Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Cymbalta nası bi ilac

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Cymbalta nası bi ilac

bu ilacı kullananların yorumlarını beklıorum ilac ismi cymbalta tskler

Prospektüsünden anladığım kadarıyla SRNI yani selektif serotonin-norepinefrin geri alım inhibitörü grubuna bağlı bir ilaç. Efexor'a benzer bir etki mekanizması olsa gerek. (Tabi bu Efexor gibi bir ilaç anlamına gelmemeli kesinlikle.) Majör depresif bozukluk ile genel anksiyete bozukluğunda endike imiş. İdrar kaçırma için ABD'de testleri geçememiş ancak gerelki onayı Avrupa'da alabilmiş. Bir diğer endikasyonu ise diyabet kaynaklı ağrılar.

Çok muhtemelen depresyon ve eşlik eden kaygı bozukluğu için reçetelenmiş olmalı ve nasıl bir ilaç olduğunu, işe yarayıp yaramadığını ancak kullandıktan sonra görebileceksiniz...

Yorum

8-9 aydır cymbalta kullanıyorum.son iki aya kadar güzel devam etmişti...artık yan etkilerine dayanamadığım için bırakmaya çalışıyorum..
      cymbalta bağımlılık yapan zor bi ilaç.(bu konuda bi kaç yabancı makale de okudum.)yoksunluk belirtileri dayanılmaz olabiliyor..
      aynı saatte almadığımda bile ağlama krizlerine, baş ağrılarına sebep oluyor...2 gün almadığımda ise baş dönmesi ve kulak çınlaması....
      daha önce de ilaç bırakmıştım ama böylesini ilk kez yaşıyorum..
      kendisinden nefret ediyorum..
      .aslında iyi biriyim

Yorum

İşleniyor...
      X