Duyuru

Collapse
No announcement yet.

cymbaltaa kullananlar

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• cymbaltaa kullananlar

cymbalta kullanan warmı?etkileri nasıl,ben cymbalta yada efexor kullanmayı düsünuorum

Kardeş cymbalta ve efexor aynı sınıftan iki antidepresan ikisi de etkili, ama yan etki olarak efexor daha iyi diğer ilaçlar ile etkileşimi az. Yani karaciğeri cymbaltaya göre fazla yormaz. Şu an için dirençli ve kronik depresyonda efexor kullanılıyor. Cymbalta nında bu depresyon türlerinde kullanılması için zaman gerekir. Cymbalta sadece majör depresyon ve yaygın anksiyete bozukluğunda kullanım için FDA onayı var. Efexorün ise Majör depresyon, yaygın anksiyete bozukluğu, panik bozukluk ve sosyal anksiyete bozukluğunda FDA onayı var. OKB de ise yakın zamanda onay alması olasıdır.

Bunlar benim bu iki ilaç hakkında daha önce yaptığım araştırmalar. Doktor ve eczacıya danışmanın yerine geçmez.
    GEÇMİŞ OLSUN.

Yorum

tamam kardesm saol önce efexora baslamayı dusunuorum

Yorum

citol 40mg+sülpir 50mg bıraktım. üç önce cymbalta 30 mg a başladım. Yanında modiodal 100mg 1/2 tablet. İlk hafta günde 1, sonra günde 2 adet olarak devam edeceğim. ilk 3 günlük gözlemim:
        Citol ün verdiği aşırı tatlı tüketme isteği yok oldu. Artık yemek yesem de olur yemesemde sanki... Duygusal olarak da henüz enerji etkislni görmedim. Ancak ne yaparsam yapayım herhangi bir duygu yok. Sanki görev olarak yapıyorum. Hissetmeden....

Yorum

ben bir dönem kullanmıştım aşırı terleme yapınca bırakmıştım...

Yorum

İşleniyor...
          X