Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Anaerkil baskıcı ailede büyüyorum nasıl kurtulurum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Anaerkil baskıcı ailede büyüyorum nasıl kurtulurum

Millet başlıktan da anlaşılacağı gibi anaerkil baskıcı bir ailede büyüyorum baba yok evde. ve anneye ben sahip çıkıyorum ama kendisi aşırı bir baskıcı kişilik ve ben bu durumdan çok sıkıldım. 18 yaşıma geldim ama hala bana şunu yapıcaksın bunu yapıcaksın gibi emirler verip beni kısıtlamaya sindirmeye çalışıyo. en azından ben böyle hissediyorum. nasıl kurtulurum ben bu baskıdan. üniversiteyi kazanıp başka şehirde okumalıyım ama o gerçekleşene kadar kafayı yerim sanırım en kısa sürede bir çözüm bulmalıyım

Baba yoksa annenin aşırı koruyucu tutumu normal sayılabilir ama öyle değil mi?
    Hataları en aza indirmeye calışmayı daha fazla baskıyla sağlayabileceğini düşünüyor.Ne yapsın kadıncağız üzüldüm be..
    Sussak ölüm, konuşsak intihar...

Yorum

içinde bulunduğun durumu kabullenmelisin şu an yapabileceğin bu... birde anneyi yumuşatmak için canım cicim olmalısın arada ki iletişimi sağlarsan duygusal bağı geliştirirsin o zaman farklılaşabilir, senin görüşlerinede saygı gösterir... onun söylediklerini onayla yaptıklarını onayla onu önemsediğini dikkate aldığını göstermelisin, arada bir elini öp kucakla onu sevdiğini söyle , bunlar sana saçma gelebilir ama etkili sonucu böyle alabilirsin yada o zaman anneni değiştiremiyorsan sen değişeceksin...
      annen aşırı odaklı birisi büyük ihtimal okb. çünkü baba olmayınca tek başına yüklendiği sorumluluklar onu bu hale getirmiş olabilr..

KuzuZade
      Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
      BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
      Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

bende de tam tersi vardı , anne yoktu babam çok baskıcıdır. ki bi kız çocuğu için babanın baskıcı olması çok berbat bişey.. eminim benim kadar kısıtlanmıyosundur
        üniversite sınavına odaklan.. diğer problemleri görmezden gelmen lazım çünkü anneni değiştiremezsin üzgünüm.. ünv kazandıktan sonra rahatça yapabileceklerini düşün ve ders çalış..
        Herkes kaybettiklerini geri almak için savaşıyor,bense başka bir şey bilmediğim için...

Yorum

İşleniyor...
        X