Duyuru

Collapse
No announcement yet.

aile baskısı

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• aile baskısı

merhaba arkadaşlar.hemen konuya gireyim
    aile baskısı çeken varmı aranızda.yada bu baskıyı yaşayıp sonra kurtulan.
    kurtulanlar nasıl kurtuldu bu baskıyı yaşayanlar nasıl başa çıkıyor.
    son zamanlarda çok baskı var erkek çocuğu olmama rağmen bunalmaya başladım

bende baskı olmadı ama yıne hayatımda onemlı şeylerı etkıledıler ama yınede aılemı sevıyrum şuan hayatım rayında dıyebılırım
    Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
    sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

acıkcası kendi kararlarımı verebilecek seviyeye geldiğimde ailemden uzaklaştıgımda iş güç sahibi oldugumda üzerimdeki baskı oldukça azalmıştı.ama onları asla haksız görmedim hatta bazen iykide su sebepten baskı kurmuşlar dediğim olmuştur
      ...............

Yorum

Orjinal yazı sahibi: lothario View Post
        ben 8 yaşında babamı kaybettim .ben ve kardeşlerimi annem buyuttu.bir disiplin ve sürekli kontrol mekanızması içinde buyudk.17 18 yaşıma geldiğimi kafamda bazı şeyler netleştiğinden annemin yerine kendi kendime baskı uygulamaya başladım.dışardan kim ne derse desin aldırmıyor doğru bildiğimi yine uyguluyırdum.şuan 23 yaşındayım annem hala benim bildiğim zaten yapmayacağım şeyler hakkında sürekli kontrol etmeye çalışıyor.ben yine bildiğimi okuyorum.şimdi pes etti karışmıyıor artık pek.aile baskısından kurtulmak zordur .ancak aileden ayrılırsan kurtulursun.önemli olan kendini ıspatlamak ve bu tur baskılara aldırmayacağını karşı tarafı inandırmak.
        Aşk başlamadan güzel,
        Kalplerde heyecan
        Bakışlarda korku olduğu zaman güzel...
        Birbirimize sezdirmemek için çırpınış,
        Başkaları görmesin diye çabalayış,
        Gözlerim gözlerinin mavisine değdiği zaman...
        Aşk başlamadan güzel....

Yorum

dostum aile baskısı uydurma bir deyimdir asıl varolan koruma iç güdüsüdür maruzkalan ise baskı olarak değerlendirir, onlar seni doğal olarak korumak ister, sen kendi kendine yeten bi birey olduğunu düşünebilirsin belki ama bu yaptıkları onların seni yetiştirme yöntemlerinden biridir ve iç güdüseldir sana okuma istediğin işi yapma demedikleri sürece onların sözünden çıkmamak bizlerin tam yetişmiş birey olabilmesi için önemlidir, onlar ne kadar okumamış olurlarsa olsunlar, onlar anne-babalık işini senin yaşın kadar bi süredir yapıyorlar. Baskı dediğin şey olmasaydı eğer; o zamanda annemin babamın sözünü dinliyeydim keşke diyecek halde bulabilirsin kendini, bu istisnasız anne-babasının sözünden çıkan her evladın düşündüğü yada söylediği bi şeydir.
          İdrak-i meali bu küçük akla gerekmez, zira bu terazi bu kadar sıkleti çekmez!:68:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: lothario View Post
            Ne aile baskısı..burnumun dikine yaşadım .Ve çok pis tosladım...Şimdi kıvranıoruz.Biraz söz dinleseydim...

Yorum

İşleniyor...
            X