Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ne Yapmalıyım?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Ne Yapmalıyım?

Hukuk Fakültesini bu sene bitirdim şu an stajıma başladım ve 1.ay bitmek üzere üniversiteyi izmir'de okudum stajıma Şanlıurfada yani memleketimde başladım çok pişmanım geldiğim için . Alışamadım alışamıyorum şehir bana göre değil yaşam olarak düşünce olarak ama ailem yanlarında olmamı istiyor. Ben hayallerimin hayatımın peşinden koşmak istiyorum ama ailemi de karşıma almak istemiyorum . Ne yapabilirim ne yapmalıyım fikir verin lütfen.

Hayalin ne?
    İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
    Malcolm X

Yorum

İzmir'de yaşayıp kendimi her konuda iyice geliştirebileceğim iyi bir avukat olmak . Sadece para kazanmak değil

Yorum

Alanın ne?Neden yurt dışı düşünmüyorsun?
        Türkiye de hukuk kalmadı, hukukun gücü değil, gücün hukuku var. Eskiden de sorunluydu ama kısmen.Şimdi yara daha da açıldı.
        Tabi tarafsız avukatlara, hakimlere, savcılara saygım sonsuz ama durum bu.
        İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
        Malcolm X

Yorum

maddi imkansızlıklar nedeniyle düşünmüyorum . Sence hayallerimin ve yaşamak istediğim hayatın peşinden gitmek aileme sırtımı dönmek mi olur ?

Yorum

Bana göre sırtını dönmek olmaz.Sonuçta sen emek harcamışsın,bu bölümü çok istemişsin.Ne sorun olursa olsun bu hayalin peşinden gittiğin için bu yanlış değil.

Yorum

İzmirde yaşayan, Urfada geri yaşayabilir mi? Sorun sende değil. Çok farklı kültürler. Urfa artık seni boğar ve o şehirden kaçarsın, duramazsın. Hiç merak dahi etmediğim topraklar.

Yorum

peki sizce ne yapmalıyım nasıl bi konuşma olmalı ?

Yorum

ne düşünüyorsan ne hissediyorsan ailene anlat ve izmire geç .
                  ego sum qui sum ...

Yorum

Kendini kasmadan düşüncelerini ailene anlatacaksın.

Yorum

İzmir'den sonra Urfa çekilmez gerçekten o yüzden haklısın hayatının en güzel gençlik yıllarını Urfa gibi bir yerde harap etmemelisin

Yorum

İşleniyor...
                      X