Duyuru

Collapse
No announcement yet.

seroquel ve paxil hakkında yardım edebilirmisiniz?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• seroquel ve paxil hakkında yardım edebilirmisiniz?

arkadaşlar merhaba....

2gün önce psikiyatriye gittim...çok zor günler geçiriyorum son 1,5 yıldır...

doktorum paxil ve seroquel verdi.....

sitede yazılanlara göz attım ama kendimde taze bir başlık açmak istedim....

bu ilaçlardan kullanan var mı aranızda?

ve şunu sormak istiyorum...seroqueli gece içiyorum uyku veriyor...dün gece içtim ve yaklaşık 1,5 saat sonra uykum geldi feci şekilde yatmak için kalktım ama tansiyonum düştü...ölçtüğümüzde 8 e 5 çıktı resmen bayılıyordum....bunu seroquelmi yaptı acaba? :roll:

birde kalp atışlarımda tuhaflık hissediyorum...kalbim tekliyor gibi geliyor...çarpıntıda oluyor.....

kısacası paxil ve seroquel hakkında bildiklerinizi merak ediyorum....
    büyük sıçrayış için birkaç adım geri gitmek gerekr

Paxil 40 mg ve seroquel 25 mg olarak bır aya yakın kullandım.Dediğin o kalp teklemesini bende yaşadım ve ellerimde aşırı bir titreme yapmıştı onun dışında çok derin biir uyku veriyordu gece gözümü kırpmadan küt uyuyordum(en çok özlediğim şeydi herhalde)ek olarak deli gibi ayaklarımı sallayıp duruyordum.Ve ellerim o kadar titriyordu ki sınır olup doktora gittiim ellerimdeki aşırı tıtreme beni huzursuz ediyor dedim.Arkadaşların bile dikkatini çekmiştim doktorum seroquelı kesınce tıtreme anında durdu.norodol damla verdı sabahları 4 er damla ek olarakta paxil 40 mg....sonra gel zman gıt zzaman norodolda kesıldı bende paxılı 40 mg kullanmak ıstemedım agır geldı onuda yarıma dusurdum aslında benım mazım acayıp sacma kararlı bır tedavı olamaadım ama suan cıpralexle devam edıyoruz bakalım bu yolları asmakta cok yıprandım ama şimdi ıyıyım sukur elımden geldıgınce verılen tedavıyı aksatmamaya calısıyorum ama daha dogru durust bır doktora denk gelmedım umarım bulucam....geçmiş olsun o teklemeler o kadar sıkıntı vermıyor druma danıstıgımda bana bı kalp dr na gorunmen gereklı o ılac oyle bıey yapmaz dedı ama sende de yapmıs baksana :?: bence sende seruquelın yan etkılerınden sıkılırasan gecmezse bır ay yada 2 ay sonra ılacını degıstırebılırsın.geçmiş olsun...
    GELSİN HAYAT BİLDİĞİ GİBİ

Yorum

seroquel ve paxil hakkında yardım edebilirmisiniz?

Merhaba Beyazkelebek,

Yüksek tansiyonum olduğunu bilmesine rağmen, son gittiğim doktor Paxilin muadili olan Paxera yazmıştı. Tarifnamesindeki bir sürü Kardiyovasküler yan tesirleri arasında sık olarak Hipertansiyon bulunması beni dehşete düşürdü. İlacı kullanmadım tabii.

Mamafi Kardiyovasküler yan tesirleri arasında ender olarak konjestif kalp yetmezliği,kalp bloğu, kardiak atımının azalması ve hipotansiyon olanağı yazılı. Diğerlerinin ne olduğunu bilmiyorum ama Hipotansiyon yataktan veya oturduğunuz yerden ani şekilde kalkmanız esnasında kan basıncının aniden düşmesi dolayısıyle, insanın dengesini kaybetip bayılacak gibi olmasıdır. Bunu önlemek için bulunduğunuz yerden yavaş yavaş doğrularak kalkmanız gerekiyor. Bu yan tesirlerin kalıcımı zamanla geçicimi oluşu maalesef tarifnamesinde yazı değil.

Ben sizin yerinizde olsam Kardiyovasküler problemin hangi ilaçtan kaynaklandığından emin olmak için bir süre (1 hafta kadar) seroquel’ü terkedip, yerine uykunuzu düzenlemek için doktorunuzun onayı ile akşamları yatmadan önce Tolvon 10mg veya yazacağı başka bir ilacı almağa başlardım. Veya aşırı uykusuzluk probleminiz olmuyorsa hiç almamayı denerdim.

Ayrıca Seroquel’ün yan etkileri arasındada sersemlik hali, uyku hali, göz kararması, hipotansiyon’da bulunduğunu biraz önce tarifnamesinden okudum.

Geçmiş olsun U34

Not:
      Burada yazdıklarım doktora danışmanın yerine geçemez.
      Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

ben 6 aydır akşamları yatmadan evvel seroguel 25 mg alıyorum.uyku getırıyo dogrudur.yasadıgın seylerı bende yasadım.ılaçların yan etkısı 10 gun ıçınde gecer bunyen alıstıktan sonra.acıl sıfalar dılıyorum..

Yorum

aradaşlar teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için....

ben paxili 10mg kullanıyorum şuan yani 20mg dan yarım alıyorum ...ama bu başlangıçmış 2 hafta sonra 1e yani 20mg çıkarackmışım...

seroqueli de 25mg alıyorum....umut34 dediğiniz gibi yerimden birden kalkmıştım ve düştü tansiyonum....bende de normalde yüksek tansiyon problemi var....sinirsel olarak yükseliyor zaman zaman...hatta dr.um bu nedenle başka ilaç vermedi bunları verdiğini söyledi....ama paxilde dediğiniz gibi tansiyon yükselmesi ve düşmesi diyor...ikisini yada ikisinden birini yapabiliyor demekki....

aslında benim uykusuzluk sorunum yok...dr.um seroqueli kafamdaki kötü düşünceler için verdiğini söyledi....hatta önce zyprexa veriyordu ama ben onu daha önce kullandığım için istemedim....

verdiğiniz bilgiler için sağolun....

depresyonzede senin paxilin dozu fazlaymış canım...belkide o yüzden o kadar etki yaptı sende...çünkü bende titreme terleme gibi şeyler yok şuan...gerçi yeni başladım 3 gün oluyor ve dediğim gibi 10mg başladım.....sadece bende şöyle bişey oldu bilmiyorum hangisi yapıyor ama pek konuşma isteğim yok....gülmekte gelmiyor içimden.....böyle miskin ve tepkisizim....evde yürürken sanki ayaklarım yere yapışıyor....bunların dışında başka bişey yok....

öslemm senin dediğin gibi belkide baştan böyle yaptı sonra geçer....

zaten seroqueli kısa bir süre kullanacakmışım...2-3ay gibi...fakat paxil daha uzun süre kullanılacak....peki paxilin faydasını göreniniz varmı?
          ne gibi olumlu etkileri oldu?

Yorum

arkadaşlar merhaba....

2gün önce psikiyatriye gittim...çok zor günler geçiriyorum son 1,5 yıldır...

doktorum paxil ve seroquel verdi.....

sitede yazılanlara göz attım ama kendimde taze bir başlık açmak istedim....

bu ilaçlardan kullanan var mı aranızda?

ve şunu sormak istiyorum...seroqueli gece içiyorum uyku veriyor...dün gece içtim ve yaklaşık 1,5 saat sonra uykum geldi feci şekilde yatmak için kalktım ama tansiyonum düştü...ölçtüğümüzde 8 e 5 çıktı resmen bayılıyordum....bunu seroquelmi yaptı acaba?

birde kalp atışlarımda tuhaflık hissediyorum...kalbim tekliyor gibi geliyor...çarpıntıda oluyor.....
            Canım banada yaklaşık 2 yıl önce doktor seroquel vermişti, hayatımda o kadar uyduğumu hatırlamıyorum. 1gün yattım+ gündüz ayakta uydum ve 2.gecedede sanki bir haftadır uyumamış gibi yattım 3 gün uynurmu hiç. Bence bu ilaçtandır.
            Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

seroquel hipotansiyon yapıyormuş.ayrıca uyku hali,göz kararması,kabızlık,ağız kuruluğu,baş ağrısı,ateş.kalp ve beyinle ilgili hastalarda özellikle hipotansiyon yapacağı yazıyor.daha önceden bir hipertansiyonun varsa-ki bu kalple ilgili- belki ilgisi vardır.doktoruna bi danış.

Yorum

sevdecim kaç mg kullandın sen?

bende o derece bir uyku olmuyor...sadece içtikten 1-2 saat sonra felaket uykum geliyor ve uyuyorum ama ertesi gün bişeyim olmuyor...

dert....teşekkür ederim....zaten 20 gün sonra kontrole gidicem doktoruma ne gibi etkiler olduğunu anlatırım artık....

benim sizden öğrenmek istediğim aslında paxilin etkileri...

paxilin sosyal fobide 1 numara olduğunu okudum...doğrumudur?

yokmu paxil kullanan :roll:

Yorum

Bana çok yüksek dozaj vermişti canım intihar düşüncelerinin yoğunluğundan dolayı. 300mg. Sadece bir kere içtim ve bir daha içmedim o ilacı.
                  Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sevde_
                    Bana çok yüksek dozaj vermişti canım intihar düşüncelerinin yoğunluğundan dolayı. 300mg. Sadece bir kere içtim ve bir daha içmedim o ilacı.
                    hımm anladım canım....sağol ilgin için

paxille ilgili fikri olan yok muuuuuuuuuuuuuuuu?????

Yorum

Paxil bence çok etkili bir ilaç sadece iştahın açılırsa yemek yeme biçimini değiştir.Fazla yağlı v.s. kılo yapıcı atıstırmamaya bak...Bence faydasını görüceksin

Yorum

aslında iştahım açılmadı...tam tersi kesildi....

zar zor yiyorum....teşekkürler .....

Yorum

arkadaşlar dün gece çok kötü oldum....aniden delirme duygusu geldi...panikledim ter boşaldı....ve sonra ağlamaya başladım...sanırım panik atak geçirdim....ama bende panik atak yoktuu....paxilden oldu sanırım...çok korktum...

robot gibiyim....sanki hiçbişey gerçek değil gibi geliyor....

dr.umu aradım....hiç oralı olmadı....sen kendin korku yapmışsındır dedi yaa 8O ki ilgisi yok...oturduğum yerde birden geldi panik....sonrada ilk 15 gün yapar dedi...birde bunu 1e yani 20mg çıkarcakmışız şuan 10mg içiyorum ve bu bile böyle yaptıı

nolur bişey söyleyin kendimi çok kötü hissediyorum....

Yorum

Eğer ilk defa bir antidepresan kullanmaya başlamışsan ilk başlarda böyle tepkiler vermen çok normal çünkü bunlar yan etkileridir.Kullanmaya başladığım ilk günlerde bende de benzer yan etkiler oldu.İlk ay iştahın aniden kesılıyor bır dılım ekmek bıle doymana yetiiyor.ama aylar sonra iştahın gerçekten artmış olucak şimdiden bilgilne diye söyledim.Onun dışında doktorunun da dediği gibi paxil yada herhangi biri ilaç kesinlikle aynı yan etkileri yapacak az biraz daha katlanman gerekiyor.En fazla 15 gun yada 20 gun bu tarz yan etkıler yasarsın sonra anıden değişirsin biraz daha sabret ve elinden geldiğince dıkkatını baska bıseylere ver.Bu arada uyku ve ayaklarda da bıır gerınme ıstegı olur sankı senı bırı elınden bırı ayagındaan tutup gersın ıstersın yanı gevseme ıstegı de olur yanı bunlar bende olmustu ama zamanla gecıyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: depresyonzede
                              Eğer ilk defa bir antidepresan kullanmaya başlamışsan ilk başlarda böyle tepkiler vermen çok normal çünkü bunlar yan etkileridir.Kullanmaya başladığım ilk günlerde bende de benzer yan etkiler oldu.İlk ay iştahın aniden kesılıyor bır dılım ekmek bıle doymana yetiiyor.ama aylar sonra iştahın gerçekten artmış olucak şimdiden bilgilne diye söyledim.Onun dışında doktorunun da dediği gibi paxil yada herhangi biri ilaç kesinlikle aynı yan etkileri yapacak az biraz daha katlanman gerekiyor.En fazla 15 gun yada 20 gun bu tarz yan etkıler yasarsın sonra anıden değişirsin biraz daha sabret ve elinden geldiğince dıkkatını baska bıseylere ver.Bu arada uyku ve ayaklarda da bıır gerınme ıstegı olur sankı senı bırı elınden bırı ayagındaan tutup gersın ıstersın yanı gevseme ıstegı de olur yanı bunlar bende olmustu ama zamanla gecıyor

teşekkür ederim depresyonzede ama benim ilk ilaç kullanışım değil...son 10 yıldır çeşitli dönemlerde birçok ilaç kullandım....ama paxil tuhaf yaptı beni....hiç böyle yan etkileri olmayan ilaçlarda kullandım...lustral gibi eslorex gibi....

çok korkuttu beni paxil yaa.... birde daha beter oluyomuş bazıları paxili bırakınca....ayrıca intihar eğilimi falan diyor içinde....

sen ne için kullandın paxili? yani dr.un ne teşhisle verdi sana paxili?
                              ve sonunda faydasını gördünmü?

Yorum

İşleniyor...
                              X