Duyuru

Collapse
No announcement yet.

hayatımda yolunda giden hiç bişey yok yerimde sayıyorum :)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• hayatımda yolunda giden hiç bişey yok yerimde sayıyorum :)

sosyal fobim var
    anksyte var
    panik atak sonradan eklendi
    yaklaışık 13 senedeir o sınav senin bu sınav ama helan meslek yok
    çalış çabala boş
    yaşıtların ççocukları ilkokulu bitirmek üzere ben halen bekar bayan halimle
    yaş yolun yarısına geldi
    topla çıkar ben aynı yerde değişen hiç bişey yok ama hep çaba var kaplumbağa hızında emekliyorum
    Last edited by şkrkiz; 06-12-2014, 01:19 AM.

Tek farklı olduğumuz nokta sanırım cinsiyet ve bi iki senelik yaş oynaması..

O kadar ii anlıorum ki şu dediklerini hayal edemezsin...ben de aynen senin gibi sınav manyağı oldum ama bitmek istemio sanki bu maraton..alese girdim yüksek lisans için ve yine yetmicek puan çünkü anksiyete yüzünden o gün uyumadan gittim sınava..geçen seneden bile kötü geldi..

Ve noldu...ilkbahara kaldı gene..hani şu herkesin kucaklayarak karşıladığı,kuşların cıvıl cıvıl öttüğü o allahın belası ilkbahar!!..

O zamana kadar yine yalnız başına yaşa..sorunlar öte yandan "biz varız merak etme" desin dursunlar..birileri gelip "yap artık bişiler bak kaç yaşına geldin" desin dursun (bilmeden etmeden)...

Umutlar ve hayaller sanırım bizi hala bi şekilde ayakta tutan...sonunda meyvelerini vereceğinden emin olsam,gıkımı çıkarmıcam ama bunu başarmak kolay iş deil...

Özellikle sosyal fobi varken,bişiler olsa etse bile durumu idare edebilir miyim korkusu var...belki de boş boş oturacak hala zaman varken,önce bunu bi yıkmak için savaşmalı...
    Victims...aren't we all..?

Yorum

benimde hayatım berbat.keşke ameliyat masasında ölseydim

Yorum

halen çabalıyosak bu bizim gücümüzü güçlü olduğumuzu gösteriyo aslında iyi yönden bakarsak olumlu olan bu kısım
        sosyal fobi yi pek takmıyorum ileri derecede değil işler yoluna girdiği an pskolojik problemlerde azalacak haliyle

Yorum

Orjinal yazı sahibi: indigo View Post
          benimde hayatım berbat.keşke ameliyat masasında ölseydim
          öyle demeyin umutlu bakmak lazım hyata umut biterse inannç bitmiştir

Yorum

kısa bir uykuya dalsak. uyandığımızda geçmişi hatırlamasak sorunlarımızı özellikle de. başka türlü düşünen, olaylara hayata çok daha farklı gözlerle bakan insanlar olsak. ama dünya da değişmiş olsa. savaşlar bitmiş, adaletsizlikler son bulmuş, eşitlik ve özgürlük hakim olmuş olsa. yeteneklerimize uygun işlerde çalışıyor olsak. kurduğumuz düzeni bir atak gelip yıkmasa.

Yorum

ne güzel olurdu aynen

Yorum

Sen beni anlamadın...

Sorun da orada zaten..işlerin yoluna girmesi ve rahatsızlıklar arasındaki bu paradox...

Ben de önceleri "kavşağı dönünce ışığı görürüm" şeklinde düşünüodum fakat o zamanın gelmesini beklersen gelmez işte...

İşlerin yoluna girmesi için,öncelikle o sorunların nötralize edilmesi,en azından idare edilebilir bi seviyeye çekilmesi icap edior..

Bi an evvel teoriden pratiğe geçmeli..yoksa bu konuşmalar/düşünmeler hiçbi zaman bitmez...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Seçkin View Post
                  Sen beni anlamadın...

Sorun da orada zaten..işlerin yoluna girmesi ve rahatsızlıklar arasındaki bu paradox...

Ben de önceleri "kavşağı dönünce ışığı görürüm" şeklinde düşünüodum fakat o zamanın gelmesini beklersen gelmez işte...

İşlerin yoluna girmesi için,öncelikle o sorunların nötralize edilmesi,en azından idare edilebilir bi seviyeye çekilmesi icap edior..

Bi an evvel teoriden pratiğe geçmeli..yoksa bu konuşmalar/düşünmeler hiçbi zaman bitmez...
                  pskolojik problemleri kastediyosun dimi? diğerleri artık bizden çıkmış bi olay elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz

Yorum

Evet,onları kastediorum..

Yorum

o noktadada özellikle sosyal fobi anlamında çokça üsütüne gittim liseden sonra
                      mesafede katettim şükürler olsun ama tamamen bitmiş değil bedensel tepkiler halen var
                      olaylara ve durumlara takıntı fazla hayatımda yer işgal etmesede ara ara rahatsız eden bi problem
                      panikanksyte kaç aydır yok şükürler olsun kullandığım ilacın etkisi varmı bunda bilmiyorum
                      ama halen korkularım var bazen merdiven inerken bile korkuyorum
                      derste okada riyi olmama rağmen (ücretli çalışıyorum)öğretmen olarak hitabet noktasında öğrencilerle diyalog noktasında süper omama rağmen b

karşıdan karşıya geçme korkusu merdivenlerden inerken korku üst geçtten geçerken yükseklik korkusu vs bunları atlatamadım malesef tezat durumlar var yani ama çözüm noktasında bana düşeni bilmiyorum ne yapmam gerektiğini bilsem onu yapacam üstüne gitmekse zaten gidiyorum ama olmuyo

Yorum

Kız kardeşim de senin gibi ücretli öğr.lik yapıor..ve anlattıklarının bazılarını O'ndan da gün içinde duyuyorum..

Yalnız ben senin "sosyal fobi" şeklinde tanımladığın sıkıntıların içinde gerçek bi sosyal fobi öğesi göremedim (belki de anlatmadığın şeylerin arasındadır bilemem)..

Seninkiler daha çok obsesif kompulsif bozukluklar kapsamında kalıo gibi geldi bana..

Bu arada şu "evde kalma" konusu ile aklıma yazacak çok şey gelio fakat cinsiyet ayrılığı işin boyutunu cidden değiştirio be...

Bi çok insanın,evlilik aracılığı ile belli başlı sorunlardan kurtulabilineceğini düşünmesi bana absürd gelior..biri dio "sivilcelerin evlenince geçer" merak etme..

Ulan insanın tek derdi sivilcesi olsa keşke..

Yorum

Kız kardeşim de senin gibi ücretli öğr.lik yapıor..ve anlattıklarının bazılarını O'ndan da gün içinde duyuyorum..

Yalnız ben senin "sosyal fobi" şeklinde tanımladığın sıkıntıların içinde gerçek bi sosyal fobi öğesi göremedim (belki de anlatmadığın şeylerin arasındadır bilemem)..

Seninkiler daha çok obsesif kompulsif bozukluklar kapsamında kalıo gibi geldi bana..

Bu arada şu "evde kalma" konusu ile aklıma yazacak çok şey gelio fakat cinsiyet ayrılığı işin boyutunu cidden değiştirio be...

Bi çok insanın,evlilik aracılığı ile belli başlı sorunlardan kurtulabilineceğini düşünmesi bana absürd gelior..biri dio "sivilcelerin evlenince geçer" merak etme..

bu yazıya imzamı atıyorum
                          ego sum qui sum ...

Yorum

haklı olabilirsin genel olrak anksyte var deyip yolluo doktorlar sosyal fobi teşhisi konmadı tamamen belkide az bi miktarda ar bilemiyorum ama takıntım olduğu kesin ve kaygı düzeyim yüksek

Yorum

İşleniyor...
                            X