir durumda olabilirdin... Ne bileyim; daha (yine senin tabirinle) çirkin, eli ayağı tutmayan, gözleri görmeyen, duyma kabiliyeti olmayan, belki ağır hastalıklarla uğraşan, belki ağır emonomik çıkmazlarda olan vs.vs. Yani, murat, sahip olduğun şeyleri düşünüp şükretmelisin... Dünyada her şey "tip" değildir... Takılıp kalma oraya... Bazı insanların "tip" leri yerinde olduğu için bazı avantajlara sahipmiş gibi gelebilir sana... Bunları gözünde büyütme... Senin de kendine göre ve kendi çapında artıların mutlaka vardır... Onları öne çıkarmalı ve o yönlerini kullanmaya bakmalısın... Oturup, kendi kendini yemeyi bırak... Vesveselere takılıp da kendini üzüp-yıpratıp durma... Bunun hiçbir şeye faydası olmaz... Tam tersine bu bakış açısı ve böyle düşünme işleri daha da olumsuz kılar... Kendine güven... Dedim ya, senin de kendine göre artıların ve değerli olan yönlerin mutlaka var... Bir ana evvel bu yönlerini ortaya çıkar ve hemen harekete geç... Önünde yaşaman gereken kocaman bir hayatın var... Sen, "değersiz" ve işe yaramaz birisi değilsin... Bunu hiçbir zaman unutma! Kulağına gelen bunun aksi yöndeki sözlerin de hiçbirine kulak asma... Es geç... Sen işine ve önüne bak!
        Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

pozitifin görüşlerine ben katılıyorum muratasilkan... tip herşey değildir...
          hayat, sen planlar yaparken başına gelenlerdir...

Yorum

gözlük tak sakal bırak şapka tak yuzunde bi burnun gorunsun....tipin gorunmez boylece tipsiz olmazsın..

Yorum

tipsiz insan olmaz.mutlaka her insanın bir tipi vardır.aksi halde görünmez adam olurdu. : )

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ada View Post
                tipsiz insan olmaz.mutlaka her insanın bir tipi vardır.aksi halde görünmez adam olurdu. : )
                cabuk bu mesajı sil yoksa kalp sorunu olan insanlar da bu foruma giriyorlar gulmekten ölürler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kitap View Post
                  cabuk bu mesajı sil yoksa kalp sorunu olan insanlar da bu foruma giriyorlar gulmekten ölürler.
                  iltifat ediyorsunuz, teveccühünüz efendim.
                  hep zatıaliniz mi gülmekten öldüreceksiniz.
                  benimde olsun arkamda birkaç tane leşim...:21:

Yorum

İşleniyor...
                  X