Duyuru

Collapse
No announcement yet.

tegretol cr200+risperdal

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• tegretol cr200+risperdal

Arkadaşlar bu iki ilaç bileşimini kullanan oldumu içinizde? Ne tür rahatsızlıkta kullanılıyor bu ilaçlar?
    Tegretol + risperdal

manik depresif ( bipolar )

KuzuZade
    Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
    BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
    Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

ben 15 senedir tegretol CR-400 içiyorum epilepsi türü hastalıklarda bu ilaç kullanılır.
      risperdal ise deprsyon v.s hastalıklarda kullanılır
      ben hergün bir avuç ilaç içiyorum içtiğim ilaçları görsen şaşırır kalırsın .....

Yorum

Duhan;
        doktor bana neden bu ilaçları verdi anlamadım.ben epilepsi falan değilimki,gerçi daha önce dekapin de kullanmıştım ama genelde antidepresan yazıyorlardı.mesleğime mani oldu bu hastalık bu ilaçlar.sen ne iş yapıyorsun hergün bir avuç ilacı nasıl alıyorsun rahatsızlığın ne? çalışabiliyormusun?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kanarya30 View Post
          Duhan;
          doktor bana neden bu ilaçları verdi anlamadım.ben epilepsi falan değilimki,gerçi daha önce dekapin de kullanmıştım ama genelde antidepresan yazıyorlardı.mesleğime mani oldu bu hastalık bu ilaçlar.sen ne iş yapıyorsun hergün bir avuç ilacı nasıl alıyorsun rahatsızlığın ne? çalışabiliyormusun?
          antiepileptik ve antipsikotik yazılmışsa dirençli depresyon içindir büyük ihtimal... antiepileptiğin yazılma sebebi manik depresyon için... epilepsi olduğun için değil.

KuzuZade
          Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
          BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
          Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

beyzade , bu ilaçlar yaramıyor ama ne yapmam lazım ?

Yorum

Arkadaşlar bu iki ilaç bileşimini kullanan oldumu içinizde? Ne tür rahatsızlıkta kullanılıyor bu ilaçlar?
              Tegretol + risperdal
              tegretol hakkında bilgim yok ama risperdal bir antipisikotik ilaç gurbuna daildir .şzofren ilacıdır .aynı zamanda depresyon ve okb tedavisinde kullanılır.risperdal özlllikle okb de anafranil ile çok iyi bir ikili oluşturur
              Aşk başlamadan güzel,
              Kalplerde heyecan
              Bakışlarda korku olduğu zaman güzel...
              Birbirimize sezdirmemek için çırpınış,
              Başkaları görmesin diye çabalayış,
              Gözlerim gözlerinin mavisine değdiği zaman...
              Aşk başlamadan güzel....

Yorum

okb nedir ? açabilirmisin konuyu biraz ?

Yorum

tegretol denildiği üzere antiepileptik ilaç epilepsi hastaları kullanıyor bende birsüre kullandım ama ilça alerji yaptıgı için dr kesti arkadaşlardan birisi kullandığım ilaçları bir görsenız yazmış ben daba pazartesi gününe kadar günde 5000mg ilaç kullanıyordum depakin500 mg 3 adet kepra 1000mg 3adet birde lustral 100mg başka bide mide koruyucu ama gene nöbet geçiriyordum bukadar ilaca ragmen ama istanbulda özel bi hastaneneye gittik bilinçsizce yapılan ilaç yüklemesi epilepsinin türü belirlenmeden rasgele ilaç verilmiş onlarda tetiklemiş ve sürekli gittiği dr bana kan tahlili hiç istemedi ben soruyordum gerek yok diyordu

Yorum

okb nedir ? açabilirmisin konuyu biraz ?
                    okb nin açılımı opsesif kompulsif bozukluk.yani zorlayıcı takıntı hastalığı.
                    Aşk başlamadan güzel,
                    Kalplerde heyecan
                    Bakışlarda korku olduğu zaman güzel...
                    Birbirimize sezdirmemek için çırpınış,
                    Başkaları görmesin diye çabalayış,
                    Gözlerim gözlerinin mavisine değdiği zaman...
                    Aşk başlamadan güzel....

Yorum

Duhan;

bence başka doktora görün. kaş yapayım derken göz çıkarmakda var. sonuçda ilaçlar kimyasal içerikli şeyler bir tarafı yaparken diğer tarafı yıkıyor.
                      evet tegretol ,teril,karazebin, ebdantoin bunlar epilepsi ve bu tür hastalıkların tedavisinde kullanılır.
                      ben 8 senedir dermansız depresyon hastasıyım. antidepresan ilaç kullanıyorum 23 yaşındayım karaciğerim ne halde bilmiyorum . ?
                      ama çarşamba güünü randevu aldım gidecen hastaneye ..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aloneleon View Post
                        tegretol denildiği üzere antiepileptik ilaç epilepsi hastaları kullanıyor bende birsüre kullandım ama ilça alerji yaptıgı için dr kesti arkadaşlardan birisi kullandığım ilaçları bir görsenız yazmış ben daba pazartesi gününe kadar günde 5000mg ilaç kullanıyordum depakin500 mg 3 adet kepra 1000mg 3adet birde lustral 100mg başka bide mide koruyucu ama gene nöbet geçiriyordum bukadar ilaca ragmen ama istanbulda özel bi hastaneneye gittik bilinçsizce yapılan ilaç yüklemesi epilepsinin türü belirlenmeden rasgele ilaç verilmiş onlarda tetiklemiş ve sürekli gittiği dr bana kan tahlili hiç istemedi ben soruyordum gerek yok diyordu
                        bu nedir arkadaş..

ohannesburg.
                        Ben hasta bir adamım..

Yorum

risperdal ı 4 yıl kullandım berbat bir ilaç 8 kg aldırdı bana akılda birşey bırakmıyor ruh gibi oluyorsun br süre ama gerisi bide risperdalın yanında efexor kullandım son 5 6 yıldır baya farklı antidepresanlar kullandım 10 u geçmiştir kesin antidepresanın yanında birde psikologtan terap aldıgın zaman daha ıı oluyor

Yorum

risperdal ı 4 yıl kullandım berbat bir ilaç 8 kg aldırdı bana akılda birşey bırakmıyor ruh gibi oluyorsun br süre ama gerisi bide risperdalın yanında efexor kullandım son 5 6 yıldır baya farklı antidepresanlar kullandım 10 u geçmiştir kesin antidepresanın yanında birde psikologtan terap aldıgın zaman daha ıı oluyor
                            anti-depresan kullanırken kilo alırsan, bir depresyonu bitirip, ikinci depresyona girersin diye düşünüyorum.
                            Ben hasta bir adamım..

Yorum

sen yine şanslıymıssın 8 kilo almıssın
                              ben filinta gibi adamdım ama bu lanet ilça yüzünden dombili birisi oldum çıtım ortaya bu ilaç yüzünden çok çektim ..

Yorum

İşleniyor...
                              X