Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Anafranil ve ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Anafranil ve ?

Merhaba saygılı sevgili üyeler, anafranilin yanında depresyon ilacı kullanan var mı? Netten bir kaç yazıya baktım pek rastlamadım hatta bazı ssrı ların anafranil ile beraber kullanılmamaları gerektiğini öğrendim. Bende okbnin yanında depresyon var, onun için ilave ilaç kullanmak istiyorum. Tabi doktora danışarak, şu an izindeymiş.
    Her şey güzel olacak...

Anafranille beraber lustral kulanıyorum..
    Vefa, vefa…Ey vefalıların en vefalısı!
    Vefayı veren Sen’sin.Vefalı da Sen…
    Ya bizde vefa…

Ne gelen vardı, ne giden. Rıhtımlar tenhaydı. Hiç mi kalmadık anlaşılamamanın yalnızlığında? Ah, sabırla bekleyebilseydik gönül! Her zaman hazır bulacaktık kıyıdaki yelkenliyi. Görememişsek körlüğümüzdendir...

Yorum

sadece paxil kullan derim ben

KuzuZade
      Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
      BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
      Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

antidepresan yerine sadece uyarıcı ilaç kullansan nasıl olur acaba. özellikle okb için effexor, ritalin, concerta ilaçları iyi gelebilirmi. hep bu konsantrasyon sorunu yüzünden çekiyoruz aslında bu hastalıkları. senden ricam bunu doktoruna sorabilirmisin. ne der bu konuda

Yorum

Orjinal yazı sahibi: elifnurr View Post
          Anafranille beraber lustral kulanıyorum..
          Ne tür yan etkiler görüyorsun elifnur.

Yorum

Bak kardeş Anafranill ve SSRI türü ilaçlar dirençli depresyon ve dirençi OKB durumlarında birlikte kullanılabiliyor. Anafranil ile en az etkileşime giren ilaçlar sırasıyla cipralex, cipram ve lustral dır. En fazla etkileşime giren ve birlikte kullanıldığında yan etki riski yüksek ilaçlar paxil ve prozactır. Doktorum 200 mg Lustral ile anafranili 75 mg kullandırdı. Şimdi ise 60 mg prozacı 37,5 mg kullanıyorum. Anafranil kaç mg kullanıyorsun bilmiyorum. ve yine de yüksek doz anafranilin yanında hangi SSRI nın kaç mg kullanılacağınıda bilmiyorum. Bu konuyu bir doktorunla konuş istersen. Yazdıklarım sadece bilgi amaçlıdır. Doktora ve eczaneye danışmanın yerine geçmez...

Yorum

İşleniyor...
            X