Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ansiyete bozukluğu yaşıyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Ansiyete bozukluğu yaşıyorum

Bu durumda olan birileriyle tanışmak istiyorum .. kendimi gerçekten çok yalnız hissediyorum... sadece ben miyim bu durumda olan diye düşünmeye başladım.. Gelecek endişelerim var sürekli .. bitirme projemi yaparken bu düşüncelere takıldım ve hala etkisini artırarak devam ediyor.. bazı zamanlar oluyorki geriliyorum ve gerçekten hayatıma son vermeyi düşünüyorum.. bunu düşününce içim ferahlıyor biraz da olsa çünkü hala bir çıkış yolu olduğunu biliyorum... 2 hafta uyuyamadığım zaman oldu.. evin içinde bir o köşede bir bu köşede sürekli dolaşıyordum.. Elektronik mühendisiyim ve işimde gerçekten çok azimli ve disiplinli biriyim ama engel olamıyorum bu yaşadığım şeye... önce ağır bir depresyon süreci geçirdim ardından da depresyon yerini bu rahatsızlığa bıraktı... Bu durumun kariyerimi zedelemesine izin vermek istemiyorum .. en iyi psikiyatristlere gittim bu yolda çok masrafım oldu.. içimdekileri anlatabileceğim birine ihtiyacım var ..kimseye açamıyorum kendimi çünkü biliyorum insanlar ön yargılı ve bana bakış açıları değişecek ister istemez.. aradığım bir sır arkadaşı benimle benzer bir durumdan şikayetçi... Lütfen mail atarak bana ulaşın

Size tek önerim hastalık olarak görmeden süründürsede ( öldürmez zaten )yaşamana devam et ... Emin ol zaman işi hallediyor.
    Korku rahatsızlığı ne kadar korkarsan O kadar üzerine gelir...
    Çok geçmiş olsun.
    Last edited by Doğan; 10-09-2012, 03:03 PM.

Yorum

bu zor bir durum ama bununla yaşamayı öğreniyorum yavaş yavaş ve her zaman olumlu düşünmeye çalışıyorum ..teşekkürler

Yorum

bende de bu tip sorunlar yaşıyorum bence bu hastalığı hayatımızın bir parçası olarak kabul etmek lazım....

Yorum

Ben ilaç kullanarak kurtuluyorum bu pislikten. Siz neden kullanmıyorsunuz? anksiyete için çok iyi ilaçlar var..

Yorum

başka bir yolu yok... geçmiyorsa onunla yaşamayı öğrenmek gerek.. ama ızdırap oluyor hayat insana.. geldim buraya işte belki benim gibi hisseden yaşayan insanlar vardır diye.. çünkü yaşamamış insan hiçbir şeyden anlamıyor... biraz zaman biraz ilaç her şey yavaş yavaş aydınlanacak.. aydınlanıyor.... sokaklarda beynim tamamen dolu boş boş dolaşmaktan gına geldi artık...

Yorum

Bence anksiyetede antideprasanlar işe yarıyor ama , aması var işde : )
              Bende olan ataklarda xanax ın bile iyi gelmediği durumlar oldu.
              Anksiyete sebeplerini kafanda önemsizleştirmedikten sonra veya mümkünse stres sebeplerinden uzaklaşmadıktan sonra tedavi nasıl sonuç verecekki ?
              Dediğim Zaman da , insana bazen sebepsiz yere gelen anksiyete halini hallediyor. Normalleşme başlıyor zaten.
              Son nefesimize kadar , hayat mücahadele ile geçecek. Stres siz bir yaşam çok zor. Kendi adıma ilaçlara bağlı kalmak istemem. Kesin budur dedikleri ilaç olsa hadi tamam diyelimde : ) . İlk anksiyete başlagıcında yoğun olduğu zamanlarda boşu boşuna acı çekmeye gerek yok ilaç gerekli ama sonrasında kişinin kendiside bitiyor iş.

Yorum

Cümleler bittiğinde hep .. nokta kullanılmaz.

Alışkanlık haline getirme.

Sorunlarını tek tek yazmışsın. Demek ki sorunlarını biliyorsun, bu yönden bir sorunun yok. Şimdi de çözümlerinide yaz herkes okusun.

Senin için ;

Yorum

çözüm yolları konusunda biraz başarısızım açıkçası, sorunumu evet biliyorum ama çözmek biraz zor .. ama inanıyorum ki zaman ve bununla yaşamayı öğrenmek en iyisi... çünkü yüzme bilmiyorsan çırpındıkça batarsın

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Yüksek Ses View Post
                    çözüm yolları konusunda biraz başarısızım açıkçası, sorunumu evet biliyorum ama çözmek biraz zor .. ama inanıyorum ki zaman ve bununla yaşamayı öğrenmek en iyisi... çünkü yüzme bilmiyorsan çırpındıkça batarsın
                    http://www.psikoloji.gen.tr/showthre...altt%FDm-Diyen
                    Eski tertip arkadaşlar , teskere alıp gitmişler : ))uygun olduğunda oku. Faydalı olur.

Başarısızlık diye birşey yok. İlk olarak morali dibe indiriyor anksiyete. Buna izin verme yeter.
                    Aklına gelen otomatikleşen olumsuz düşünceleri zaman canına okuyor. Size kalan iş hatalı düşüncelerini değiştirmek yerine olumlu düşünceler koymak. Resmen beyni tekrar terbiye etmek...
                    Kabul ederek savaşmayarak barışık yaşadığın zaman anksiyete ile işler yoluna giriyor. Savaştığımız konu bizim eskiden yaptığımız sürekli hayata kötü açıdan bakmamız , sürekli olumsuz düşüncelerimiz.
                    Herkesde anksiyete var . Bu anksiyeyesi normal olan insanlar bizden güçlü insanlar değiller. Bizlerin YAB yakalanma sebebimiz ya kendimizin hatası ( çok kasmak , herşeyi dert edinmek vb . ) veya elimizde olmayan çevresel etkenler. Mükemmeliyetçi bir kişiliğin de varsa " Anksiyete bozukluğu " nasıl iyileşirim hayatının her yönü incelemek lazım. Nerde hata yapıyorum bulduktan kendi kendine tedaviden sonra sonra ne YAP kalır ne majör depresyon.
                    Hayat korkacak , üzülecek , herşeye takacak kadar uzun değil. Şükür ki kısa : )))

Yorum

ne gibi kaygıların var gelecekle alakalı

Yorum

ben bözellikle bu anksiyete bozuklugu hastalığında "kişinin kendisinde bitiyo iş" cümlesinden nefret ediyorum.he oldu ben boşuna zevk olsun diye mi çekiyorum anksiyetenin onca rezilliğini. kaldı ki en fazla mücadele verilen ve tedawiyi reddetme lüksünün olmadığı bi hastalık bu. bi kere bu norolojik bi hastalık sadece psiokolojik degıl. beyin salgılarından serotoninin fazla salgılanmasının yarattığı bı hastalık. ee şimdi ne diceksiniz . iş bende mi bitiyo. sıvı dengesini kuramayan beynimde mi.?

Yorum

selam bendede var bu olay surekli hasta oldugumu dusunuyorum televisyonda bir hastalik gorsem kendimde ariyorum taaki bende olmadigini kendime anlatasiya kadar gecmiyor herkeze merhaba

Yorum

bendeeee okbliyim her okblide genelde anksiyete yasıo malesefff bıktım acıkcasııı hosgeldin aynı zamanda sana

Yorum

Benim anksiyetem seninkini döver
                              İmzam buraya sığmayacak kadar uzun...

Yorum

İşleniyor...
                              X